Προς το περιεχόμενο

Μικρό foot controller για amplitube 3


frunobulax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο μικρό σε μεγεθος foot controller, σε μέγεθος πεταλιού πχ, ή και λίγο μεγαλύτερο, για το amplitube?

Δεν είμαι και πολύ σχετικός με το άθλημα του midi και των controllers, η αναζήτηση που έχω κάνει μου βγάζει κάτι μεγάλα controllers, τύπου πεταλιέρα, με expression pedals κλπ.

Εγώ χρειάζομαι κάτι μικρό σε μέγεθος για να ενεργοποιώ, ενω παίζω, 2-3 "πετάλια" του amplitube (δεν με ενδιαφέρει το wah). Υπόψιν πως δεν θέλω να αλλάζω "ενισχυτές - καμπίνες", παραμέτρους κλπ, παρά μόνο να ενεργοποιώ-απενεργοποιώ 2-3 πετάλια..

Σημαντικό βέβαια και το θέμα της τιμής :)

 

(το set-up, αν έχει σημασία, είναι κιθάρα>motu ultralite>macbook)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είσαι ωραιος! αυτό ακριβως σε μέγεθος και σε δυνατότητες. Το μονο θεμα είναι πως θέλει ανώτερη έκδοση λειτουργικου απο αυτη που έχω (10.8.κάτι) και έχω 10.6.κάτι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα πιάνουν τα χέρια σου και έχεις κάποιο gamepad για pc τσέκαρε αυτό.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=196929.0

 

 

 

τίποτα απο τα δύο αφεντικό... αλλά σ'ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι διότι βρήκα κάτι που σαν μέγεθος (και θεωρητικά ως δυνατότες) μου κάνει.

Είναι το Tc electronic G-Minor midi footswitch, αλλά ως άσχετος με τα midi δεν ξέρω αν συνεργάζεται με το amplitube.

Αντιγραφω απο το site: "The G-Minor is a multi purpose MIDI Foot Controller that sends and receives MIDI information. The G-Minor will control any MIDI device using MIDI Control and Program Changes and when used with the TC Electronic G-Major and G-Force* Guitar Processors; certain specific features are available.

 

Αν καταλαβαινω σωστα, πρέπει να μου κάνει...

Αν κάποιος ξέρει κάτι και μπορεί να με διαφωτίσει, θα το εκτιμούσα :)

 

(ψάχνω απο χθες στο google και δεν έχω βρει την παραμικρή αναφορά σε πιθανή σύνδεση g-minor και amplitube, γιαυτό πιστευω πως μόνο κάποιος που έτυχε να το δοκιμασει ή να είναι πολύ σχετικός με τα midia θα μπορεί να μου πει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χρειαστείς ένα τέτοιο http://viewitem.eim.ebay.gr/MIDI-USB-INOUT-Interface-Cable-Cord-Converter-PC-to-Music-Keyboard-Adapter-S3/200968917060/item

 

πόσο το έχεις βρει; άμα είναι πάνω από 50 δεν αξίζει πάρε ένα μεταχειρισμένο fcb1010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χρειαστείς ένα τέτοιο http://viewitem.eim.ebay.gr/MIDI-USB-INOUT-Interface-Cable-Cord-Converter-PC-to-Music-Keyboard-Adapter-S3/200968917060/item

 

πόσο το έχεις βρει; άμα είναι πάνω από 50 δεν αξίζει πάρε ένα μεταχειρισμένο fcb1010

 

Γιατί θα χρειαστώ κάτι τέτοιο? αφου έχει midi έξοδο το πετάλι και έχω midi στη κάρτα ήχου (motu ultralite)... ή δεν συνδέεται έτσι? (σόρρυ, άσχετος..)

Το fcb1010 είναι τεράστιο...! εγω θέλω να ανοιγοκλείνω καναδυο πεταλάκια του amplitube μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου