Προς το περιεχόμενο

My perfect dreams - Found in the Attic


bshop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και δεκτή κάθε κριτική! :)

 

Για το synth λες σε κάποιο σημείο συγκεκριμένο? Πραγματικά θέλω να βελτιωθώ και η άποψη ανθρώπων που γνωρίζουν κάτι παραπάνω είναι σημαντική!

 

 

Επειδή δε μπορώ να ακούσω αυτή τη στιγμή, θα ξανακούσω αργά το βράδυ με ακουστικά για να σου πω ακριβως αν και γενικά μου φανηκε σε 2-3 σημεία -Ps δεν τον χω με τα πλήκτρα, σαν ακροατής το έγραψα :)

 

Όσο για το "άποψη ανθρώπων που γνωρίζουν κάτι παραπάνω είναι σημαντική!" μην υπολογίζεις εμένα, έχω πολλά ψωμιά να φάω ακόμη  ;D ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Επειδή δε μπορώ να ακούσω αυτή τη στιγμή, θα ξανακούσω αργά το βράδυ με ακουστικά για να σου πω ακριβως αν και γενικά μου φανηκε σε 2-3 σημεία -Ps δεν τον χω με τα πλήκτρα, σαν ακροατής το έγραψα :)

 

Όσο για το "άποψη ανθρώπων που γνωρίζουν κάτι παραπάνω είναι σημαντική!" μην υπολογίζεις εμένα, έχω πολλά ψωμιά να φάω ακόμη  ;D ;D ;D

 

Άκουσα και από το δικό σου soundcloud!!! μου άρεσαν πολλά και ειδικά το πρώτο που είναι και draft :)

 

Εάν γίνει ένα 8λεπτο introspective κομμάτι θα είναι τέλειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έγραψα μερικές σκέψεις για το My Perfect Dreams στο soundcloud (στα αγγλικά μιας και πιστευω οτι απευθύνεσαι σε ευρύτερο ακροατήριο) αφού άκουσα με ακουστικά προσεκτικά :)

 

οφφτοπικ - [αυτό το τthread ειναι για τη δική σου μουσική -σ ευχαριστώ πολύ πάντως - αυτό το draft εμεινε εκεί από περυσι τον απρίλιο ως τελευταίο κομμάτι του εεπόμενου και καλά δίσκου αλλά εχει περάσει εναμισης χρόνος και το θέμα έχει κολλήσει. Πάντως αφ ότου μπήκα και γω στο νοιζ, για να ευλογίσουμε και τα γενια του, έμαθα πολλά πράγματα που αγνοούσα προηγουμένως (ακούσια ή εκκούσια :)). Οπότε stick with it!]

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Και προφανώς όταν λέω stick with it, ειναι επίσης (και ίσως περισσότερο) γιατί έχουμε να μάθουμε πολλά και μεις :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έγραψα μερικές σκέψεις για το My Perfect Dreams στο soundcloud (στα αγγλικά μιας και πιστευω οτι απευθύνεσαι σε ευρύτερο ακροατήριο) αφού άκουσα με ακουστικά προσεκτικά :)

 

οφφτοπικ - [αυτό το τthread ειναι για τη δική σου μουσική -σ ευχαριστώ πολύ πάντως - αυτό το draft εμεινε εκεί από περυσι τον απρίλιο ως τελευταίο κομμάτι του εεπόμενου και καλά δίσκου αλλά εχει περάσει εναμισης χρόνος και το θέμα έχει κολλήσει. Πάντως αφ ότου μπήκα και γω στο νοιζ, για να ευλογίσουμε και τα γενια του, έμαθα πολλά πράγματα που αγνοούσα προηγουμένως (ακούσια ή εκκούσια :)). Οπότε stick with it!]

 

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια τα διάβασα με προσοχή!

 

Επίσης μάλλον σου άρεσε και το saloon and duel ε? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χαχααχχα ήταν πραγματικά σαν soundtrack βουβής ταινίας - μου θύμισε κάτι από τη μαγεία που ειχαν αυτά τα κλιπάκια του Τσαπλιν που βλεπαμε μικροί! Οι λεζάντες όλα τα λεφτά!

 

Επίσης (συνειρμικά και με απρόσμενα ευχάριστο τρόπο) μου θύμισε τα ήρεμα σημεία του Millionaire's Waltz από Queen

 

[flash=200,200]

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χαχααχχα ήταν πραγματικά σαν soundtrack βουβής ταινίας - μου θύμισε κάτι από τη μαγεία που ειχαν αυτά τα κλιπάκια του Τσαπλιν που βλεπαμε μικροί! Οι λεζάντες όλα τα λεφτά!

 

Επίσης (συνειρμικά και με απρόσμενα ευχάριστο τρόπο) μου θύμισε τα ήρεμα σημεία του Millionaire's Waltz από Queen

 

Δεν το είχα ακούσει το συγκεκριμένο Queen!

 

Πάτα εδώ και άκου το "αδελφάκι του" το I need a drink. Από το ίδιο project, και το θέμα του ακούγεται ξανά για λίγο στο saloon and duel.

 

http://www.jango.com/music/Found+in+the+Attic?l=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμένα ναι μεν θα μπορουσε παραγωγικά να έχει καποιες βελτιώσεις, α

 

λλα πάραυτα και έτσι όπως ειναι έχει όλα τα στοιχεία που χρειάζονται για να του δώσουν χαρακτήρα.

  Ειναι πάρα πολύ καλή δουλειά , προσεγμένη, το ιδιο το κομμάτι ειναι μια πάρα πολύ καλή σύνθεση, σε ενα απο τα στύλ που μου αρέσουν πολύ αρμονικά και με ικανοποίησε απόλυτα, όπως και οι ερμηνίες.

 

Μπραβο και σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζί μας.!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμένα ναι μεν θα μπορουσε παραγωγικά να έχει καποιες βελτιώσεις, α

 

λλα πάραυτα και έτσι όπως ειναι έχει όλα τα στοιχεία που χρειάζονται για να του δώσουν χαρακτήρα.

  Ειναι πάρα πολύ καλή δουλειά , προσεγμένη, το ιδιο το κομμάτι ειναι μια πάρα πολύ καλή σύνθεση, σε ενα απο τα στύλ που μου αρέσουν πολύ αρμονικά και με ικανοποίησε απόλυτα, όπως και οι ερμηνίες.

 

Μπραβο και σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζί μας.!!!!

 

Η χαρά είναι δική μου!!! Πάντως θα ήθελα να μάθω πως μπορεί να βελτιωθεί. Αν όχι για αυτό τότε για μελλοντικά κομμάτια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικό μου αγαπημένο πάντως είναι το "Indiana".

Πολύ ατμόσφαιρα και αυτά τα ανδρικά φωνητικά με το εφφέ είναι όλα τα λεφτά.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου