Προς το περιεχόμενο

Ultimate Sin - Over the mountain


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα νέο tribute band στον γερο_Ozzy που κάναμε φέτος με φίλους και γουστάρουμε κάργα!!

Μαζευτήκαμε λοιπόν μια μέρα στο στούντιο και γράψαμε 2 κομματάκια. Ένα από αυτά σας το ανεβάζω για κριτική, συμβουλές και ενθαρρυντικά ή αποκαρδιωτικά σχόλια...όλα χωράνε και όλα επιτρέπονται ώστε να αποκομίζουμε κάτι από τα σχόλιά σας που θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε αν είμαστε σε καλό δρόμο ή αν σκοντάφτουμε πουθενά στην πορεία. So, shoot!

O υποφαινόμενος παίζω μπασο :o και έχω επιληφθεί των τεχνικών θεμάτων (βλέπε rec-mix-master), οπότε ένα σχόλιο και για αυτά βοηθάει και τις δικές μου π@@@@ρες!! :P ;D

Thanks in advance!

Ultimate_Sin_Over_the_mountain.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε μάγκες!

Δύο παρατηρήσεις, πρώτον την φωνή (ειδικά τα "Ozzy-style" όρια στο "φάλτσο") του γερο- Ozzy δεν μπορεί κανείς να την μιμηθεί (το παλεύει καλά όμως ο τραγουδιστής) και δεύτερον με ξένισαν λίγο οι αρχικές διπλομποτιές και τα συνεχή γεμίσματα-γυρίσματα-break του ντράμμερ στην αρχή.

Κατά τα άλλα .... σπέρνει!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε μάγκες!

Δύο παρατηρήσεις, πρώτον την φωνή (ειδικά τα "Ozzy-style" όρια στο "φάλτσο") του γερο- Ozzy δεν μπορεί κανείς να την μιμηθεί (το παλεύει καλά όμως ο τραγουδιστής) και δεύτερον με ξένισαν λίγο οι αρχικές διπλομποτιές και τα συνεχή γεμίσματα-γυρίσματα-break του ντράμμερ στην αρχή.

Κατά τα άλλα .... σπέρνει!

 

Thanks man! Έχεις δίκιο για τον Ozzy! Ρε συ τα δίκασα όμως δεν δίνουν power στην εισαγωγή??? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα παιδιά! Πολύ δυνατή η διασκευή!

 

Εγώ έχω άλλες παρατηρήσεις.  ;)

Θα μου άρεσε όπως είπε και ο αγαπητός fusion να μην προσπαθεί ο τραγουδιστής να μιμηθεί τον Ozzy. Κι επίσης θα μου άρεσε να είναι ένα κλικ πιο δυνατά η φωνή.

 

Η δεύτερη παρατήρηση είναι για τις κιθάρες. Ο ήχος μου άρεσε, απλά θα μου άρεσε περισσότερο ένας πιο 80's ήχος παρά αυτός ο modern hi gain metal ήχος.

 

Και πάλι μπράβο!!!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δίκασα όμως δεν δίνουν power στην εισαγωγή??? :D

Ναι βρε, αλλά είναι too much (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα).

Μάλλον με αγχώνουν παρά με φτιάχνουν.

Άσε που προετοιμάζουν κάποιο διαφορετικού στυλ κομμάτι, πιο .... κάπως.

Αν έμπαιναν σε κάποιο σημείο στην μέση του κομματιού βέβαια (να ανεβαίνουν όλοι όμως), ίσως να ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα που θέλετε να πετύχετε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα παιδιά! Πολύ δυνατή η διασκευή!

 

Εγώ έχω άλλες παρατηρήσεις.  ;)

Θα μου άρεσε όπως είπε και ο αγαπητός fusion να μην προσπαθεί ο τραγουδιστής να μιμηθεί τον Ozzy. Κι επίσης θα μου άρεσε να είναι ένα κλικ πιο δυνατά η φωνή.

 

Η δεύτερη παρατήρηση είναι για τις κιθάρες. Ο ήχος μου άρεσε, απλά θα μου άρεσε περισσότερο ένας πιο 80's ήχος παρά αυτός ο modern hi gain metal ήχος.

 

Και πάλι μπράβο!!!  8)

 

Glad that you liked!!!!

Aα, τώρα κατάλαβα ότι λέτε πως προσπαθεί να μιμηθεί τον Ozzy...παιδιά δεν προσπαθεί να κάνει κάτι!! Παίζω με τον Γιώργο 20 χρόνια και η φωνή του πάντα είναι αυτή σε ότι και να παίζουμε...δεν προσπαθεί δλδ να ozzoποιήσει τη φωνή του..αυτό που ακούγεται βγαίνει αβίαστα. Πάντα χαμογελούσαμε κρυφά όταν διασκευάζαμε Ozzy με άλλες μπάντες γιατί μας τον θύμιζε λίγο. Οπότε όταν ήρθε η σκέψη για το tribute, ήταν φυσικό επακόλουθο να σκεφτούν τα παιδιά τον Γιώργο. Αλλά δεν πιέζει τον εαυτό του να ozzoποιηθεί...ότι ακούγεται βγαίνει εντελώς φυσικά από μέσα του.

Στις κιθάρες έχεις δίκιο επίσης, αλλά είπαμε να είναι λίγο ηχητικά προς modern/Wylde era ο ήχος για να ακούγεται λίγο φρέσκο! Επίσης λείπει και ένας mesa markIII για να πάει προς το παλιατζουρέ η φάση ;D. Thanks για το feedback και τις παρατηρήσεις σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε, αλλά είναι too much (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα).

Μάλλον με αγχώνουν παρά με φτιάχνουν.

Άσε που προετοιμάζουν κάποιο διαφορετικού στυλ κομμάτι, πιο .... κάπως.

Αν έμπαιναν σε κάποιο σημείο στην μέση του κομματιού βέβαια (να ανεβαίνουν όλοι όμως), ίσως να ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα που θέλετε να πετύχετε.

 

Gotsa! (ήθελα να καταλάβω γιατί διαφωνείς). Τhanks again!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου