Προς το περιεχόμενο

SiXforNinE Ακουστε ακομη ενα νεο κομματι τους.


guitar man on fire!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία εβδομάδα μετά τη δημοσίευση του πρώτου κομματιού τους, "6 for 9", οι SiXforNinE δίνουν στη δημοσιότητα ακόμα ένα τραγούδι τους. Ακούστε το "Sound of perfection" στο κλιπ από κάτω.

 

Τα κομμάτια είναι από το επερχόμενο, ομότιτλο ντεμπούτο άλμπουμ της μπάντας, το οποίο είναι έτοιμο και μένει να ολοκληρωθούν οι συζητήσεις με τις δισκογραφικές για να κυκλοφορήσει.

 

Η μίξη και το mastering του δίσκου έγιναν από τον Forrester Savell (DEAD LETTER CIRCUS, KARNIVOOL, SUM 41, THE BUTTERFLY EFFECT κ.α.).

 

Οι SiXforNinE είναι η νέα alternative/progressive rock/metal μπάντα με τραγουδιστή τον Fotis Benardo.

 

To lineup:

 

Fotis Benardo: φωνητικά

 

George Kapa: κιθάρα

 

Pete Outfox: drums

 

Herc Booze: μπάσο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κομμάτι!!Εξαιρετική παραγωγή και τρομερά μέρη από τον καθένα σας!Ο Φώτης είναι από τους αγαπημένους μου drummers,αλλά εδώ στα φωνητικά ξεπέρασε τον εαυτό του!! ;D Συγχαρητήρια σε όλους!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδανική ισορροπία "καφρίλας" (με την καλή έννοια  :P) και μελωδίας.

 

Πάρα πολύ καλό και ας μην είμαι φαν του είδους (ακούω πιο παραδοσιακές μορφές hard rock, αλλά νομίζω αυτό είναι και το στοιχείο που δειχνει την ποιότητα μιας δουλείας: πόσο ενδιαφέρουσα γίνεται σε ακροατές που δεν έχουν σχέση με το είδος της).

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου