Προς το περιεχόμενο

PRS Custom 22


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να έχεις μοντέρνο ήχο χρειάζεσαι και μοντέρνο ενισχυτή.Μια prs με έναν marshall,fender,vox δεν θα ακουστεί και πολύ διαφορετικά από μια les paul ή μια strat (στη θέση με split τους διπλούς) εκτός αν χρησιμοποιείς πάρα πολλά και περίεργα εφέ.Επίσης το παίξιμό σου είναι αυτό που θα δώσει τη τελική αίσθηση και "χρωμα" στον ήχο που θέλεις να πετύχεις.Κατά τη γνώμη μου η διαφορετική προσέγγιση στο κάθε ειδος μουσικής είναι από τους σημαντικότερους παράγοντες στο να πετύχεις τον ήχο που θέλεις κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok Superfunk thank you αλλα ξερεις ποιο ειναι το προβλημα.οτι ειμαι κολημενος με τον ηχο των prs και γενικοτερα τη κιθαρα αυτη την χρειαζομαι περισσοτερο για πειραματικη μουσικη και για αυτο εμπλεκω και τους porcupine γιατι καπως ετσι την θελω στον ηχο.χρειζομαι μια κιθαρα η οποια να μην εχει τον καλο μεν αλλα κλασσικο ηχο μιας τελε ή στρατο ή γκιμπσον.δεν μπορω να τα κανω πιο λιανα :D :D.

 

για αυτο και εγω σου παρεθεσα λινκ με κιθαρες που ΔΕΝ εχουν τον

κλασσικο ηχο... :wink:

 

πειραματικη μουσικη παιζεις με οποιαδηποτε κιθαρα.

ο βασιλιας της πειραματικης κιθαρο-μουσικης π.χ.

 

www.nelscline.com

 

παιζει με Jazzmaster,δεν παιρνεις καλυτερα μια τετοια που ειναι και καμμια οχτακοσαρια φορες ομορφοτερη απο τη...σερβαντα?? :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε παιδιά τι μοντέρνα και κουραφέξαλα λέτε...

Η PRS (έχω κι εγώ μία) είναι μια κιθάρα καλοκατασκευασμένη με κλίμακα μεταξύ Fender και Gibson, 25" και καλά ηλεκτρονικά, δηλαδή χωρίς θορύβους και με επιλογές στους συνδυασμούς μαγνητών.

Κορυφαίες κιθάρες.

Αν θες μια κιθάρα που να παίζεται ωραία, με καλό ήχο, όμορφη και με μεταπωλητική αξία, δεν θα πέσεις έξω με αυτήν.

 

Από κει και πέρα αν θα παίξεις red neck bluegrass, rock, jazz, funk, ή μαζωνάκι ( :lol: ) να ξέρεις ότι ο συνδυασμός ενισχυτή, εφέ, παιξίματος και αυτό που έχεις στο νού σου θα το κάνει, ενώ η κιθάρα το μόνο που θα κάνει είναι να σε βοηθήσει στο παίξιμο. Είτε είναι Strat, Les Paul ή Stagg.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου