Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά είναι από εκείνα τα πράγματα που μου χτυπάνε χορδές.  ;D

Φτάνει να έχουνε την σωστή τεχνική.

 

Αυτή η ψύχωση στην συλλογή αναμνήσεων έχει εξελιχθεί σε πραγματική επιδημία.

Δεν είναι συλλογή αναμνήσεων. Είναι ακριβώς όπως και η Ιαπωνική φωτό που επιβεβαιώνει στον τρίτο ότι "να, ήμουν κι εγώ εκεί". Που στην προκειμένη περίπτωση ο δράστης δεν ήταν εκεί. Ήταν το κινητό του.

Εμένα ανασφάλεια μου βγάζει και ανικανότητα να απορροφήσεις την στιγμή.

Όχι ότι δεν θα μου άρεσε να τραβήξω φωτό από τo event για να έχω ως reference αυτό το κομμάτι του χρόνου που αποθανάτισα αλλά το θλιβερό βίντεο μέσω του κινητού είναι pure και undiluted μαλακία και κάθε συζήτηση μαζί μου επ' αυτού είναι μάλλον άσκοπη.

Προτιμώ χίλιες φορές να ανάψω ένα τσιγάρο και να σιγοτραγουδήσω παρέα με τον μπασίστα

Τhe child is grown,

The dream is gone.

I have become comfortably numb.

παρά να έχω τεντωμένο το χέρι με ένα κινητό για να δείξω στους φατσομπουκοφίλους ότι ήμουν εκεί.

 

Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οι άλλοι από πίσω σου τι φταίνε να βλέπουν το γ@μόχερό σου με το γ@μοκινητό σου αντί να βλέπουν την σκηνή;

 

Δυστυχώς τέτοια στοιχειώδης αίσθηση φιλότιμου δεν υπάρχει, ούτε σε συναυλίες ούτε πουθενά, ο καθένας λειτουργεί σαν να περιστοιχίζεται από υπηκόους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως στη συναυλία των U2 στο ΟΑΚΑ κρατούσα κάμερα...

Δεν άντεξα όμως και μετά το intro την έδωσα στη γυναίκα μου.Μετά γνωρίστικα ανατομικά με όλη τη red zone...Mάταια προσπαθούσε η έρμη να μ' εντοπίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάνει να έχουνε την σωστή τεχνική.

Δεν είναι συλλογή αναμνήσεων. Είναι ακριβώς όπως και η Ιαπωνική φωτό που επιβεβαιώνει στον τρίτο ότι "να, ήμουν κι εγώ εκεί". Που στην προκειμένη περίπτωση ο δράστης δεν ήταν εκεί. Ήταν το κινητό του.

Εμένα ανασφάλεια μου βγάζει και ανικανότητα να απορροφήσεις την στιγμή.

Όχι ότι δεν θα μου άρεσε να τραβήξω φωτό από τo event για να έχω ως reference αυτό το κομμάτι του χρόνου που αποθανάτισα αλλά το θλιβερό βίντεο μέσω του κινητού είναι pure και undiluted μαλακία και κάθε συζήτηση μαζί μου επ' αυτού είναι μάλλον άσκοπη.

Προτιμώ χίλιες φορές να ανάψω ένα τσιγάρο και να σιγοτραγουδήσω παρέα με τον μπασίστα

Τhe child is grown,

The dream is gone.

I have become comfortably numb.

 

Υπαρχει μια δοση αληθειας..γιατι μπορει να κραζω αυτους με την καμερα, αλλα απτο live helloween-gamma ray ειχα την ευκαιρια λογω θεσης να βγαλω το κινητο και τραβηξω μερικες πολύ καλές φωτό το τριο hansen-weikath-grosskopf για να τις εχω σαν αναμνηση για κατι που δεν θα ξαναδω ποτε. (εκτος αν κανουν το reunion το 2015 - οπως εχουν πει τουλαχιστον)

παρά να έχω τεντωμένο το χέρι με ένα κινητό για να δείξω στους φατσομπουκοφίλους ότι ήμουν εκεί.

 

Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ....

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Έχουμε μπει σε μια εποχή όπου η πραγματική ζωή βιώνεται μέσω οθόνης.

 

Ιδίως για τους πιτσιρικάδες του σήμερα, που διαμορφώνουν συνήθειες και χαρακτήρα μέσα σε αυτό το κλίμα, έχει βγει ο όρος screenagers.

 

Νομίζω ότι αυτό είναι μια παρενέργεια, αρκετά δυσάρεστη, της hi-tech έκρηξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι απόδειξη της διαβρωτικής ισχύος που έχουν τα social media στα κομμάτια της ζωής μας που θεωρούμε άξια λόγου, γι' αυτούς φυσικά που είναι διατεθειμένοι να την υποστούν. Ναρκισσισμό να το πώ, ηδονή του να βρίσκεσαι στην άλλη πλευρά της κλειδαρότρυπας, δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όποτε γίνεται μια μεγάλη συναυλία πάντα θα υπαρχουν αυτοί που με το ζόρι θα γεμίσουν τις δικές σου αναμνήσεις με την εικόνα της φωτεινής οθόνης του κινητού τους.

 

Πάλι καλά που οι περισσότερες συναυλίες που πηγαίνω περιλαμβάνουν κάποιο είδος moshpit οπότε αν βρίσκεσαι λίγο πιο πίσω δεν θά έχεις κινητά μπροστά σου :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, παλι καλα που υπαρχουν και οι καφρ....εεε, οι θεατες εκει μπροστα που παρακολουθουν (στον υπνο τους μονο...) το live κανοντας moshing και ετσι οι απο πισω βλεπουν ανετα χωρις την ενοχλητικη παρουσια των αηδιαστικων κινητων...meditate.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί τουλάχιστον διασκεδάζουν. Φλώρε  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα...Μετα απο το live που Δεν ειδαν, και γυρνωντας σπιτι τους μες στα αιματα και τα τσιροτα που λιγο πριν τους ειχαν βαλει στο κοντινοτερο νοσοκομειο, αραζουν στον καναπε με ενα χαμογελο στα χειλη σκεπτομενοι "πσσσσ, τι live ειδα ο σουστης..." ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου