Προς το περιεχόμενο

βελτιωση βρωμικου ηχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια να ρωτησω και κατι τελευταιο..δοκιμασα κανα δυο φορες εντελως απο περιεργια να παιξω εχοντας συνδεσει ακουστικα....παιζοντας μου φανηκε στα αυτια μου σαν να ειμαι 10 φορες καλυτερος.ειναι και αυτο ενα δειγμα για να τον στειλω αποκει που ητθε αυτον τον mg...?μπορει να ισχυει μια τετοια διαφορα η ειναι ιδεα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν παίζεις, τον έχεις στραμμένο ώστε το ηχείο να σε κοιτάει; αν όχι ακούς ως επί το πλείστον μπάσα. Είναι και μικρός ενισχυτής οπότε αν είναι στο δάπεδο ροκάρεις μόνο τα μυρμήγκια (κάτι το οποίο γενικά δε θεωρείται εύκολο χοχο). Δοκίμασε να τον βάλεις σε ένα τραπέζι. Ίσως δεις ότι το εκουαλάιζερ θέλει πολύ διαφορετική ρύθμιση προφανώς. :)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ενταξει ολα αυτα απλα ειναι λογικο να ακουω καλυτερο ηχο με τα ακουστικα στα αυτια απ οτι απο τον ενισχυτη?μηπως το νομιζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα κανα δυο φορες εντελως απο περιεργια να παιξω εχοντας συνδεσει ακουστικα....παιζοντας μου φανηκε στα αυτια μου σαν να ειμαι 10 φορες καλυτερος.

Το μεγάφωνο είναι ΓΤΠ.

Αλλά δεν αξίζει να του αλλάξεις μεγάφωνο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ το οτι ακουω καλυτερο ηχο απο τα ακουστικα οταν τα συνδεω σε αυτον ειναι δειγμα οτι το ''προβλημα'' ειναι το μεγαφωνο του ενισχυτη..οποτε ο ενισχυτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια διόρθωση όσον αφορά τον ενισχυτή μου.

 

Έγραψα στο πρώτο μου ποστ ότι έχω τον Marshall MG30. Σήμερα που τον ξεσκόνισα παρατήρησα ότι δεν είναι MG Series αλλά Park Series και για την ακρίβεια είναι ο Marshall G30R CD. Πάντως νομίζω ότι οι Park είναι προκάτοχοι των MG οπότε πάνω - κάτω μια απ' τα ίδια είναι.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα με ενδιεφερε κτ τετοιο...θελω να παιζω στο δωματιο μου θελω να παιζω στο σαλονι θελω να βγω στο μπαλκονι...αληθεια απο υπολογιστη εχω σουπερ μηχανιμα προσφατα αγορασμενο.δεν θα απορριψω κτ για το μελλον αλλα προς το παρον δεν μ αρεσει καθοολου κτ τετοι

 

Καλά. Κατέβασε και εγκατάστησε ένα demo του Guitar Rig

http://www.native-instruments.com/en/products/komplete/guitar/guitar-rig-5-pro/downloads/

και πες μας σε κανα μήνα τι έγινε... ;)

(Οι ενισχυτές δεν είναι για τα μπαλκόνια. Αν ενοχλήσεις κανα γείτονα και σε μπουγελώσει, θα σε κλαίμε.)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια διόρθωση όσον αφορά τον ενισχυτή μου.

 

Έγραψα στο πρώτο μου ποστ ότι έχω τον Marshall MG30. Σήμερα που τον ξεσκόνισα παρατήρησα ότι δεν είναι MG Series αλλά Park Series και για την ακρίβεια είναι ο Marshall G30R CD. Πάντως νομίζω ότι οι Park είναι προκάτοχοι των MG οπότε πάνω - κάτω μια απ' τα ίδια είναι.  ;)

 

Επιβεβαιωνω οτι οι Park ειναι προκατοχοι των MG χωρις να ειναι τιποτα ιδιαιτερο ηχητικα

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου