Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για στρατ-τι να διαλέξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  ΣΦ αλήθεια δεν θα δω πολύ βελτίωση με ένα καστομ σοπ σετ?

Απλά αν αρχίσεις να μοντάρεις όπως έγω μετά όλο θες και κάτι άλλο.

Καλύτερα να δώσω μερικά λεφτά σε ταστοδουλειά και σετάρισμα μιας και κει μόνος τα έκανα και έχω μερικά θέματα λες?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΣΦ αλήθεια δεν θα δω πολύ βελτίωση με ένα καστομ σοπ σετ?

 

οχι,οι μαγνητες σου ειναι θαυμασιοι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι,οι μαγνητες σου ειναι θαυμασιοι.

Ένα σετάκι GFS '64 Staggers vintage που βαλα στην Strat μου, με άφησε πολύ ικανοποιημένο.

Και όχι μόνο σε σχέση με το κόστος τους.

Αλλά εσείς τα ξέρετε καλύτερα αυτά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eβαλα αυτους

http://www.guitarfetish.com/Prewired-Three-Single-Coil-Pickguard-Three-Ply-White_p_634.html

σε μία φτηνή squier bullet και έγινε άλλο όργανο. Πολύ ικανοποιημένος απο την εταιρία...

Κάποια στιγμή όμως θέλω να τους αντικαταστήσω με ένα alnico set. Δεν είδα ότι ήταν κεραμικοί όταν τους παράγγειλα. Ο πίσω μαγνήτης ξύνει πάρα πολύ όμως..τρελά πρίμα... ::)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Eίμαι ευχαριστημένος από τους gfs αλλά δεν έχω δοκιμάσει και κάτι άλλο να δω διαφορα μόνο την τέλε ένος φίλου με τους fender vintage επάνω που ήταν πολύ καλοί μαγνήτες ,καλύτεροι απο τους gfs αλλά ήταν και άλλο όργανο.Βρήκα τους fender cs 54' στο ebay 100 ευρω όλα ενώ στο Θωμα έχουν 160 συν το 20αρικο.Συνφέρει.

Οσο για τον ssl 5 δεν ξέρω κατά πόσο ένας τόσο χοτ μαγνήτης θα ταιριάξει με τους άλλους δύο.Η αλήθεια είναι πάντως οτι η bridge θέση είναι η θέση που παίζω περισσότερο.Λετε να πάω για έναν μόνο μαγνήτη σε αυτή τη θέση?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita ego exo tonerider pure vintage pou ipotithete einai oi '69ides tis fender.kai kolise apsoga.kai h thesi b/m anavathmistike kai h allagi apo neck se bridge de xani katholou se dinami.(tha elega oti einai kaliteros apo ton texas special tis fender)genika tha ellega oti etsi prepi na evgenan ta set  ;D

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να πεταξω και γω το κλασικο μου.......Bill Lawrence !!

 

http://wildepickups.com/Wilde_Bill_s_Keystones.html

 

The Keystone Single Coil Size

Replacements for Stratocaster 

 

KS Set of Three  -- Middle position reverse wound--$84.00

 

Μια φορα θα τους βαλεις και δεν νομιζω να ξανα-ασχοληθεις με το θεμα αλλαγης μαγνητη.... (λεμε τωρα χαχαχαχα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Tους είχα ψάξει όταν έκανα παλιότερα την γενική αναβάθμιση αλλά ήμουν λίγο στενός και προτιμησά την οικονομικότερη λύση gfs αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι στη φάση που θέλω να βάλω ένα σετ και να μην ξανασχοληθώ μιας και σαν μοντάρισμα τα πάντα έχουν αλαχθεί στη στρατ.Απλά θέλω και ένα 'σούπερ" σετ μαγνήτες για να τελείωνω.Στόχος μου ήταν η στρατ να γίνει as vintage as possible γι'αυτο και σκεφτόμουν τους fender cs .Είναι τόσες οι επιλογές και δεν είναι και φτηνό το σπορ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην φάση που είσαι, καλά κάνεις και σκέφτεσαι αλλαγή μαγνητών. Καλοί είναι οι GFS, σε μερικές εφαρμογές μπορεί ακόμα να θεωρηθούν και "αναβάθμιση" σε σχέση με άλλα σκατά (με το συμπάθιο) που βρίσκεις σε εργοστασιακές κιθάρες χαμηλού κόστους, αλλά δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να συγκριθούν με αυτά που προσφέρει εν έτει 2013 η custom / boutique "βιομηχανία" μαγνητών.

 

Από μαγνήτες για strat συγκεκριμένα δεν έχω ιδέα, αλλά υπάρχουν άπειροι custom-άδες που μπορείς ακόμα και να μιλήσεις μαζί τους και να σου φτιάξουν ένα σετάκι, όπως ακριβώς το θες.

 

 

Τί μπατζετάκι έχεις διαθέσιμο (όλα από εκεί ξεκινούν);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου