Προς το περιεχόμενο

MAudio Delta 1010LT η καποια αλλη pci καρτα ;;


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και παλι. Οπως θα εχετε δει απο προηγουμενα posts μου εχω μια απλη focusrite 2i2 usb 2.0. Kαποια κολληματακια λοιπον..καποια dropouts.. Κ.λ.π συμβαινιυν συχνα. Σκεφτομουν λοιπον ενδεχομενως μηπως η αγορα μια pci καρτας..σε συνδιασμο με τη κονσολιτσα της yamaha που πρσφατα απεκτησα να μου λυσει τα χερια .

 

Δεν ξερω ομως πως ακριβως μπορει να συνδεθει μια τετοια καρτα με την κοσνολα.

 

Αν αυτο εινια εφικτο και ποσα καναλια βγαζει η συγκεκριμενη η καποια αλλη ?

 

Τι αποδοση μπορει να εχει σε εγγραφη αναπαραγωγη - καλυτερη η χειροτερη απο την καρτα που εχω μεχρι τωρα ??

 

Και γενικοτερα να με κατατοπισετε σχετικα με τα ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ της..

 

Σας ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποια κολληματακια λοιπον..καποια dropouts..

Συνήθως για όλα αυτά...δεν φταίει καμμία κάρτα αλλά ο (αδύνατος) υπολογιστής

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και παλι. Οπως θα εχετε δει απο προηγουμενα posts μου εχω μια απλη focusrite 2i2 usb 2.0. Kαποια κολληματακια λοιπον..καποια dropouts.. Κ.λ.π συμβαινιυν συχνα. Σκεφτομουν λοιπον ενδεχομενως μηπως η αγορα μια pci καρτας..σε συνδιασμο με τη κονσολιτσα της yamaha που πρσφατα απεκτησα να μου λυσει τα χερια .

 

Δεν ξερω ομως πως ακριβως μπορει να συνδεθει μια τετοια καρτα με την κοσνολα.

 

Αν αυτο εινια εφικτο και ποσα καναλια βγαζει η συγκεκριμενη η καποια αλλη ?

 

Τι αποδοση μπορει να εχει σε εγγραφη αναπαραγωγη - καλυτερη η χειροτερη απο την καρτα που εχω μεχρι τωρα ??

 

Και γενικοτερα να με κατατοπισετε σχετικα με τα ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ της..

 

Σας ευχαριστω και παλι

Σε αυτα τα λεφτα-στυλ ειναι πολυ καλη.η συνδεσμολογια λογικα θα παρεις το rec out της κονσολας και θα το βαλεις στο in της καρτας και απο εκει κ περα εξοδο ηχειων στα ηχεια σου απο την καρτα.Νομιζω βεβαια,καλυτερα να ρωτησεις ενα κατοχο.

Ο υπολογιστης οντως εχει σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως για όλα αυτά...δεν φταίει καμμία κάρτα αλλά ο (αδύνατος) υπολογιστής

 

 

εχω επανω τον 8πυρινο fx 8120 - 16gb ram και εναν ssd δισκο :P... ποσο πιο δυνατο πια ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω επανω τον 8πυρινο fx 8120 - 16gb ram και εναν ssd δισκο :P... ποσο πιο δυνατο πια ? :P

Λογικά δε φταίει ο υπολογιστής...αλλά ούτε η κάρτα :D

Κάτι άλλο λοιπόν καταναλώνει τη μνήμη και το performance του υπολογιστή σου και σου κάνει τα κλικ και pops...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω επανω τον 8πυρινο fx 8120...

Eγω οταν βλεπω 8-Core επεξεργαστη στα...135 ευρω, αρχιζω και αναρωτιεμαι...chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω οταν βλεπω 8-Core επεξεργαστη στα...135 ευρω, αρχιζω και αναρωτιεμαι...chin2.gif

 

τον αγορασα οταν πρωτοβγηκε.. τοτε κοστιζε γυρω στα 300 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε βγηκε δηλαδη? Εγω εδω βλεπω review απο τον Ιουλιο του 2012 και η τιμη που το εχουν ειναι στα 130£ (150€).

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να φταινε και οι πιθανά "σφιχτες" ρυθμίσεις των drivers σε depth και samplerate, οι ρυθμισεις του samples buffer.

 

αυτα πρεπει να τα ρυθμισεις σωστα στο προγραμμα που χρησιμοποιείς

Η καρτα που εχεις ειναι αξια και ο υπολογιστης σου πανάξιος.

 

Η αλλη που λες και τυγχανει να την εχω δουλεψει πολλακις (την delta) ειναι πανάξια κάρτα αλλα θα σου χρησιμευε πραγματικα στην πραξη  για πολυκαναλη εγγραφη , να γραφεις περισσοτερα καναλια ξεχωριστά και ταυτοχρονα δηλαδη,

 

Πριν απαρνηθεις την δικια σου ερευνησε λιγο καποια θεματα για τις ρυθμισεις της.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποια κολληματακια λοιπον..καποια dropouts.. Κ.λ.π συμβαινιυν συχνα. Σκεφτομουν λοιπον ενδεχομενως μηπως η αγορα μια pci καρτας..σε συνδιασμο με τη κονσολιτσα της yamaha που πρσφατα απεκτησα να μου λυσει τα χερια .

 

Ο πιο συνήθης λόγος για dropouts, clicks και γενικώς προβλήματα στον ήχο κατά την ηχογράφηση ή αναπαραγωγή είναι το υπερβολικά χαμηλό latency ή οι παλιοί/κακοί drivers. Η κάρτα σου είναι παραπάνω από μια χαρά για home recording και αν έχει ρυθμιστεί και εγκατασταθεί σωστά, θα πρέπει να δουλεύει άψογα και χωρίς προβλήματα.

 

Αφήνω μια πισινή για την περίπτωση κάποιου conflict μεταξύ των drivers της focusrite και κάποιου άλλου hardware του συστήματός σου.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου