Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για στρατ-τι να διαλέξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Δεν μπορώ να δώσω πάνω από 100-120 ευρω.Οσο κάνει ένα καστομ σετ στο ebay.Απο κάποια κλιπς που άκουσα μου άρεσαν πολύ οι fralin αλλά είναι ακριβοί.Είχα βάλει και στο μάτι τους seymour duncan antiquity αλλά και αυτοι κάνουν 100 ευρώ ο ένας.Αμα είναι να δώσω τόσα λεφτά πέρνω καλύτερα μια τέλε που έχω άχτι και αφήνω την δουλεία για αργότερα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλά θέλω και ένα 'σούπερ" σετ μαγνήτες για να τελείωνω.

 

super sets υπαρχουν να...φανε και οι κοτες απο τη στιγμη μαλιστα που everybody and his mother are winding pups... ;D...το ζητημα ειναι τι χρηματα θες να δωσεις και αν θα ακουσεις την ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα που θα ΠΡΕΠΕΙ να ακουσεις αν αντι για 50 ευρω που στοιχισε το σετ της GFS (το οποιο ειναι θαυμασιο και οχι μονο για τα λεφτα του trust me)  δωσεις 250 για ενα σετ  Lollars ή Don Mare π.χ... εσυ ξερεις...παντως τα specs των μαγνητων που εχεις ειναι μια χαρα...vintage... :)  

 

επισης αν ειναι οι μαγνητες να κανουν περισσοτερο απο την...κιθαρα δε λεει ΙΜΗΟ

 

edit.μια χαρα τα λες...stick w/ GFS...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Tους είχα ψάξει όταν έκανα παλιότερα την γενική αναβάθμιση αλλά ήμουν λίγο στενός και προτιμησά την οικονομικότερη λύση gfs αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι στη φάση που θέλω να βάλω ένα σετ και να μην ξανασχοληθώ μιας και σαν μοντάρισμα τα πάντα έχουν αλαχθεί στη στρατ.Απλά θέλω και ένα 'σούπερ" σετ μαγνήτες για να τελείωνω.Στόχος μου ήταν η στρατ να γίνει as vintage as possible γι'αυτο και σκεφτόμουν τους fender cs .Είναι τόσες οι επιλογές και δεν είναι και φτηνό το σπορ.

 

Με 84 δολαρια το σετ !! Σου ερχονται στην πορτα με κατω απο 95 ευρω με τα μεταφορικα εννοειται !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό σκέφτομαι και όπως είπα να την πάω σε ένα μάστορα να την φέρει στα ίσα της μιας και θέλει δουλίτσα ακόμα που δεν μπορώ να κάνω.

 SF και μια άσχετη ερώτηση για να μην σου στέλνω πμ.Υπάρχει στην αγορά οικονομική τελε ή τελε στυλ κιθάρα με χοντρό μανίκι.Η στρατ που έχω έχει σχετικά λεπτό και θέλω να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό όταν μαζέψω τα λέφτα για την τελε.

 Μια Vintage στρατ type που είχα δει είχε χοντρό μανίκι.Πιο χοντρό από την δικιά μου πάντως,Εννοείτε ότι θα δοκιμάσω αυτό το στυλ λαιμού πριν αγοράσω για να δω αν βολέυει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν μπορώ να δώσω πάνω από 100-120 ευρω.Οσο κάνει ένα καστομ σετ στο ebay.Απο κάποια κλιπς που άκουσα μου άρεσαν πολύ οι fralin αλλά είναι ακριβοί.Είχα βάλει και στο μάτι τους seymour duncan antiquity αλλά και αυτοι κάνουν 100 ευρώ ο ένας.Αμα είναι να δώσω τόσα λεφτά πέρνω καλύτερα μια τέλε που έχω άχτι και αφήνω την δουλεία για αργότερα.

 

 

Στα 120 ευρώ δεν υπάρχουν super-sets... Με κανένα μεταχειρισμένο σετάκι duncans από τις αγγελίες θα την βγάλεις (όχι ότι είναι άσχημη επιλογή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στην αγορά οικονομική τελε ή τελε στυλ κιθάρα με χοντρό μανίκι.

 

Ναι

 

http://www.fender.com/series/classic-player/classic-player-baja-telecaster-maple-fingerboard-blonde/

 

http://www.thomann.de/gb/fender_classic_player_baja_tele_vb.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Tη baja την έχω βάλει στο μάτι απο καιρό.Αλλά όλο αυτο το χρονικό διάστημα η τιμή της πηρέ πάνω γυρω στα 100 ευρώ.Υπάρχουν και μεταχειρισμένες γύρω στα 500 .Κάπου έκει είμαι σαν μπατζετ .Η θα πάρω την squire cv ή θα δώσω λίγα ακόμα για καμιά μεταχειρισμένη baja.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλως τυχαίως ψες βρέθηκα στο κιθαρομάγαζο της Πατησίων 220 και έπαιξα με μια strato που φορούσε τους Tonerider Pure Vintage .

 

Μου άφησαν τις καλύτερες των εντυπώσεων ..... σχεδόν ενθουσιάστηκα .

 

Νομίζω δε χάνεις τίποτα να τους ακούσεις

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Και αυτούς τους είχα βάλει στο μάτι .Είχα μιλήσει μάλιστα με το μαγαζί στην αθήνα που τους εμπορέυεται τηλεφωνικά.Είναι τόσες οι επιλογές και αυτό που βλέπω είναι ότι όλα τα σετ είναι αξιοπρεπέστατα.Το απόλυτο σταρτ σετ δεν υπάρχει ή είναι για τον καθένα διαφορετικό.Το καλό θα ήταν να υπάρχουν τα λέφτα να δοκιμάσω και να καταλήξω αλλά δεν ξες ποτέ αν θα πουλήσεις το παλιό σετ για να πάρεις καποιο άλλο και ούτο καθεξής.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου