Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποχόνδριοι,περίεργοι και αγχώδεις τύποι ;D,που προαγοράζουν εισιτήρια μήνες πριν,

σε μια χώρα που τιμωρεί την προνοητικότητά  ενώ αφήνει ατιμώρητους τους αρπακολλατζήδες όψιμους "επιχειρηματίες"..

+100000000000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Kριμα γιατι ενα υποδειγμα καλλιτεχνικης συνεπειας αρχιζει να μου κανει νερα. Και αυτο δεν εχει να κανει με την ολη υποθεση αλλαγης ημερομηνιας και χωρου της συναυλιας.

 

Εχει να κανει με την γενικοτερη αντιπαθεια μου για τους καλλιτεχνες που μιλανε στη γλωσσα του εκαστοτε ακροατηριου, με επαναλαμβανομενο μανιερισμο. Εχει να κανει με το πως βλεπω ενα καλλιτεχνη που μεχρι προτινος σεβομουν απεριοριστα για τον σεβασμο που εδειχνε στον εαυτο του και στο υλικο του, και που πλεον βλεποντας τον να περιοδευει ακαταπαυστα το "opus magnum" του, μου γεννιουνται αμφιβολιες. Κι ολα αυτα παροτι αρχικα τον ειχα δικαιολογησει γι αυτη την εμμονη του, πιθανολογωντας οτι για να οδηγηθει σε αυτη του την αποφαση, επαιξε ρολο η τεχνολογικη προοδος που του επετρεψε να ανεβασει το the wall με τον τροπο που τοτε ηθελε, αλλα δεν του επετρεπαν τα μηχανολογικα,logistics, οργανωτικα προβληματα των αρχων της δεκαετιας του 80. Οκ κ. Waters το εκανες περσι. Φτανει.

 

Ευτυχως που υπαρχει παντα ενας Gilmour.  ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εν όψει της εμφάνισης του ROGER WATERS στο ΟΑΚΑ στις 31 Ιουλίου 2013, όπου θα παρουσιάσει το υπερθέαμα "The Wall", ο ίδιος ο Waters αποφάσισε να απευθύνει ένα μύνημα προς τους Έλληνες οπαδούς στα Ελληνικά!

 

Σε αυτό το μύνημα ο Roger Waters αναφέρει ότι επιθυμεί να κατέβει η τιμή του εισητηρίου στα 18€, λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης που επικρατεί στη χώρα μας! Η διοργανώτρια εταιρεία μάλιστα αναφέρει ότι θα μας δώσει περισσότερες πληροφορίες τη Δευτέρα 22/7 μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της...

 

Βέβαια αξίζουν συγχαρητήρια στο καλλιτέχνη για αυτή του την απόφαση και κυρίως γιατί σκέφτεται και σέβεται το κοινό του (σε αντίθεση με άλλες μπάντες και μουσικούς οι οποίοι ακούνε Ελλάδα και δε το συζητάνε καν για να μας επισκεφθούν).

 

Μένει τέλος να δούμε τί θα γίνει με όσους έχουν ήδη αγοράσει εισητήρια. Όπως και να έχει αναμένουμε την επίσημη ανακοίνωση της DiDi Music.

 

 

Για το RockOverdose.gr: Ζήσης Πετκανάς

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βέβαια αξίζουν συγχαρητήρια στο καλλιτέχνη για αυτή του την απόφαση και κυρίως γιατί σκέφτεται και σέβεται το κοινό του (σε αντίθεση με άλλες μπάντες και μουσικούς οι οποίοι ακούνε Ελλάδα και δε το συζητάνε καν για να μας επισκεφθούν).

 

 

Eν τω μεταξύ, έδωσε και συνέντευξη στο "Ποντίκι", όπου εκτός των άλλων, αναφέρεται και σε ένα κομμάτι του πολιτικού γίγνεσθαι της χώρας μας:

 

http://topontiki.gr/article/56158/Roger-Waters-gia-Xrusi-Augi-Poso-aksiothrinitoi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον βλεποντας τον να περιοδευει ακαταπαυστα το "opus magnum" του, μου γεννιουνται αμφιβολιες.Οκ κ. Waters το εκανες περσι. Φτανει.

 

Ευτυχως που υπαρχει παντα ενας Gilmour.  ;D ;D ;D

 

Ta εχει βγαλει τα λεφτα του χρονια ,και απο συνεντευξεις δεν φαινεται να ειναι αλλαζονας και απλειστος,αυτα που εξεφραζε απο τα αλμπουμ του φαινεται πως συνεχιζει να τα πιστευει.Για τα επαναλαμβανομενα live δεν τον δικαιολογω μονο λογω της χρησιμποιησης προηγμενης τεχνολογιας αλλα για το γεγονος μονο και μονο που βλεπει πως το δημιουργημα του εχει πολυ ζητηση και εισπρατει ικανοποιηση απο το ποσο ευχαριστημενο μενει το κοινο.Πιστευω σε αυτο μπορεις να εισαι λιγο απλειστος  :P Αλλα και τη φωλια του λερωμενη αν εχει,ειναι ανθρωπος που φροντιζει να ζητησει ενα συγγνωμη,και οχι απλα με μια γραπτη ανακοινωση...και ξεχωρα απο αυτο φροντιζει να διορθωσει τον λογο για τον οποιο δημιουργηθηκε ολη αυτη η δυσαρεσκεια. Δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος λογος να δυσαανασχετουμε για τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη αλλα για τον φορεα που διοργανωνει την συναυλια,ο οποιος πρεπει κατι να δωσει πισω σε ολους αυτους που αγορασαν προπωλημενα εισητηρια,υπο την προυποθεση οτι τα αντισοιχα των 40 ευρω θα κοστιζουν πλεον 18...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξύ, έδωσε και συνέντευξη στο "Ποντίκι", όπου εκτός των άλλων, αναφέρεται και σε ένα κομμάτι του πολιτικού γίγνεσθαι της χώρας μας:

 

http://topontiki.gr/article/56158/Roger-Waters-gia-Xrusi-Augi-Poso-aksiothrinitoi

 

Επίσης, σε άλλη περίπτωση παροτρύνει τους Τούρκους διαδηλωτές να συνεχίσουν να "αντιστέκονται".

 

Χωρίς να με ενδιαφέρει να κάνω πολιτική συζήτηση (και θα το αποδείξω, μη-απαντώντας σε ότι και αν γραφτεί παρακάτω), νομίζω ότι το επίπεδο κατανόησης που έχει ο Waters για οποιοδήποτε θέμα πολιτικής είναι α) ρηχό, β) ραμένο στα γούστα της επόμενης χώρας στην οποία θα μεταφέρει την αρμάδα του, γ) άσχετο με τον ίδιο.

 

Το The Wall είναι - ήδη - το ροκ αντίστοιχο του Cats : ελαφρά παράσταση lip-sync για όλη την οικογένεια, μεγάλες αρένες, βιντεοσκόπηση, ντι-βι-ντι και.. πάμε για άλλα.

 

Θα συνεχίσει να παίζεται (ακριβώς όπως το Cats) για πολύ-πολύ καιρό μετά το σταμάτημα οποιασδήποτε ανάμιξης των αρχικών δημιουργών του, και ο Waters (αν ζει ακόμη) θα εισπράττει δικαιώματα. Δεν πρόκεται πλέον για Floyd, ούτε για rock, και - αν θέλω να είμαι απόλυτα ειλικρινής - θα παραδεχτώ ότι θεωρώ πλέον το Cats καλύτερο μουσικά.

 

Άντε, πάμε... we don't need no education, ώωωωπαααα....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα ελληνικα του εχουν βελτιωθει,ειχα την τυχη πριν πολλα χρονια να πιω αρκετα ουϊσκακια στην παρεα του στο σπιτι του θειου μου στο Πηλιο,εκει κοντα εχει και σπιτι ο ιδιος ο Γουοτερς...ο οποιος εχει ζησει αρκετα χρονια στην Ελλαδα και στα 60s & προσφατα :)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τα ελληνικα του εχουν βελτιωθει,ειχα την τυχη πριν πολλα χρονια να πιω αρκετα ουϊσκακια στην παρεα του στο σπιτι του θειου μου στο Πηλιο

 

:o :o

Τυχερακια!!

 

Το The Wall είναι - ήδη - το ροκ αντίστοιχο του Cats : ελαφρά παράσταση lip-sync για όλη την οικογένεια, μεγάλες αρένες, βιντεοσκόπηση, ντι-βι-ντι και.. πάμε για άλλα.

 

Δεν πρόκεται πλέον για Floyd, ούτε για rock

 

Παντως, το προπερσινο Wall ηταν μια απ'τις εντονοτερες μουσικες εμπειριες μου.. :'( Δυσκολα μπορω να αποδεχτω να ειναι τοσο ρηχα οπως τα λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παντως, το προπερσινο Wall ηταν μια απ'τις εντονοτερες μουσικες εμπειριες μου.. :'( Δυσκολα μπορω να αποδεχτω να ειναι τοσο ρηχα οπως τα λες...

 

Το πιο πιθανό είναι να μην πιστεύει ούτε ο ίδιος αυτό που είπε-μια και ήταν παρών-απλά οι δηλώσεις Γουότερς τον πείραξαν  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου