Προς το περιεχόμενο

Need Your Love So Bad


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία παίζετε εκεί στα μέρη σας! Ωραία παθιάρικη εκτέλεση από τους οργανοπαίκτες.

Περίμενα να ακούσω b-3, el.pianos. Ποιος τον πυροβόλησε και απουσίαζε από την σκηνή ο κιμπορντίστας;

Η κοπελιά δεν είχε το πάθος που περίμενα να ακούσω και να δώ στο video. Αυτό το χέρι να κρατάει την βάση του μικροφώνου (μόδα είναι ή κολλητικό)...anyway.

Την πρώτη φορά το άκουσα χωρίς να το δω. Έιχα στο νού μου και μια δική μας εκτέλεση με hammond και tenori sax.

Κατόπιν είδα και το video.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα θα φανώ κακός αλλά επείδη τυχαίνει να είναι απο τα πιο αγαπημένα μου τραγούδια και απο έναν απο τους πιο αγαπημένους μου παίχτες τον Peter Green θα πω όχι η εκτέλεση δεν μου πολυάρεσε.Η τραγουδίστρια δεν είναι στο μουντ καθόλου ,στο τέλος παέι και κρύβεται,Τεσπα ,μουσικά ήταν φτωχό μιας και είναι ένα τραγούδι  που έχει μια πλούσια ενορχήστρωση,ένα χαμοντ τουλαχιστον όπως είπε και ο προλαλήσαντας θα το γέμιζε καλύτερα.Τέλος δεν μου άρεσε ο ήχος του κιθαρίστα ούτε η προσέγγιση του αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου και τελείως υποκειμενικό.Είμαι αυστηρός το ξέρω αλλά ο μόνος λόγος που σχολιάζω έτσι είναι γιατί το συγκεκριμένο τραγούδι είναι ένα απο τα πιο αγαπημένα μου μπλουζ τραγούδια ever.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα σηκωματα του κιθαριστα ειναι λιγο αλλου

αλλα να μου πεις αν ειναι ο ιδιος αλλου,

ποιος απο εμας να τον κρινει  ;)?

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ άκουσα το πρώτο τραγούδι μόνο και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ,το άκουσα ευχάριστα!Ο κιθαρίστας κάνεις ως επί το πλείστον σωστά σηκώματα και όντως θα γέμιζε λίγο με ένα Hammond όπως λένε και τα παιδιά που ήδη σχολίασαν!

*Εμένα μια χαρά μου φαίνεται ότι το πάει η τραγουδίστρια! ;) ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια και του λογου δε με τρελλανε η μπαντα,γουστα ειναι αυτα βεβαια,απ'την αλλη μια χαρα μου φανηκε η κοπελα στη φωνη.

Ωραια χροια και το κυριοτερο ηταν λιτη και δεν υπερεβαλλε οπως κανουν πολλοι τραγουδιστες και τραγουδιστριες σε τετοιου ειδους κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια να λεγεται!!!Η μπαντα ειναι εξαιρετικη.Ενταξει λειπουν τα πληκτρα  ??? Αλλα μην νομιζετε οτι ειναι και ευκολο να βρουν πληκτρα που να εχει παροποια αποψη με την δικη τους. ;)

Θοδωρη δεν μας παρουσιασες τα παιδια !!!Ειναι ωραιοι παικτες με αποψη, δυναμικες ,ηχο και σεμνοι.Μπραβο. :)

Το blues με εφτιαξε και η κοπελα μετρημενη & μαζεμενη (οχι σαν μερικες- μερικους που σε καθε κομματι θα βγαλουν ολες τις φωνητικες τους τεχνικες ...και στο επομενο θα κρεμονται σαν αδειο σακι.)

Η  διασκευη του Stratus πολυ καλη και με σωστα μετρηματα και χρωματισμους απο τον ντραμμερ .

Το εχω ξανακουσει απο μια ξενη μπαντα πριν απο αρκετα χρονια και ηταν εξισου εντυπωσιακο το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ παιδιά για το χρόνο που αφιερώσατε όπως επίσης και τα σχόλια σας ;)

Την απάντηση στο θέμα των πλήκτρων (και οχι μόνο )την έδωσε ο  8)Σοφότατος και παλιός  Περικλής  8)

Η μπάντα ονομάζεται  η ametronomix . :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου