Προς το περιεχόμενο

Δοκιμή οργάνων πριν απο αγορά απο e-shop


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ με ένοιαξε ΚΑΘΟΛΟΥ πού επί βδομάδες όσο ήταν στην βιτρίνα έπαιξαν και 100 κιθαρίστες έτσι έτσι για να ξέρουν τι έχασαν χαχαχαχαχαχαχα μα είναι αστεία πράγματα αυτά..... από την στιγμή που η κιθάρα είναι ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΗ και στο μαγαζί ΔΕΝ σκάω αν είναι στο ράφι ή στο κουτί της' date=' και φαντάζομαι και οι περισσότεροι....[/quote']

 

 

Χαίρομαι που το ακούω αυτό.

Ιδιαίτερα μάλιστα με τα σύνθ, είναι προτιμότερο να παίρνει κανείς

το εκθεσιακό, γιατί αν αυτό ήταν να βγάλει βλάβη,

ε, μέσα στις πρώτες 100 ώρες την έχει βγάλει. :wink:

 

Οπότε η εγγύηση μετράει ουσιαστικά για σένα σε μεγαλύτερο χρόνο. 8)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστά το συμφέρον σου κοιτάς fleamail και κάνεις έρευνα αγοράς ...... αλλά ήθελα απλώς να πω ότι δεν είναι μονόδρομος ούτε η εγχώρια ούτε η on line αγορά ..... και δεν βλέπω σαν νταβατζή κανέναν πωλητή είτε ον λάιν είτε στο ελλάντα ... για όνομα του Θεού που θα νιώσουμε και που...κια όταν πάμε να ψωνίσουμε! Τι εκφράσεις είναι αυτές!

για την επαρχία δυστυχώς δεν έχω καμιά άποψη... αλλά ελπίζω να μην εχει πιάσει επίπεδο "πάτου"

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ixnilatis δεν κατάλαβα ποτέ αυτό το "ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ" αμάξι με κοντέρ είναι να γράφει χιλιόμετρα? κιθάρα σε μαγαζί είναι..... πρέπει δηλαδή να φέρνουν 5 custom shop Fender μία για την βιτρίνα και 4 σφραγισμένες για πούλημα? Δηλαδή αν μου κάτσει της βιτρίνας στα χέρια να μου δώσουν άλλη συσκευασμένη που δεν την δοκίμασα? δεν είναι κουφό?

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το συμφέρον σου κοιτάς fleamail και κάνεις έρευνα αγοράς ...... αλλά ήθελα απλώς να πω ότι δεν είναι μονόδρομος ούτε η εγχώρια ούτε η on line αγορά ..... και δεν βλέπω σαν νταβατζή κανέναν πωλητή είτε ον λάιν είτε στο ελλάντα ... για όνομα του Θεού που θα νιώσουμε και που...κια όταν πάμε να ψωνίσουμε! Τι εκφράσεις είναι αυτές!

 

+1000000 :wink:

 

για την επαρχία δυστυχώς δεν έχω καμιά άποψη... αλλά ελπίζω να μην εχει πιάσει επίπεδο "πάτου"

 

¶σε έχουμε πιάσει πάτο εδώ και καιρό. Βέβαια υπάρχουν 2-3 καλές προσπάθειες που αξίζουν στήριξη μπάς και δούμε καλύτερες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΥΣΙΚΑ και το δοκίμαζα πριν το αγοράσω όσο ακριβό και αν ήταν' date=' χρόνο να είχαν οι πωλητές και να μην έπιζαν μόνο και άραζες με την ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ(μην παρεξηγηθώ ... εννοώ για τον χρόνο τους ότι π.χ λογικό είναι να μην πάω Σαββατιάτικα 12 η ώρα με 4-5 πελάτες μέσα και τους πρίζω φέρε αυτή φέρε την άλλη, όχι αυτή εκείνη, άνοιξε αυτό τον ενισχυτή , ή φέρε εκείνο το πετάλι.... να είμαστε και ρεαλιστές, εννοώ χαλαρά μια τρίτη π.χ μεσημεράκι κτλ) και αποφάσιζες αν σου κανε ή όχι. επιπλέον επί ΤΟΠΟΥ ΣΕΤΑΠ σε ότι έπαιρνα, και μεταξύ μας με επαγγελματισμό και προσοχή σε οτιδήποτε ήταν αυτό.[/quote']

 

Πιστεύεις αν πήγαινε ένας πιτσιρικάς μόνος του ή ακόμη και με τους γονείς του, θα τύχαινε τέτοιας μεταχείρισης?

Επίσης, την προνομιακή αυτή μεταχείριση την είχες από άγνωστό σου μαγαζάτορα, ή από κάποιον που του έχεις "στάξει" ΟΛΗ την περιουσία σου...??? Δηλαδή αν κατέβαινα εγώ από το χωριό μου και δε με ήξερε, θα με άφηνε να δοκιμάσω όπως άφησε εσένα, και επίσης, αν την έπαιρνα θα μου έκανε και setup?

Αν η απάντηση είναι ναι στα παραπάνω...τότε πρέπει να παραδεχτώ ότι έχω μείνει ΠΟΛΥ πίσω...:roll:

 

 

 

Όσο για την Custom Shop σου, τα...συγχαρήκια στα έχω πει σε PM, αλλά περιμένω κι εγώ photos και πιθανώς clips ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ!!!

Fender Custom shop California Beach' date=' catalina blue, NOS '62 (ναι αυτή την κούκλα την μπλέ!!)την αγόρασα 1890€ [/quote']

 

π@#στηηηηηηηη :lol:

photos αμεσως...α!και σε παω ευκολα τωρα μια κοντρα με την δικια μου κανουρια squier stratocaster JV του 84.πιο strat ηχος δεν γινεται.. 8) (το αντιστοιχο reissue 57 αλλα...japan :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Ηλία εγώ πρίν την αγοράσω μόνο γιαγιά δεν είδα επάνω της να παίζει χαχαχαχαχαχαχα..... τέλος πάντον ... άσχετο αν έχω στάξει όλη μου την περιουσία εκεί (από παντού όλο και κάτι έχω πάρει) τέλος πάντων, την κιθάρα την είχαν εκεί και από ότι θυμάμαι όσο είχα καθίσει εκεί, αρκετοί ήταν αυτοί που έπαιζαν μικροί - μεγάλοι (φυσικά απαγορεύονται όσοι φοράνε αλυσίδες και καρφια!!! :lol: :lol: αλλά αυτοί δεν θα κοίταγα΄ν τέτοια κουκλά :wink: )

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία πάντως με το Στόλλα στην Πάτρα το καλοκαίρι ήταν ΠΟΛΥ θετική. Ήθελα να δοκιμάσω την fender tele lite ash με τον Hot Rod Deluxe. Τίποτε από τα δύο δεν υπήρχε στημένο πάνω για άμεση δοκιμή....

 

Μέσα σε 10-15 λεπτά και ενώ εγώ έπιανα ό,τι έβρισκα μπροστά μου (Malmsteen signature, Jaguar, tele thinline κλπ) και τζαμάριζα - χωρίς ενισχυτή, μου έφεραν μπροστά μου την τέλε που ζήτησα και τον ενισχυτή!

 

Υπόψιν, ότι τους είχα πει από πριν ότι πήγα από Ναύπακτο που βρισκόμουν, για να δοκιμάσω τον αμπ και την κιθάρα με τη μηχανή! (Δηλαδή δεν υπήρχε περίπτωση να την αγοράσω!)

 

Στο τέλος λοιπόν αφού έπαιξα αρκετή ώρα τους ρώτησα τιμές και σημείωσα serial no της κιθάρας με σκοπό να παραγγείλω μέσω καταστήματος της Αθήνας το συγκεκριμένο κομμάτι που μου άρεσε! Και μάλιστα με προέτρεψαν να αγοράσω από Αθήνα γιατί θα μπορούσαν να μου κάνουν και καλύτερη τιμή! 8O

 

ΥΓ: TAQ, ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ!!!!!!!!!

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου