Προς το περιεχόμενο

Foolish Things


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Punkjokker είναι ένας ολοκληρωμένος συνθέτης και παίχτης.

Έχει πλήρη συναίσθηση του τι γράφει και πως θέλει να ακουστεί, από τη σύνθεση ως και τη παραγωγή του τελικού αποτελέσματος μέσω της παραγωγής.................φυσικά και καθότι ουδείς άσφαλτος ακόμα κι αυτός χρειάζεται τη βοήθεια κάποιων μουσικών για λουστράρισμα του τελικού-πχ μπάσο ,ή και ντραμς, αλλά γιατί όχι και ενός παραγωγού που με την επίγνωση του Σπύρου στο τι θέλει να πετύχει μέχρι τέλους θα έφτανε στην απογείωση, μην είπω και την ολοκληρωτική ανάπτυξη ;D ;D ;D και τελείωση των ασθμάτων του .

 

 

Τον αριθμό ΙΒΑΝ μου το ξέρς ε? ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπύρε πολύ όμορφο άσμα!

Τα τεχνικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου γιατί διορθώνονται.

Η δημιουργικότητα και η αισθητική όμως δεν αναπληρώνονται.

Τα έχεις και τα δύο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'στε καλά αγαπητοί για τα σχόλια. Το κομμάτι πιθανότατα θα επανα-ηχογραφηθεί, αν όχι στο σύνολό του, σε μεγάλο βαθμό. Είναι διάφορα πράγματα που θέλω να αλλάξω/βελτιώσω. Περιμένω ένα μπάσο το οποίο καταφθάνει σύντομα και θα ξεκινήσω από εκεί.

Να τα κάνεις.

Γιατί όντως είναι ένα ωραίο κομμάτι (όχι το καλύτερο σου για μένα) με προοπτικές για ακόμα καλύτερα.

Τραγουδάς ενώ παίζεις ή ξέχωρα;

Εκείνο το ακκόρντο (στο 1:37 ας πούμε) πρέπει να το δεις λιγάκι μαζί με τη φωνή (μην την κρατάς).

 

Μπράβο Σπύρο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγουδάς ενώ παίζεις ή ξέχωρα;

 

Ναι.

 

Εκείνο το ακκόρντο (στο 1:37 ας πούμε) πρέπει να το δεις λιγάκι μαζί με τη φωνή (μην την κρατάς).

 

Το ακόρντο σωστό είναι. Η φωνή δεν είναι.  ;D Αλλά θα ξαναγραφτεί κι αυτή.

 

Θενξ για τις παρατηρήσεις Κώστα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

αν το ναι πάει στο πρώτο σκέλος, δοκίμασε ξέχωρα.

Θα σε βοηθήσει να κάνεις focus.

 

Το ακόρντο σωστό είναι. Η φωνή δεν είναι.  ;D

Ήμουν διακριτικός  ;D

 

Δε ρεστ και πολλά άλλα, εκ του σύνεγγυς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι το άκουσα ευχάριστα.Σε βάζει στο mood.

Tα φωνητικά σου θα τα ήθελα λίγο πιο απελευθερωμένα...ίσως;

 

Δεν σου κρύβω όμως ότι κάθε φορά που ανεβάζεις,η προσμονή μου είναι μεγάλη...Για κάτι πιο δυναμικό και shreddy,γνωρίζοντας το τι παικταράς είσαι.Ακόμα περιμένω. :)

Από την άλλη βέβαια,μπορεί να έχεις ανεβάσει κάτι τέτοιο απλά εγώ να μην το έχω προλάβει...

Ή εσύ να μη γουστάρεις το είδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μελωδία είναι όμορφη. Ο στίχος επίσης (με κάποιες επιφυλάξεις) με κορυφαία κάποια στιχάκια.  Σαν σύνολο μου βγάζει μια ευγενική παραίτηση σα να έχει γραφτεί από ήρωα του Τσέχωφ.

Η φωνή θέλει δουλειά.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια μελαγχολικό! Μπραβο!

 

Χαίρομαι φίλε kkmspm.

 

Δεν σου κρύβω όμως ότι κάθε φορά που ανεβάζεις,η προσμονή μου είναι μεγάλη...Για κάτι πιο δυναμικό και shreddy,γνωρίζοντας το τι παικταράς είσαι.Ακόμα περιμένω. :)

 

Αγαπητέ μου φίλε Grey, θα σε απογοητεύσω φοβάμαι. Δεν είμαι παικταράς. Ούτε θα γίνω ποτέ. Παικταράδες είναι κάτι άλλα παιδιά εδώ μέσα που σε κάνουν να αναρωτιέσαι γιατί δεν έχουν ακόμα δισκογραφία ή δεν παίζουν session σε ονόματα εγχώρια και μη.

 

Τα παραπάνω λέγονται με πλήρη επίγνωση του κινδύνου να θεωρηθώ παικταράς διότι "μόνο ο πραγματικός παικταράς αποποιείται το μεγαλείο του" ;D. Παραπέμπω στο Life of Brian των Monty Python. Πάντως δεν είμαι.

 

Όσον αφορά το "πιο shreddy" που αναφέρεις, οι λόγοι που δεν γράφω/παίζω τέτοια πράγματα είναι κυρίως οι κάτωθι.

 

1ον και σημαντικότερον: Δεν μπορώ. Το είδος δεν το έχω ούτε τεχνικά ούτε τίποτα. Θαυμάζω, από μεγάλη απόσταση, την τεχνική αρτιότητα μουσικών που παίζουν τέτοια πράγματα.

 

2ον: Το είδος δεν μου ταιριάζει ως τρόπος έκφρασης αυτών που (νομίζω ότι) έχω να πω.

 

3ον: Έχω γενικά πρόβλημα με το όλο concept του μία νότα/χορδή τη φορά. Προσπαθώ να δω την κιθάρα ως ένα πολυφωνικό όργανο του οποίου το παίξιμο δεν διαχωρίζεται σε σόλο και ρυθμικό. Συνήθως αποτυγχάνω να υλοποιήσω αυτή μου την προσπάθεια αλλά πού θα μου πάει.  

 

Σε ευχαριστώ για την προσήλωσή σου παρότι καταλαβαίνω ότι μάλλον ανήκουμε σε διαφορετικές "σχολές" ακουσμάτων και παιξίματος.

 

Η μελωδία είναι όμορφη. Ο στίχος επίσης (με κάποιες επιφυλάξεις) με κορυφαία κάποια στιχάκια.  Σαν σύνολο μου βγάζει μια ευγενική παραίτηση σα να έχει γραφτεί από ήρωα του Τσέχωφ.

Η φωνή θέλει δουλειά.

 

Αυτό που είπες για την ευγενική παραίτηση. Ακριβέστερα δε γίνεται.

 

Η φωνή θέλει δουλειά όντως. Τουτέστιν 3-4 takes ακόμη με προσοχή στα σημεία που ξέρω ότι δεν... Επίσης προσωπικά δε μου αρέσουν ούτε οι ηλεκτρικές κιθάρες. Δεν είναι κακές. Απλώς δεν έχουν κάτι ιδιαίτερο να πουν, ούτε ηχητικά, ούτε μουσικά.

 

 

Ως γενικό σχόλιο μερικώς εξομολογητικό:

 

Προτιμώ να αποφεύγω τα bumps με σκέτα "ευχαριστώ" διότι θεωρώ ότι η ειλικρινής ευχαριστία οφείλει να είναι απολύτως ανιδιοτελής αλλά βαριέμαι και να στέλνω π.μ. σε καθέναν ξεχωριστά, άσε που θα ήταν και ενοχλητικό. Παρόλα αυτά, η ευγνωμοσύνη είναι δεδομένη προς όσους μπαίνουν στον κόπο να ακούσουν ή/και να σχολιάσουν.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου