Προς το περιεχόμενο

Τελικά μόνο ο Lennon άξιζε στους Beatles;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρρυ για το συνοπτικό του τίτλου, αλλά βλέποντας αυτό το βίντεο:

 

 

και τις άλλες βλακείες που έβγαλε ο Paul από τότε που διαλύθηκαν οι Beatles αναρωτιέμαι αν όντως τελικά ο Lennon ήταν ο μόνος που άξιζε πρώτα από το συνθετικό δίδυμο και τελικά όλους τους Beatles και αν μόνο και μόνο η παρουσία του τους ενέπνεε να γράψουν τα classics που έχουν γράψει...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δε νομίζω ότι ο Λέννον θα τα είχε πάει καλύτερα με τους "σόλο" δίσκους του (αν βέβαια δεν είχε δολοφονηθεί) από τον ΜαΚάρτνεϋ, ειδικά μετά από τόόόσα χρόνια. Ο συνδυασμός τους ήταν μοναδικός : καθένας μόνος του ήταν κάτι πολύ λιγότερο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά ο Lennon έβγαλε και ένα Imagine και δευτερευόντως ένα Woman, ένα Jealous Guy, ένα Working Class Hero...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά ο Lennon έβγαλε και ένα Imagine και δευτερευόντως ένα Woman, ένα Jealous Guy, ένα Working Class Hero...

 

True, very true.

Στο ερώτημα λοιπόν αν άξιζε περισσότερο ο Λέννον, εγώ απαντώ ότι "ναι", έχοντας όμως επίγνωση του ότι τα ίδια μου τα κριτήρια γι' αυτό το "ναι", έχουν ηλικία τριάντα ετών (και βάλε).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντως απορίας άξιον πώς ο McCartney δεν κατάφερε ούτε τον εαυτό του να αντιγράψει στα χρόνια μετά τους Beatles...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα μου αρέσουν τα τραγούδια του κι ας μην μοιάζουν με των Beatles κι ας μην είναι σαν το Imagine.Είναι μάγκας που μπόρεσε να γράψει πιο μοντέρνα πράγματα,ακολουθώντας πάντα το Βρετανικό μουσικό ιδίωμα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντως απορίας άξιον πώς ο McCartney δεν κατάφερε ούτε τον εαυτό του να αντιγράψει στα χρόνια μετά τους Beatles...

 

Εγώ, πάντως, θεωρώ το "band on the run", του McCartney, αριστουργημα, σε όλα τα επίπεδα

 

Απο τους πολυ αγαπημένους μου δίσκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αλλά δεν μιλάμε για τα προσωπικά μας γούστα και για μια μπαντούλα της γειτονιάς. Μιλάμε για έναν άνθρωπο που υποτίθεται είχε τον κόσμο που ακούει μουσική στο τσεπάκι του.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Paul ήταν ικανός για γλυκές pop μελωδίες και τίποτε άλλο. Ο John μπορούσε να σπρώξει το θέμα λίγο παραπέρα, ήταν πιο δημιουργικός και πρωτοποριακός. Και στιχουργικά και συνθετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εγώ, πάντως, θεωρώ το "band on the run", του McCartney, αριστουργημα, σε όλα τα επίπεδα

 

Απο τους πολυ αγαπημένους μου δίσκους

+10

 

Εντάξει αλλά δεν μιλάμε για τα προσωπικά μας γούστα και για μια μπαντούλα της γειτονιάς.
Δηλαδή εσυ πως μιλάς βρε Ray... Με ποια αντικειμενικά επιχειρήματα; Ποιο υποκειμενική τοποθέτηση απο αυτη του εναρκτήριου ποστ ΔΕΝ γίνεται.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου