Προς το περιεχόμενο

Μεγαφωνα για Peavey Classic 50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάσταση!

 

Λοιπόν, μετά από ενάμιση χρόνο με τα Governor θα ήθελα να πάω σε κάτι άλλο.

 

Σε σχέση με τα blue marvel του peavey σίγουρα είναι πιο ποιοτικά  αλλά δεν μου αρέσει που ακούγονται λες και έχεις πάντα χαμηλά το tone της κιθάρας.

Λείπει αυτό το σκάσιμο στον ήχο.

 

Άκουσα τον ενισχυτή στο μεγάφωνο ενός fender hot rod deluxe και ήταν αρκετά καλός.

 

Σε σχέση με τα  celestion G12-65 που μου πρότειναν παραπάνω πως ακούγονται τα Governor ?

 

το  μεγάφωνο του fender ήταν αυτό

3-Fender-Hot-Rod-Deluxe-limited-edition-112-tube-amp-w-speaker-upgrade-Wilmington-NC.jpg.0e59de49102f9ea216ac7c85634a8b0d.jpg

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  μεγάφωνο του fender ήταν αυτό

 

φτηνιαρικο Eminence for Fender δηλ. χαλια ΙΜΗΟ.... ;D

 

To Εminence Legend

 

http://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Legend_1258

 

θα ειναι κοντα σε αυτον τον ηχο ,απλα ακομα καλυτερο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος του hot rod deluxe εχω αλλάξει αρκετά μεγαφωνα. (tonker,can rex, legend 1218, μαμα, governor) Απο αυτά χειρότερο μακραν το  can rex  ( τελείως μουντo καθόλου Sparkle ,παει το σκάσιμο, ειναι καλο σε τελειως πριμαριστους ενισχυτες) governor ( άκυρο για καθαρα απλα καποιοι βάζουν το v30 και το έβαλα σαν εναλλακτική λύση για το ν30).Το μεγαφωνο που τα πατάει ολα κάτω αλλα τονίζω μόνο στα καθαρά ειναι το tonker. Ειδικά οταν δυναμώσεις παθαίνεις ζημιά. Τρομερα πρίμα, πολυ σφιχτα μπασα και μια άλλη έννοια στον ορισμό μεσαία. Πολυ σκάσιμο. Στα γκάζια επειδή έχει έντονο presence τζιτζικιζει για πλάκα και ειναι ασμμαζευτο.Για καθαρά και μονους ειναι αμαρτία ,για γκάζια  βαλε κατι άλλο. Αυτα είναι προσωπική εμπειρία  καιτίποτα άλλο.Περιμενω να βρω και ενα 1258 που πιστεύω θα παίζει καλά στα καθαρά και θα εχω κάνει τον κύκλο μου . Πιστεύω το 1258 στα καθαρά θα είναι πολύ καλό.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου