Προς το περιεχόμενο

γνωμες για τα ALESIS M1 ACTIVE MkII?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τα πιο τίμια budget monitors με λίγο παραπάνω παρουσία στις χαμηλές απ ότι πρέπει αλλά αυτό συνηθίζεται. Τα χρησιμοποιώ συνέχεια γιατί είναι πολύ κοντά στα ηχητικά χαρακτηριστικά που έχει ένα μέσο σύστημα ηχείων υπολογιστή, ηχοσυστήματα αυτοκινήτου και home high fi.  Η ποιότητα κατασκευής και η αντοχή τους στο χρόνο στα πολύ θετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα αντίστοιχα σε passive και τα οδηγούσα με έναν ενισχυτή που πάει πακέτο της alesis και μόνο καλά λόγια έχω να πω...Πολύ καλά monitors... ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αριστερό η στο δεξί?  :P

 

Τέτοιες γενικότητες νομίζω έχει ακούσει ο καθένας για το οτιδήποτε  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα τονισμένα μπάσα με προβληματίζει λίγο.Όταν  μιξάρω θα πρέπει να χαμηλώνω λίγο τα μπάσα απο το master channel ώστε να μη βγεί μπασαριστή η μίξη? Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα αντίστοιχα σε passive και τα οδηγούσα με έναν ενισχυτή που πάει πακέτο της alesis και μόνο καλά λόγια έχω να πω...Πολύ καλά monitors... ;)

+1

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως είπε και ο fleamail, από τα πιο τίμια budget monitors, δεν θα τα χρησιμοποιούσα όμως για σοβαρή μίξη, αλλά ως δεύτερα για τσεκάρισμα. Γιατί δε πας για τα Yamaha HS-80M;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου