Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και εδω για οσους ενδιαφερονται τα Rigs των μουσικων (δεν θα εχουν καλο ηχο παντως....ολο BOSS ΠΕΤΑΛΙΑ εχουν... ;D)

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο αλλά ορμώμενος απ'τις φωτό. Πας να δείς μια συναυλία και τι κάνεις, καταλήγεις να την παρακολουθείς απ' την οθόνη του κινητού σου. Και επειδή υπάρχουν και large τύποι και απ' την οθόνη του tablet (το 'χω δεί κι αυτό). Είμαι ο μόνος που το θεωρώ την μεγαλύτερη μαλακία μετά την σαγιονάρα στο γραφείο; Αυτή η ψύχωση στην συλλογή αναμνήσεων έχει εξελιχθεί σε πραγματική επιδημία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο αλλά ορμώμενος απ'τις φωτό. Πας να δείς μια συναυλία και τι κάνεις, καταλήγεις να την παρακολουθείς απ' την οθόνη του κινητού σου. Και επειδή υπάρχουν και large τύποι και απ' την οθόνη του tablet (το 'χω δεί κι αυτό). Είμαι ο μόνος που το θεωρώ την μεγαλύτερη μαλακία μετά την σαγιονάρα στο γραφείο; Αυτή η ψύχωση στην συλλογή αναμνήσεων έχει εξελιχθεί σε πραγματική επιδημία.

 

Ειναι οντως τραγικο..θυμαμαι χαρακτηριστικα, rammstein στο terra vibe, παει να ξεκινησει το show και μπροστα μου ολη η αρενα γεματη με κινητα για βιντεοσκοπηση..

Ξεκιναει το live, τελειωνει και συχνα πυκνα εβλεπες παλι ολα τα κινητα σηκωμενα για να τραβανε βιντεο..

 

περιττο να πω οτι σε καμια στιγμη του λαηβ δεν εγινε ο αναμενομενος χαμος (αν ηταν καποιος αλλος εκει ας μου πει), δεν το χορτασαμε γιατι βλεπαμε λιγο κιθαριστα και πολυ κινητο και εν τελει το ολο σκηνικο ήταν σαν του Γιαπωνεζους τουριστες που κυκλοφορουν με μια φωτογραφικη μηχανη που το ποσο πολυ αδικα τους κοροιδευουν και τωρα εχουμε γινει χειροτεροι..

 

Αυτή η τεράστια έμφαση στην εικόνα στραβώνει κανέναν άλλον ή μόνο εμένα;

Καλα δεν με στραβωνει κιολας απλα ειναι κομματι του marketing, "ελατε να δειτε τι πληρωνετε" και φυσικα εχει και αρκετο ενδιαφερον οσον αφορα το κομματι του εξοπλισμου!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οντως τραγικο..θυμαμαι χαρακτηριστικα, rammstein στο terra vibe, παει να ξεκινησει το show και μπροστα μου ολη η αρενα γεματη με κινητα για βιντεοσκοπηση..

Ξεκιναει το live, τελειωνει και συχνα πυκνα εβλεπες παλι ολα τα κινητα σηκωμενα για να τραβανε βιντεο..

 

περιττο να πω οτι σε καμια στιγμη του λαηβ δεν εγινε ο αναμενομενος χαμος (αν ηταν καποιος αλλος εκει ας μου πει), δεν το χορτασαμε γιατι βλεπαμε λιγο κιθαριστα και πολυ κινητο και εν τελει το ολο σκηνικο ήταν σαν του Γιαπωνεζους τουριστες που κυκλοφορουν με μια φωτογραφικη μηχανη που το ποσο πολυ αδικα τους κοροιδευουν και τωρα εχουμε γινει χειροτεροι..

 

Και μετά για να ολοκληρωθεί το εμμετικό σκηνικό, σε λιγότερο από 5 femtoseconds να σου και η φωτογραφία στο facebook, "Με την παρέα τα σπάμε, lol". Αν σου βάλω το κινητό εκεί που δεν βλέπει ήλιος θα γουστάρεις μετά να κάνεις την πρώτη ανάρτηση κολονοσκόπησης στο wall σου;  >:(

Συγνώμη αλλά είναι από εκείνα τα πράγματα που μου χτυπάνε χορδές.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά είναι από εκείνα τα πράγματα που μου χτυπάνε χορδές.  ;D

 

Τέτοια νούμερα υπάρχουν ανεξαρτήτως κινητών.

 

Θυμάμαι συναυλία ιδιαίτερα αγαπητής σε μένα μπάντας, εγώ να βρίσκομαι σε κατάσταση περίπου νιρβάνα  ;D  και να βλεπω τον μπροστινό μου να γυρίζει και να λέει στην παρέα του βαριεστημένα:

 

"Πάω να πάρω μπύρα..."    :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα δεν είναι ότι βαριούνται ή ότι δεν τους αρέσει. Αυτό το καταλαβαίνω. Σε ένα φεστιβάλ π.χ. είναι πολύ πιθανό να μην σου αρέσουν όλες οι μπάντες, ή μπορεί να μπήκες τζαμπα και απλά πήγες για την φάση. Δεκτά αυτά. Το θέμα είναι ότι θεωρούν πιο σημαντικό να καταγράψουν μερικές θολές εικόνες στο κινητό παρά να κάνουν το αυτονόητο, να δούν την μπάντα. Δηλαδή να μπαίνει η μπάντα που γουστάρεις στην σκηνή και εσυ να ψάχνεις να βρείς που ρυθμίζεται το ψηφιακό ζουμ; Έλεος. Και άντε εσύ είσαι στόκος και δεν νιώθεις, οι άλλοι από πίσω σου τι φταίνε να βλέπουν το γ@μόχερό σου με το γ@μοκινητό σου αντί να βλέπουν την σκηνή;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου