Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ - παράπονα!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Μετά έχουμε το χαμένο ογκόδες αντικείμενο, που ανάθεμα αν ξέρω τι είναι.

Λοιπόν!

 

Το χαμένο ογκόδες αντικείμενο βρέθηκε!

 

Ο παπάρας ο διανομέας το έφερε μαζί του, το άφησε και άφησε ΚΑΙ την ειδοποίηση! Και τους πήρε 10 μέρες να το καταλάβουν και να μου το πουν (γιατί ογκόδες αντικείμενο για τους μάγκες είναι ένα CD)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλος το cd υπόκειται στους κανονισμούς περί μεταφοράς χημικών στοιχείων (βλ. εικόνα παρακάτω). Χωρίς ειδική στολή προστασίας και παρακολούθηση 10ήμερου σεμιναρίου χειρισμού του υλικού δε νοείται να στο παραδώσει.

 

cadmium-hazardjpg-417b5d675d1518db.jpg

 

Η κατάταξη ως ογκώδους είναι λογική και συμβαδίζει με τον ΟΓΚΟ των ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.

Αμ τι, έτσι πετάς εσύ 700 MΕGABYTE στην τσάντα να πάρεις σβάρνα τις γειτονιές;

 

Δες εδώ, ένα στικάκι των Χ GIGABYTE (εδώ χοντραίνει το παιχνίδι), το στέλνουν σε μεγάλη κούτα για να χωρέσουν τα DATA.

 

ebuyer_packaging.jpg

 

 

Αλλά έτσι είστε, άσχετοι και μιλάτε κι από πάνω...

 

:P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ογκόδες αντικείμενο για τους μάγκες είναι ένα CD...

Μήπως το cd, ήταν μέσα σε κάποιο cd player με ξεχωριστή hi-fi μονάδα ενισχυτή, που συμπεριλάμβανε suround σύστημα ηχείων ήδη προσαρμοσμένων σε βιβλιοθήκη με ρακιέρα? ;D ;D ;D ;D

 

Δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Αν πάλι ήταν το cd της μπάντας του Freerock, τότε δικαιολογούνται οι υπάλληλοι του ταχυδρομείου.

Ο ήχος της μπάντας έχει πολύ όγκο. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν πάλι ήταν το cd της μπάντας του Freerock, τότε δικαιολογούνται οι υπάλληλοι του ταχυδρομείου.

Ο ήχος της μπάντας έχει πολύ όγκο. ;D ;D ;D ;D

Όχι, όχι...

 

Ήταν Schnittke.

 

Αλλά η ιστορία έχει ΤΟΣΟ ενδιαφέρον που νομίζω ότι αξίζει να σας πω τι έγινε...

 

Πριν 10 χρόνια περίπου ήμουν σε ενα στούντιο όπου ο τύπος εκεί μέσα (δικό του το στούντιο και όλες οι δουλειές) ήταν μεγάλος παραμυθάς. Μου βάζει ένα καμένο CD με μουσική του Schnittke. Ένα χορωδιακό. Μου λέει ότι ήταν στην Πολωνία για την ηχογράφηση και έκανε το mastering κοκ... Σιγά... Αλλά η μουσική είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Ελα που όμως το μόνο που ξέρω είναι το όνομα του συνθέτη και μάλιστα χωρίς να είμαι σίγουρος...

 

Fast forward 10 χρόνια και τελικά βρίσκω το κομμάτι (γιατί στο μεταξύ το CD έχει καταστραφεί). Είναι αυτό: Schnittke: Choir Concerto & Minnesang από την εταιρία Hyperion Records (που την γουστάρω τρελλά). Κι έτσι το παραγγέλνω την 1η Ιουλίου!

 

Στις 17 Ιουλίου (!!!!) φτάνει το CD αλλά έχουν κάνει λάθος και μου έχουν στείλει άλλο CD. Στέλνω email και σε 10 λεπτά μου απαντάνε, συγνώμη και λάθος μας, κλπ. Να κρατήσω το CD και θα μου στείλουν το σωστό.

 

12 Αυγούστου (!!!!!!!!!) φτάνει το CD, αλλά έχουν κάνει λάθος ΚΑΙ ΠΑΛΙ και μου έχουν στείλει το ΙΔΙΟ λάθος CD με πριν.

 

Ξανά email και τελικά στις 23 Αυγούστου φτάνει το κανονικό CD, μαζί με την ειδοποίηση του διανομέα.

 

Αϊντέεεεεεε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου