Προς το περιεχόμενο

Ακύρωση αγοράς από Thomann.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας θα ήθελα την βοήθεια σας αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία και μπορεί να με βοηθήσει.

 

Έκανα μια παραγγελία από Thomann με prepaid της τράπεζας Κύπρου. Σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο στον Thomann και την ακύρωσα όμως το ποσό της παραγγελίας δεν μου έχει γίνει ακόμα διαθέσιμο αλλά εμφανίζετε ως συναλλαγή σε εκκρεμότητα.

 

Γνωρίζει κανείς σε πόσο καιρό θα γίνει διαθέσιμο το ποσό;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις συμφωνήσει μαζί τους την ακύρωση της παραγγελίας, νομίζω ότι θα χρειαστούν 4-5 εργάσιμες ημέρες για να σου επιστραφούν τα χρήματα.

Μπορείς όμως να τους στείλεις e-mail και να τους ρωτήσεις για μεγαλύτερη σιγουριά ...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι θέμα τις τράπεζας το πότε θα ξαναγίνουν διαθέσιμα τα χρήματα. Σε αντίστοιχη δικιά μου περίπτωση, στο Amazon όμως, το Amazon έστειλε την ίδια ώρα το ακυρωτικό και την επιστροφή αλλα η τράπεζα μου τα έκανε διαθέσιμα μετά απο 25 μέρες περίπου...

μέχρι τότε μου τα εμφάνιζε στο υπόλοιπο αλλα δεν μπορούσα να τα τραβήξω..

 

βέβαια σε μένα ήταν Visa καρτα και όχι prepaid αλλά δεν ξέρω πόση διαφορά έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια σε μένα ήταν Visa καρτα και όχι prepaid αλλά δεν ξέρω πόση διαφορά έχει

Και η prepaid (Prepaid Debit) καρτα Visa ειναι. Η δικη σου καρτα ειναι Credit.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δικιο για το  Visa.

 

Νομίζω είναι τύπου cash card. Credit δεν σημαίνει οτι θα έπρεπε να μου έρχεται και λογαριασμός στο τέλος του μήνα?

Καπότε ήταν και η κάρτα συνδεδεμένη με το λογαριασμό μισθοδωσίας μου...

 

Anyway όπως και να έχει απο τη στιγμή που αγοράζω με αυτήν όσο έχει λεφτά και δεν πλερώνω τόκους όπως και να τη λένε μου περισσεύει...  ;D

 

Απλά το ανέφερα μήπως και ο τύπος της κάρτας έχει διαφορά στο χρόνο επιστροφής των χρημάτων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Credit δεν σημαίνει οτι θα έπρεπε να μου έρχεται και λογαριασμός στο τέλος του μήνα?

Ναι. Απλα υπεθεσα το πιο πιθανο, δηλαδη οτι η δικη σου καρτα ειναι credit αφου δεν ειναι prepaid. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λένε τα παιδιά περί 3-4 ημερών μπορεί να ισχύουν, μπορεί και όχι. Κι εγώ έχω τέτοιες εμπειρίες με την παρόμοια κάρτα μου, αλλά δεν θα σου δώσω απάντηση γιατί δεν μπορεί να είναι δεσμευτική, ούτε αξιόπιστη. Γιατί δεν ρωτάς τον μοναδικό αρμόδιο να σου δώσει την αξιόπιστη απάντηση, δηλαδή την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα τηλέφωνο στην τράπεζα.

 

Μου είπαν ότι έχει να κάνει με το πότε θα στείλει ακυρωτικό η άλλη τράπεζα και αν δεν έχει στείλει μέσα σε 15 μέρες θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να την κάνουν αυτοί την ακύρωση.

 

Αλλά την μυρίζομαι την δουλεία...  Θα τραβήξει ακρατές μέρες αυτή η κατάσταση όπως με όλα τα πράγματα που δεν υπάρχει σαφής διευκρίνιση.

 

Βλέπω το καλοκαιρινό δώρο στον εαυτό μου να πηγαίνει για Σεπτέμβρη. :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα τηλέφωνο στην τράπεζα.

 

Κακως,πολυ κακως...γενικα το χειριστηκες λαθος το θεμα

 

Καταρχην επρεπε να μυρισεις τα νυχια σου,μετα επρεπε να ζητησεις απο ΕΜΑΣ να μυρισουμε τα νυχια μας,μετα επρεπε να πας σε μια καφετζου ,ΜΕΤΑ να ρωτησεις το ΝΟΙΖ αν ξερει τι γινεται με τις επιστροφες χρεωσεων σε πιστωτικες καρτες (το μονο σωστο βημα που εκανες) και τελος να αποτανθεις στην εκκλησια...ΤΙ δουλεια εχουν ανθρωπε μου οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ με τις...ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ καρτες? ;D ;D

 

Αλλά την μυρίζομαι την δουλεία...  Θα τραβήξει ακρατές μέρες αυτή η κατάσταση όπως με όλα τα πράγματα που δεν υπάρχει σαφής διευκρίνιση.

 

ετσι ειναι αυτοι οι τραπεζιτες,πινουν το αιμα του λαου φιλως... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου