Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush - ''Let it fly''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα πολλα σολα τα γουσταρουν οι δεινοσαυροι

Τέτοιος είμαι και το ξέρω.

Το θέμα δεν είναι στα πολλά, αλλά στα ουσιαστικά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ομορφα "σκαβει"το μπασσο και επισης σε ολα οσα εχω ακουσει ως τωρα τα τυμπανα σκοτωνουν.

 

Kαι βεβαια οφειλω να πω οτι ηταν ενα απο τα κομματια που τα τυμπανα τα εγραψε one take και δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ εντιτινγκ.Κι ας εχει χρονους η μποτα που δεν πρεπει να παιχτουν στο περιπου...Ειναι και στο στυλ του 100%

Και η διαδικασια ηταν...στο παιζω στην κιθαρα,στο τραγουδαω,μπες γραψε.. :-X

Ουτε προβα ουτε τιποτα.Oλο το αλμπουμ ετσι εγινε..Αφου..τωρα τα μαθαινουμε ολοι μαζι... :-X

Η ταχυτητα του φιλου μου του Λαζαρου (ντραμερ)στις ηχογραφησεις ηταν σωτηρια για την ολη διαδικασια...;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα (στην επόμενη δουλειά ) αυτό που μουσικά κανείς τώρα με την ίδια μπάντα αλλα με ελληνικό στίχο και την φυσική χροιά της φωνής  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι βεβαια οφειλω να πω οτι ηταν ενα απο τα κομματια που τα τυμπανα τα εγραψε one take και δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ εντιτινγκ.Κι ας εχει χρονους η μποτα που δεν πρεπει να παιχτουν στο περιπου...Ειναι και στο στυλ του 100%

Και η διαδικασια ηταν...στο παιζω στην κιθαρα,στο τραγουδαω,μπες γραψε.. :-X

Ουτε προβα ουτε τιποτα.Oλο το αλμπουμ ετσι εγινε..Αφου..τωρα τα μαθαινουμε ολοι μαζι... :-X

Η ταχυτητα του φιλου μου του Λαζαρου (ντραμερ)στις ηχογραφησεις ηταν σωτηρια για την ολη διαδικασια...;)

Πω πω πω, απίστευτος! :o :o

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα (στην επόμενη δουλειά ) αυτό που μουσικά κανείς τώρα με την ίδια μπάντα αλλα με ελληνικό στίχο και την φυσική χροιά της φωνής  ;)

+1000 στον THEOD.

Πω πω πω, απίστευτος! :o :o

Φαινεται ο παικτης,τον ειχα δει σε κατι λαιβ τους στο tube και "εκοβε".

Διοτι στο λαιβ δεν εχει φτιασιδια και τετοια.

Τα σεβη μου να του δωσεις Σταυρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα (στην επόμενη δουλειά ) αυτό που μουσικά κανείς τώρα με την ίδια μπάντα αλλα με ελληνικό στίχο και την φυσική χροιά της φωνής  ;)

Eισαι σωστος...!!! ;)

 

Για τη φωνη,η μονη διαφορα στα ξενα ειναι οτι βαζω overdrive.Ειναι μερος της φωνης μου.Αυτο.Δεν ξερω πως το κανω,αλλα αυτο συμβαινει,αυτο μου βγαινει. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια κ απο εμενα παλικαρια.η αληθεια ειναι πως στο θεμα ''σολο'' μια μικρη καταπιεση τη νιωσαμε στην αρχη.Η παραγωγη ηταν αμειλικτη.......αλλα μας βγηκε σε καλο ( συμφωνα μ αυτα που λετε ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη ένα μεγάλο μπράβο από μένα για το παίξιμό σου και το αποτέλεσμα που βγήκε προς τα έξω. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για τη φωνη,η μονη διαφορα στα ξενα ειναι οτι βαζω overdrive.Ειναι μερος της φωνης μου.Αυτο.Δεν ξερω πως το κανω,αλλα αυτο συμβαινει,αυτο μου βγαινει. :)

 

 

Ναι εχεις δίκιο .το συζήτησα λίγο και με τη γυναίκα μου (ειναι παρά πολυ καλός μουσικός ) συγκρίνοντας τις δυο χροιες και μου έδωσε να καταλάβω ότι ταιριάζει πολυ καλητερα η drive φωνή σε τόσο power με φυσικά όργανα μπάντα .οπως και άμεσος κατάλαβε ότι σου βγαίνει πολυ πιο φυσικά αυτό το ύφος ..  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δίκιο .το συζήτησα λίγο και με τη γυναίκα μου (ειναι παρά πολυ καλός μουσικός ) συγκρίνοντας τις δυο χροιες και μου έδωσε να καταλάβω ότι ταιριάζει πολυ καλητερα η drive φωνή σε τόσο power με φυσικά όργανα μπάντα .οπως και άμεσος κατάλαβε ότι σου βγαίνει πολυ πιο φυσικά αυτό το ύφος ..  ;)

Ετσι ακριβως.

 

Απο κει και περα,ειναι θεμα προσεγγισης του φωνητικου concept του καθε ειδους,τουλαχiστον οπως εχει καθιερωθει απο τους...πρωτεργατες του αλλα και πως αρεσει στον ερμηνευτη να ακουει τη φωνη του μεσα στη μιξη της μπαντας.

Ειναι θεμα αισθητικης.

Ενα καλο παραδειγμα...

Ο Βrian Johnson των ACDC...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου