Προς το περιεχόμενο

"Hey little girl" Την γνώμη σας.


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ σαν κιθαρίστας δεν μπορώ το κάτι παραπάνω.Δυστηχώς.Αν και πιστέυω ότι τα σόλα ταιριάζουν άντε να φυγά σε κανα δυο σημεία εκτός χρόνου.

Γεωργιε το παιξιμο σου για τα κομματια που γραφεις ειναι σουπερ.

Και οι ρυθμικες και οι λιντ.

Τα "ντυνεις"πολυ ωραια.

Δουλεια στο κατω κατω θελουμε ολοι.

Και ειναι απολυτα φυσιολογικο σε αλλους να αρεσουν καποια πραγματα και σε αλλους οχι.

Αυτο λενε και τα παιδια,οτι μπορεις καλυτερα.

Να πω την αληθεια τα σολα σου εδω με αρεσαν περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο κομματι σου.

Βαρα λεμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε ναι τι άλλο να παίξω ρε Γιώργη,γι'αυτό είπα ο καθείς με το δάχτυλο του.Μακάρι να μπορούσα περισσότερας.Για μένα οι πενιές είναι καλές στο άσμα ,τώρα από και και πέρα ,ο καθείς έχει το γούστο του.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Γιώργη, απ'την βασίλισσα του βορρά (με την ωραία δήμαρχο ;D), κανείς δεν είπε ότι τα σόλα σου δεν είναι ωραία, αντιθέτως, όπως έγραψε πολύ ωραία ο gvour:

Γεωργιε το παιξιμο σου για τα κομματια που γραφεις ειναι σουπερ.

Και οι ρυθμικες και οι λιντ.

Τα "ντυνεις"πολυ ωραια.

Δουλεια στο κατω κατω θελουμε ολοι

  Ανεβάζουμε τραγούδια στο νόιζ γιά να διαβάσουμε γνώμες και απόψεις γιά τα πονήματά μας. Καλοπροαίρετα (αυτό έλειπε) σου είπα ότι
το σόλο ήθελε λίγο δουλίτσα ακόμη
γιατί γιά τα αυτιά μου (και του geodimitri υποθέτω) μπορούσες καλύτερα, μετά τα "δείγματα" δουλειάς που έδειξες.                Υ.Γ. Τα σόλο είναι αυτοσχεδιασμοί στιγμής ή τα έχεις προβάρει-επεξεργαστεί πρώτα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ήταν. Μου άρεσε.

Αλλά εκείνη brown sugar rolling stones κιθάρα από πίσω ήταν λίγο κάρφωμα βρε παιδί μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλημέρα παιδιά ,σόρυ για χθές αν λίγο τσίταρα σχετικά με τα σόλο στο άσμα(είχα τσούξει λίγο Τζακ παραπάνω σόρυ).Φίλτατε γείτονα CIgaret(και γω καπνίζω σαν μάυρος είναι η αλήθεια)έχεις δίκιο ,ανεβάζουμε τραγούδια για  κριτική άρα ο καθένας μιας και λίγο πολύ ο ένας με τον άλλο παρακολουθούμε τη δουλειά του άλλου ,έχουμε καλύτερη εικόνα και άποψη για το πως και το γιατί.Η αλήθεια πάντως σχετικά με τα σόλο στα κομάτια μου είναι ότι δεν τα παιδέυω και πολύ(ένα δυο take και γράφω),τώρα με το νόιζ άρχισα να χτενίζω τα πράγματα περισσότερο.Εχεις δίκιο θα πρέπει να φύγω λίγο από την λογική της ξεπέτας και του αυτοσχεδιάσμου.

Ωραίο ήταν. Μου άρεσε.

Αλλά εκείνη brown sugar rolling stones κιθάρα από πίσω ήταν λίγο κάρφωμα βρε παιδί μου.

Κώστα όντως stoneizei χεχεχε,μερικές φόρες οι αγάπες δεν κρύβονται.Χαιρομαί που το ανέφερες πάντως.Να'σαι καλά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Γιώργο μας παρεξήγησες... :)

 

Όταν είπα ότι το σόλο ήθελε λίγη δουλίτσα ακόμα, εννοούσα λίγη προετοιμασία παραπάνω για να είναι "άψογο". Δεν έθιξα τη σύνθεσή του.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου κολλησε η μελωδια στο μυαλο...οσον αφορα τα σολο πιστευω οτι ταιριαζουν στο υφος του κομματιου και δε με χαλασαν. Φαντασου τον Μαλμστην να παιζει σολο με τους Ρολινγκ Στοουνς, δε θα ταιριαζε καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Γιώργο μας παρεξήγησες... :)

 

Όταν είπα ότι το σόλο ήθελε λίγη δουλίτσα ακόμα, εννοούσα λίγη προετοιμασία παραπάνω για να είναι "άψογο". Δεν έθιξα τη σύνθεσή του.  :)

Δεν σας παρεξήγησα και μάλον έχετε δίκιο,είμαι λίγο της ξεπέτας γενικά.Συμπαθάτε με γιατί χθες όντως είχα πιεί λίγο παραπάνω και μου βγήκε στράβωμα ενώ στην ουσία δεν σας παρεξήγησα καθόλου.

Εμενα παντως μου κολλησε η μελωδια στο μυαλο...οσον αφορα τα σολο πιστευω οτι ταιριαζουν στο υφος του κομματιου και δε με χαλασαν. Φαντασου τον Μαλμστην να παιζει σολο με τους Ρολινγκ Στοουνς, δε θα ταιριαζε καθολου...

Σε ευχαριτσώ Ρίτσι.Συνφωνώ με το σχόλιο αν και τα παιδιά ενοούσαν στα σόλο να μην είναι τόσο χύμα και όχι να έχουν άλλη τεχνική ή υφή που όντως δεν θα ταίριαζε όπως λες.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα μου άρεσε πολύ το κομμάτι και ας μην ακούω πολύ τέτοια μουσική,ήταν πολύ ευχάριστο άκουσμα.Το 1ο solo επίσης πολύ ωραίο,spot on για το κομμάτι και το είδος του.Δε χρειάζονται 100 φιοριτούρες.Τα licks στο τέλος όλα τα λεφτά!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Bill.Το εκτίμω φίλε μου και το σχόλιο και την γενική στάση σου με αυτό.Χαίρομαι που έτσι μουσικά ας πούμε ,δίνεται τέλος σε μια πιο παλιά αντιπαράθεση.Να είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ και πάλι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου