Προς το περιεχόμενο

Πώς να μελετήσετε τους τρόπους (Modes)


mad_nassos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα δεν θελω να εμβαθυνω στα περι των τεχνικων θεματων του βιντεο (καθοτι ασχετος με κλιμακες  :P ) αλλα στο οτι το βιντεο ηταν απλα χασιμο χρονου....και καλο θα ηταν αν καποιος θελει να "μαθει" κατι να μην το δει......

 

Φιλε mad_nassos σε καμια περιπτωση δεν αμφισβητω την τεχνικη σου και τις γνωσεις σου πανω στο θεμα ΟΜΩΣ καλο θα ηταν την επομενη φορα να τσεκαρεις 2η και 3η φορα το τι εχεις φτιαξει και το τι εχεις πει και το τι θες να δειξεις,το βιντεο δεν εχει απλως θεμα με τον ηχο......δεν ακουγεται τι λες και "μαθητης" χωρις να ακουει τον "δασκαλο" μαθημα δεν υπαρχει.

 

Λες "ΥΓ: Υπάρχει ένα θεματάκι με την ένταση του ήχου, αλλά έχω προσθέσει captions στα αγγλικά, και ετοιμάζονται και στα ελληνικά." αυτα δεν θα συνεβεναν αμα δεν ειχες προβλημα με τον ηχο αλλα γιατι το ποσταρες ενω δεν ηταν ετοιμα τα captions και στα Ελληνικα ? +1 σε αυτον που δεν ξερει αγγλικα δλδ να μην δει το βιντεο (προς το παρων τουλαχιστον)....

Εχω δει και αλλα βιντεο σου και πραγματικα πιστευω οτι με τις γνωσεις σου μπορεις να κανεις απειρως καλυτερη δουλεια απο την παραπανω....

Αυτα απο μενα και καλη συνεχεια  :)

Φιλικα Χρηστος

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια!

 

Να απαντήσω λίγο σύντομα σε 2 πραγματάκια, μιας και είμαι έξω..

 

Ναι, τα βίντεο δεν απευθύνονται απαραίτητα σε αρχάριο ή μέτριο επίπεδο, ούτε έχω κάποια στάνταρ δεδομένα. Επιλέγω θεματολογία αναλόγως με το τι έχω σκεφτεί, αν αυτο προϋποθέτει κι άλλες γνώσεις, δεν το θεωρώ απαραίτητα κακό. Αλλά μου δίνετε τροφή και αφορμή να φτιάξω κι άλλο βίντεο που να εξηγεί κάποια πραγματάκια  :P

 

ΥΓ: οι Ελληνικοί υπότιτλοι είναι έτοιμοι απο το μεσημέρι  ;)

 

 

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κάτι πολύ ιδιαίτερο, αλλά εδώ λέω 2 πραγματάκια για το πώς να ακούσει κάποιος πιο ξεκάθαρα το brightness και darkness...  ::)

 

 

Διαθέσιμοι και υπότιτλοι σε ελληνικά και αγγλικά

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά!

 

Δυστυχώς εδώ και καμιά 10αριά μέρες βρέθηκα στη δυσάρεστη θέση να πάρει φωτιά το σπίτι, με αποτέλεσμα, εκτός από την ανακαίνιση που χρειάζονται 4 δωμάτια, να καταστραφούν τελείως SLR φωτογραφικές και φακοί, MacBook Pro, audio recorder, ακουστικά, κιθάρες, φυσαρμόνικες, ρούχα παραστάσεων, ενισχυτές, stands, μεγάλο μέρος βιβλιογραφίας (βιβλία κιθάρας, σύνθεσης, αρμονίας, κτλ), υπολογιστής, εξωτερικοί σκληροί, και πολλά άλλα....  :'(

 

Δυστυχώς μέσα σ'αυτά χάθηκαν και διάφορες δουλειές μου, όπως όλη η φωτογράφηση του Larry Goldings, Peter Bernstein, Bill Stewart (ήμουν φωτογράφος και του live στο gazARTE και αποκλειστικός φωτογράφος των 2 masterclass που ακολούθησαν στο guitarfor και στο Χυτήριο), καθώς και βίντεο που ετοίμαζα να ανεβάσω στο YouTube και εδώ στο NOIZ.

 

Αν κάποιος εκτιμά τη δουλειά που έχω κάνει και θέλει να βοηθήσει με κάποια δωρεά, έστω και 2€, θα ήμουν ευγνώμων!  :-[

 

Λόγω του τρεξίματος, μόλις που πρόλαβα να φτιάξω στο Paypal ένα donation, ελπίζω να λειτουργεί.

Αν ενδιαφέρεται κανείς το link είναι αυτό: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=LP3GH5G26AJQE

 

Αν βρω το χρόνο ίσως φτιάξω λογαριασμό και σε κανένα fundraising site...

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Αν κάποιος mod πιστεύει ότι μπορεί να μπει και κάπου αλλού, παρακαλώ ας το προωθήσει, εγώ θα το βάλω και στα υπόλοιπα threads που έχω ανοίξει

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λόγια...και δεν μπορώ και να βάλω τον εαυτό μου στη θέση σου...να έχει χαθεί όλη αυτή η δουλειά...(χώρια τα αντικείμενα!).

 

Ελπίζω να καταφέρεις γρήγορα να επανέλθεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Ξανανέβηκα το βίντεο προσπαθώντας να βελτιωθούν όσο γίνεται προβλήματα του ήχου που είχε το original...

 

[flash=200,200]

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου