Προς το περιεχόμενο

Distortion Pedal ( για αγορα )


vaste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε σε ευχαριστω πολυ , με κατατοπισες ακριβως εκει που ηθελα , οντως το κυριο προβλημα μου με το dis ηταν οτι χανεται ο ηχος μου μεσα στην πολυ "βαβουρα" ( sustain οπως το λες και εσυ ) , οποτε ενα καλο overdrive θα ηταν οτι πρεπει πιστευω .

Μια διόρθωση αν μου επιτρέπεις για να μην μπερδεύεις τις ορολογίες.

 

Sustain δεν είναι η "βαβούρα" αλλά το πόση ώρα ηχεί μια νότα από τη στιγμή που την παίζεις μέχρι τη στιγμή που "σβήνει".  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου αρεσε πολυ μπορω να πω mi effects super blues pro, αλλα δεν μπορω να βρω καποιο μαγαζι για να το αγορασω ξερεις κανεις κανενα μερος που μπορω να το βρω ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ μπορω να πω mi effects super blues pro, αλλα δεν μπορω να βρω καποιο μαγαζι για να το αγορασω ξερεις κανεις κανενα μερος που μπορω να το βρω ?

 

 

Κάποτε τα έφερνε ο  Μεταλλίδης και αργότερα ο Ιμβρίδης (Jimmy's Rock Stuff) απο τον οποίο είχα πάρει ένα mi audio tube zone πριν απο 5-6 χρόνια.

Δεν γνωρίζω αν τα φέρνουν ακόμα, νομίζω πως όχι αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Το πετάλι είναι όντως καλό, μην ψαρώνεις όμως τόσο πολύ απο τα βίντεος γιατί αυτό που άκουσες ήταν ένας "χεράς" παίχτης με πολύ προσεγμένη ηχητική παραγωγή.

(Εννοώ δλδ πως αν δεις κι άλλα βίντεος του συγκεκριμένου με άλλα overdrives, μάλλον θα σου αρέσουν και τα άλλα...) ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου