Προς το περιεχόμενο

Quiz: Τι μαγνήτες φοράει η les paul μου ? Βοήθειααααα!!


koronios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ  τουs  συναδέλφους.  Θα χρειαστώ την βοήθεια  σας,  έχω στα χέρια μου  εδώ  και  16 χρόνια μια les paul classic premium plus,  καθόλα  ευχαριστημένος,  αλλά  δεν ξέρω τι μαγνήτες φοραει  και  επειδή δε το κατέχω καλά το άθλημα  με το ψάξιμο  και με τους κωδικούς  δεν βγάζω άκρη  θα ήθελα την βοήθεια σας. Τι μαγνήτες φοραω    ????  (να σας πω την αλήθεια θέλω να τους πουλήσω, αλλά αν δεν ξέρω  τι να βάλω στην αγγελία- καλό ε? ::)). Σας  Ευχαριστώ

Gibson_Les_Paul_Classic1.jpg.cffeb0d9e868c794061bc61aee6ac316.jpg

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να τους ξεβιδώσεις και να δεις τι γράφουν απο πίσω?

Mπορεί να μην χρειάζεται.

Πέρνα το serial number της κιθάρας σου εδώ

http://www.guitardaterproject.org/

και λογικά θα σου βγάλει πληροφορίες για το όργανο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εσύ είσαι ο πρώτος κάτοχος της κιθάρας γράψε μειλάκι στην gibson με το seiral number της κιθάρας και το σχετικό ερώτημα και σε 1-2 μέρες θα λάβεις απάντηση όσο πιο έγκυρη γίνεται

Εγώ έτσι έκανα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι ο πρωτος  κατοχος,  το 1996  την  εφερα  απο SamAsh  μεταχειρισμενη, αλλα  να σου πω την αληθεια θα του στειλω ενα ραβασακι  να ειμαστε  και απολυτα σιγουροι. Ευχαριστω.

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν είσαι ο πρώτος κάτοχος ξεκίνα το ξεβίδωμα γιατί μπορεί να την έχεις πάρει με αλλαγμένους μαγνήτες.

 

Το site που σου έδωσε ο Marathon το είδες? Αν και νομίζω ότι δεν λέει πληροφορίες για μαγνήτες, παρά για έτος, μηνά,  χώρα και εργοστάσιο κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μην ξεβιδώνεις τίποτα. Δεν είναι και τόσο φοβερό...Αν έχει το logo του Custom Shop από πίσω φοράει τους '57. Συνήθως θα είναι και zebra.

 

Αν όχι τότε πιθανότατα φοράει τους κεραμικούς 496R και 500Τ (αυτό είναι ούτως ή άλλως το πιθανότερο).

 

Υπάρχει και μια limited edition με χρυσαφικά και τους 490R και 498T AlNiCo...

 

Aν τους πουλήσεις, τότε με σειρά value πάνε '57/'57, 490/498, 496/500. Κανένας τους δεν είναι κάτι το φοβερό σαν μαγνήτης, κανένας τους δεν είναι και απαίσιος...

 

edit: ξαναβλέποντας τη φωτό, σχεδόν σίγουρα μιλάμε για τους 496/500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου