Προς το περιεχόμενο

"που" ή "όπου";


gdevelek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφασισε ομως, με ενα ή δυο μ? Ειναι και το thread περιεργο, οχι τιποτα αλλο... ;D

 

Ενα Μ ειναι το σωστο....αλλα το εκανα σκοπιμα λαθος για να γινω και εγω πιθηκας αγαπησιαρης βλαΜενος.... ;D

 

 

αλλα αν το πραμα κινειται προς μια κατευθυνση με μια κοινη γλωσσα με πολλες τοπικες διαλεκτους ξερω γω, ας γινει ετσι.

 

αγαπητε μου δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ απολυτως μελετη που να το υποστηριζει αυτο...ισα ισα οι περισσοτεροι ανθρωποι στον κοσμος ΔΕΝ μιλανε την αγγλικη αλλα την κινεζικη και την ινδικη... ;D....και ουδεις εχει την προθεση να την αντικαταστησει με ..indish ή chinesish.... ;D...μονο στην ΕΛΛΑΔΑ κανουμε ΛΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ κουβεντες περι αντικαταστασης της γραφης μας με ..greeklish.....και της γλωσσας μας με καποια αλλη πιο....ΕΥΚΟΛΗ (αν ειναι δυνατον...) βεβαια με τετοια ΠΑΙΔΕΙΑ και ΗΘΙΚΗ που επιβραβευει την ΤΕΜΠΕΛΙΑ,την αλλα Panoslydios φιλοσοφια του πρωκτου  και την αναξιοκρατια   που εχουμε τα τελευταια 40 χρονια  δεν περιμενα και κατι καλυτερο...  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα Μ ειναι το σωστο....αλλα το εκανα σκοπιμα λαθος για να γινω και εγω πιθηκας αγαπησιαρης βλαΜενος.... ;D

 

 

 

αγαπητε μου δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ απολυτως μελετη που να το υποστηριζει αυτο...ισα ισα οι περισσοτεροι ανθρωποι στον κοσμος ΔΕΝ μιλανε την αγγλικη αλλα την κινεζικη και την ινδικη... ;D....μονο στην ΕΛΛΑΔΑ κανουμε ΛΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ κουβεντες περι αντικαταστασης της γραφης μας με ..greeklish.....βεβαια με τετοια ΠΑΙΔΕΙΑ και ΗΘΙΚΗ  που εχουμε τα τελευταια 40 χρονια  δεν περιμενα και κατι καλυτερο... 

 

αγαπητε δεν ειπα εγω οτι υπαρχει μελετη η οτι διαβασα κατι τετοιο, απλα ειπα ενα παραδειγμα (που δεν ξερω -αλλα δεν εχει και καμια σημασια- αν ισχυει στο ελαχιστο) για να δειξω τι θελω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Μ ειναι το σωστο....αλλα το εκανα σκοπιμα λαθος για να γινω και εγω πιθηκας αγαπησιαρης βλαΜενος.... ;D

 

 

 

αγαπητε μου δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ απολυτως μελετη που να το υποστηριζει αυτο...ισα ισα οι περισσοτεροι ανθρωποι στον κοσμος ΔΕΝ μιλανε την αγγλικη αλλα την κινεζικη και την ινδικη... ;D....και ουδεις εχει την προθεση να την αντικαταστησει με ..indish ή chinesish.... ;D...μονο στην ΕΛΛΑΔΑ κανουμε ΛΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ κουβεντες περι αντικαταστασης της γραφης μας με ..greeklish.....βεβαια με τετοια ΠΑΙΔΕΙΑ και ΗΘΙΚΗ που επιβραβευει την ΤΕΜΠΕΛΙΑ και την αναξιοκρατια   που εχουμε τα τελευταια 40 χρονια  δεν περιμενα και κατι καλυτερο...  

 

Τι εχουμε μαθει σημερα απο το superfunk:

 

-O ελληνας δεν εχει παιδεια

 

-Ο ελληνας ειναι βλακας

 

-Ο ελληνας δεν εχει ηθικη

 

-Ο ελληνικος λαος ειναι ο μονος βλαμμενος λαος

που συζηταει αντικατασταση της ελληνικης με greeklish

 

-Ο ελληνας ειναι τεμπελης

 

-Ο ελληνας ειναι αναξιοκρατης.

 

Superfunk ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ .

 

http://psychcentral.com/blog/archives/2013/05/23/self-love-is-not-a-crime-learning-to-love-yourself

 

http://www.helpguide.org/mental/obsessive_compulsive_disorder_ocd.htm

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εχουμε μαθει σημερα απο το superfunk:

 

βασικα μαθαμε οτι εισαι ΒΛΑΜΕΝΟΣ και ως ατομο εξαιρετικα περιορισμενης ευφυΐας αλλα διαβαζεις και αλλα καταλαβαινεις ,επισης εχεις εξαιρετικα... περιορισμενη σχεση με την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ μια και ,οπως ολοι οι αμορφωτοι ηλιθιοι,θεωρεις οτι ζεις σε εναν παραδεισο και στην "καλυτερη χωρα του κοσμου".

 

η μονη σου ελπιδα ειναι να ακολουθησεις τις οδηγιες για προσωπικο ηλεκτροσοκ που σου εδωσα παραπανω ή απλα να πιασεις δουλεια σε ΤΣΙΡΚΟ ωστε να βγαζεις και κανα φραγκο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ουδεις εχει την προθεση να την αντικαταστησει με ..indish ή chinesish....

 

Σίγουρα δεν έχουν την πρόθεση να αντικαταστήσουν τίποτα αλλά έχω πέσει σε forum για anime (γιαπωνέζικα "μικι μαο" ντε :P) που σε κάποια thread οι Iάπωνες ομιλούσαν Japanesish :P

 

νομίζω το έχω δεί και για του Κινέζους σαν μια πιο προσιτή γραφή για τους δυτικούς.

πχ μπορεί να μπορείς να διαβάσεις και να ξέρεις τη σημαίνει αυτο: Hànyǔ αλλά να  μην μπορείς να διαβάσεις αυτό: 汉语/漢語

 

http://www.freejapaneselessons.com/my_name_in_Japanese.cfm  ;D ;D ;D

 

(wikipedia: Chinese ;) )

 

Μάλλον δεν είμαστε οι μόνοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Κινεζοι εχουν "απλοποιησει" (yeah right) εδω και πολλα χρονια τη γραφη τους ,τωρα αν πεις σε εναν μεσο Ιαπωνα οτι θα γραφει...japenesish μαλλον σουσι σε βλεπω (δεν υπαρχουν δυσκολοτερες εξετασεις ξενης γλωσσας απο τα ιαπωνικα) η ιαπωνικη γλωσσα εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αυστηρους κανονες (οι οποιοι ειναι μεχρι και...ταξικοι μια και χρησιμοποιουνται διαφορετικοι λεκτικοι τυποι αναλογα με το αν αυτος στον οποιο απευθυνεσαι ειναι ανωτερος σου κοινωνικα ή ιεραρχικα) οι οποιοι αν δεν τηρηθουν δημιουργουν ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ προβληματα στον...ατυχο χρηστη της γλωσσας..(δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου αυτα μια και η συζυγος μου σπουδαζει ιαπωνικα).

 

βεβαια ΒΛΑΜΕΝΟΙ υπαρχουν σε ΟΛΕΣ τις χωρες ,ακομα και στην Ιαπωνια οπου οντως το IQ των κατοικων της ειναι εντυπωσιακα υψηλο.....(νομιζω οτι η MENSA τους εχει βγαλει το εξυπνοτερο εθνος στον κοσμο μαζι με τους Κορεατες) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτήσεις προς panoslydios:

 

Το σύστημα παιδείας στην Ελλάδα λειτουργεί ικανοποιητικά?

 

Στην καθημερινότητα σου οι άνθρωποι με τους οποίους συναναστρέφεσαι πχ: πελάτες σε καταστήματα, συνεπιβάτες στα μέσα, οδηγοί ταξί κλπ,  είναι κατά κύριο λόγω ευφυείς, ευγενικοί και καλλιεργημένοι?

 

Πιστεύεις πραγματικά πως η ηθική (όχι η υποκρισία της χριστιανικής συντηρητικής ψευτο-ηθικής) είναι βαθια ριζωμένη στην καρδιά του μέσου Έλληνα?

 

Γνωρίζεις άλλο έθνος που να βιάζει την γλώσσα του χρησιμοποιώντας χαρακτήρες άλλου αλφάβητου?

 

Θεωρείς ότι όποιος αξίζει ανταμείβεται και ότι τα σημαντικά πόστα τα κατέχουν οι αξιότεροι που διαθέτουμε?

 

Ζεις σε οικο-κοινότητα?

 

Αν όχι, γιατί όχι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εσυ πας να ανοιξεις συζητηση με εναν ΒΛΑΜΕΝΟ...καλυτερα να μιλουσες με εναν ΠΕΘΑΜΕΝΟ... ;D..μεγαλυτερη ελπιδα θα ειχες για καποια σοβαρη απαντηση... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εσυ πας να ανοιξεις συζητηση με εναν ΒΛΑΜΕΝΟ...καλυτερα να μιλουσες με εναν ΠΕΘΑΜΕΝΟ... ;D..μεγαλυτερη ελπιδα θα ειχες για καποια σοβαρη απαντηση... ;D

Άσε ρε φίλος...να κάνουμε κουβέντα...πάενε αγόρασε Καγιέν!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτήσεις προς panoslydios:

 

Το σύστημα παιδείας στην Ελλάδα λειτουργεί ικανοποιητικά?

 

Στην καθημερινότητα σου οι άνθρωποι με τους οποίους συναναστρέφεσαι πχ: πελάτες σε καταστήματα, συνεπιβάτες στα μέσα, οδηγοί ταξί κλπ,  είναι κατά κύριο λόγω ευφυείς, ευγενικοί και καλλιεργημένοι?

 

Πιστεύεις πραγματικά πως η ηθική (όχι η υποκρισία της χριστιανικής συντηρητικής ψευτο-ηθικής) είναι βαθια ριζωμένη στην καρδιά του μέσου Έλληνα?

 

Γνωρίζεις άλλο έθνος που να βιάζει την γλώσσα του χρησιμοποιώντας χαρακτήρες άλλου αλφάβητου?

 

Θεωρείς ότι όποιος αξίζει ανταμείβεται και ότι τα σημαντικά πόστα τα κατέχουν οι αξιότεροι που διαθέτουμε?

 

Ζεις σε οικο-κοινότητα?

 

Αν όχι, γιατί όχι?

 

 

Δυστυχως φιλε μου δεν μπορω να σου δωσω εγω αυτες τις απαντησεις.

Ειναι κατι που πρεπει να αναρρωτηθεις ο ιδιος.

 

Η παιδεια δεν διδασκεται στα σχολεια.

Η ηθικη δεν διδασκεται σε κοινοτητες.

Η γλωσσα ειναι μεσο επικοινωνιας.Και χωρις γλωσσα θα μπορουσαμε να επικοινωνησουμε

και που ξερεις ισως τοτε να εβγαινε κατι διαφορετικο!!!!

Εχεις λανθασμενη αποψη περι ανταμοιβης-δηλαδη σε χρηματα-πραγμα για το οποιο δεν μπορω να σε εκπαιδευσω και απο οτι φαινεται σε εκπαιδευσε το σχολειο και το συστημα.

 

Εσεις μια χαρα μπορει να τσακωνεστε,αλλα η γλωσσα εξακολουθει να υπαρχει για οποιον θελει να τη μελετησει και να την ψαξει και τα greeklish δεν εμποδιζουν κανενα απο το  να το κανει αυτο.

 

@superfunk Αν αυτη η αρνητικοτητα ειναι αποτελεσμα των 28.000!!! και βαλε ποστ σου

τοτε καλυτερα να μην φθασω ουτε τα 200!!!!!Νομιζα οτι μετα απο καποιο σημειο ωριμαζεις και στο φορουμ!!!!

 

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου