Προς το περιεχόμενο

Κριση και αισχροκέρδεια στα μεταχειρισμένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζουμε...

4. Τρώει το κράξιμο της αρκούδας για να καταλάβει ότι εδώ είμαστε ΟΛΟΙ χομπίστες, αλλά γνώστες και ξύνουμε την ψώρα μας και όχι μαγαζιά γωνία που να εκμεταλεύονται πιτσιρικάδες ή οποιονδήποτε άλλον πέσει στην παγίδα τους.....

 

Ουτως ή αλλως αν θελει να πουλησει, μετα απο 2-3 προσπαθειες θα την ριξει την τιμη. Αν δεν την ριξει...ε τοτε δεν ψηνωταν και πολυ να το "σκοτωσει" εξ αρχης.

 

Ξαναλεω...ΔΕΝ αναφερομαι σε περιπτωσεις που η τιμη υπερβαινει αυτη του εμποριου. Εκει απλα γελας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ουτως ή αλλως αν θελει να πουλησει, μετα απο 2-3 προσπαθειες θα την ριξει την τιμη. Αν δεν την ριξει...ε τοτε δεν ψηνωταν και πολυ να το "σκοτωσει" εξ αρχης.

 

Ξαναλεω...ΔΕΝ αναφερομαι σε περιπτωσεις που η τιμη υπερβαινει αυτη του εμποριου. Εκει απλα γελας....

Κι εγω ξαναλέω ότι το να σιωπάς και να προσπερνάς είναι συνενοχή.....

Αδιάφορο μου είναι το τι θέλει ο καθένας και τι έχει στο μυαλό του....

Κράξιμο και φτύσιμο στα μούτρα...να δεις το ξανακάνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως οι τιμές μπορούν να αλλάξουν πολύ γρήγορα, πχ line 6 pod HD500, βγαίνει το Χ, η τιμή του πέφτει ραγδαία και στις αγγελίες υπάρχουν διάφοροι που το δίνου πιο ακριβά απτο τομαν..ε, αυτοί είναι οι χαμένοι της υπόθεσης

 

Γεια σου ρε Milto....Ειδικα αυτο με τα pod hd500 ειναι εξωφρενικο....8 στα 10 τα βαρανε πανω απο 300€ και εχει παει 370€ καινουριο...ηηηηηημαρτον....αν και ψαχνω ενα κατα καπνου δεν εχω ενδωσει σε τιμες πανω απο 300€...εμεις που ειμαστε και απο Πατρα ας πουμε εχουμε και τα μεταφορικα και ανεβαινει και αλλο το ποσο με αποτελεσμα να φτανει την τιμη του καινουριου στο τελος....χαρηκα που βρηκα και εναν στην πολη μου να το πουλαει και μου το κοτσαρε στην...''φιλικη τιμη''...των 430€ :o...του λεω ρε πατριωτη...370€ εχει καινουριο δεν μπορουμε να κανουμε κατι?...οχι μου λεει γιατι θα ανεβει ξανα η τμη του ::)...μα αφου βγηκε το καινουριο του λεω ;)...οχι μου λεει...στο λεω εγω και θα με θυμηθεις...θα ανεβει...μου ανεβηκε το δικο μου αιμα στο κεφαλι στο τελος αλλα τι να κανω που ειμαι ευγενικο παιδι ;D....μετα το εβαλε ανταλλαγη και στο τελος την απεσυρε εντελως την αγγελια...υπομονηηηηη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράξιμο και φτύσιμο στα μούτρα...να δεις το ξανακάνει???

θα το ξανακανει ..δυστυχως ,γιατι δεν του καιγεται καρφι για το ποσο κραξιμο και φτυσιμο θα φαει,διαφορετικα δεν θα το εκανε εξ αρχης...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ξανακανει ..δυστυχως ,γιατι δεν του καιγεται καρφι για το ποσο κραξιμο και φτυσιμο θα φαει,διαφορετικα δεν θα το εκανε εξ αρχης...

 

 

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν αδιαφορεί όταν τρώει κράξιμο. Όσο ζώο κι αν είναι. Θα τον πονέσει, και η κάθε νέα προσπάθεια αισχροκέρδειας θα είναι δυσκολότερη από την προηγούμενη. Η ασυδοσία έρχεται ακριβώς από την παντελή απουσία συνεπειών, και το κράξιμο σίγουρα είναι συνέπεια. Το θέμα είναι αν αξίζει να μπει κανείς στη διαδικασία και να χαλάσει την - όποια - ηρεμία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν αδιαφορεί όταν τρώει κράξιμο. Όσο ζώο κι αν είναι. Θα τον πονέσει, και η κάθε νέα προσπάθεια αισχροκέρδειας θα είναι δυσκολότερη από την προηγούμενη. Η ασυδοσία έρχεται ακριβώς από την παντελή απουσία συνεπειών, και το κράξιμο σίγουρα είναι συνέπεια. Το θέμα είναι αν αξίζει να μπει κανείς στη διαδικασία και να χαλάσει την - όποια - ηρεμία του.

Οσο υπηρχαν τα σχολια εκραζα κι εγω (η ηρεμια μου χαλουσε με το που εβλεπα την αγγελια ετσι κι αλλιως),αλλα δεν εβλεπα φως....οπως λες και συ "ζωα " αλλα με ενα δυο κραξιματακια που εβλεπα απο κατω ,δουλεια δεν γινεται πρεπει να φανε απο πολλους για να αλλαξη κατι.εχεις δικιο για τα περι συνεπειων...

Και κατι ακομα .....πουλας ? Ωραια! εγινε η συμφωνια και αγοραζω ...ρε μπιχλα βρωμιλε πριν το στειλεις `η πριν συναντηθουμε, ριχτου ενα καθαρισματακι ...ντροπις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες προς τι το κραξιμο? Αν υπαρχει καποιος που αγοραζει τυφλα χωρις να συγκρινει τιμες και απο αλλου αυτο ειναι δικο του προβλημα.Ο Πωλητης ας βαλει οτι πα..ρια θελει.Ειναι δικαιωμα του...οπως και δικο σου να τον αγνοησεις και να πας παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει καποιος που αγοραζει τυφλα χωρις να συγκρινει τιμες και απο αλλου αυτο ειναι δικο του προβλημα.

 

Εγώ ως καλός χριστιανός  ;D προτιμώ να κάνω μια καλή πράξη και να "προστατέψω", στο βαθμό που μπορώ, ένα αθώο θύμα από το "δικό του πρόβλημα". Το γνωμικό "Μακριά απ’ τον κ@λο μας κι όπου θέλει ας μπει" δεν με πολυ-εκφράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες προς τι το κραξιμο? Αν υπαρχει καποιος που αγοραζει τυφλα χωρις να συγκρινει τιμες και απο αλλου αυτο ειναι δικο του προβλημα.Ο Πωλητης ας βαλει οτι πα..ρια θελει.Ειναι δικαιωμα του...οπως και δικο σου να τον αγνοησεις και να πας παρακατω.

Δικαιωμά μου και γω να του δωσω ραντεβου για να το αγοράσω και να τον κάνω τόπι....

Αν είχες διαβάσει όλα τα πόστ θα είχες δει αυτό που έγραψα παραπάνω...

Η σιωπή και το προσπέρασμα ειναι ΣΥΝΕΝΟΧΗ.

Συμφωνώ με gdevelec(σπάνιο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες προς τι το κραξιμο? Αν υπαρχει καποιος που αγοραζει τυφλα χωρις να συγκρινει τιμες και απο αλλου αυτο ειναι δικο του προβλημα.Ο Πωλητης ας βαλει οτι πα..ρια θελει.Ειναι δικαιωμα του...οπως και δικο σου να τον αγνοησεις και να πας παρακατω.

 

Μα το κράξιμο κανονικά το θέλουν οι αγοραστές. Η ζημιά στην αγορά γίνεται αν πουληθεί κάτι σε υπερβολική τιμή όχι αν μπεί μια αγγελία γιούχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου