Προς το περιεχόμενο

Η Επιτροπή Ανταγωνισμού για την ΑΕΠΙ


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράψε στο Google 'πούλησαν τον εθνικό ύμνο' και δες ποιοι δικτυακοί τόποι δημοσίευσαν την παραπάνω "πληροφορία".

 

Μα κι εσύ, δεν το περίμενες; Και ποιοι άλλοι να κάνουν κάτι τέτοιο; Όλο το κακό συναπάντημα, από "έγκριτα" και "έγκυρα" sites, μέχρι σκουπιδο-blogs, που ανακυκλώνουν ό,τι είδηση υπάρχει, και ιδίως αυτές που προκαλούν "θόρυβο". Τα πάντα για μια χούφτα hits, όλα για την επισκεψιμότητα.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα κι εσύ, δεν το περίμενες; Και ποιοι άλλοι να κάνουν κάτι τέτοιο; Όλο το κακό συναπάντημα, από "έγκριτα" και "έγκυρα" sites, μέχρι σκουπιδο-blogs, που ανακυκλώνουν ό,τι είδηση υπάρχει, και ιδίως αυτές που προκαλούν "θόρυβο". Τα πάντα για μια χούφτα hits, όλα για την επισκεψιμότητα.  ::)

 

Πως δεν το περίμενα; Ίσα-ίσα, το παρακολούθησα από την πρώτη μέρα που εμφανίστηκε αυτή η ανυπόστατη φήμη. Απλά, ενημέρωσα τον LK που ανέφερε ότι δεν το ξέρει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@trolley

 

Οκ, ενημερώθηκα.

Οριακά τελικά......τα κατάφερα, είχες δίκιο ήταν λίγο risky.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω λιγο μπουρδουκλωθει! :D

 

Μπορω ή οχι να χρησιμοποιησω το Requiem του Μπετοβεν στο μεταλ γκρουπ που εχω (ειχα πιτσιρικας :D ) αφου εχουν περασει πολλα χρονια, και να του βαλω και στιχους της Πωλινας;;;;!!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδη εχω λιγο μπουρδουκλωθει! :D

 

Μπορω ή οχι να χρησιμοποιησω το Requiem του Μπετοβεν στο μεταλ γκρουπ που εχω (ειχα πιτσιρικας :D ) αφου εχουν περασει πολλα χρονια, και να του βαλω και στιχους της Πωλινας;;;;!!!!

 

Το έργο του Βeethoven,λόγω παρόδου χρόνου προστασίας (70 χρόνια από τον θάνατό του, που είναι και η μεγαλύτερη χρονικά προστασία των πνευματικών δικαιωμάτων, παγκόσμια , αν δεν κάνω λάθος), θεωρείται "κοινό κτήμα" (public domain).

 

Ποιά είναι η Πωλίνα, δεν ξέρω.

 

Μην το κάνεις anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ορίστε τι κάνει η ΑΕΠΙ... Όχι ντροπή τους! Να κλείσουν πρέπει! Και το λέω με κάθε ευθύνη ως δημιουργός, παραγωγός, πιανίστας, εκδότης και ότι άλλο σκατά είμαι!

 

Από γνωστό πιανίστα: "1845 ευρώ με την σύμβαση για την άδεια εκτέλεσης έργων ανά συναυλία. Επειδή είμαι ιδιώτης. Αν δεν το κάνω, έρχονται -αν υπάρξει καταγγελία- και ακυρώνουν/ματαιώνουν την συναυλία..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπάρχει πληθώρα αποφάσεων, που δέχτηκαν ότι δεν καταλαμβάνονται από τη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας πολλά έργα.

 

Π.χ. (αυτή έχω πρόχειρη τώρα) υπ' αριθμ. 16/2009 ΜΠΡ ΑΘ .

 

η χρησιμοποίηση στην εν λόγω επιχείρηση,

φωνογραφικού ρεπερτορίου που αποτελείται από τοπικά (δημώδη) τραγούδια της

περιοχής της  NAPOLI  Ιταλίας, δεν  καταλαμβάνεται από τη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

 

Υπάρχουν και άλλες αποφάσεις., για Ελληνικά Δημοτικά τραγούδια, Ποντιακά κ.λ.π.

 

Για τον Μπιτόβεν θα μιλάμε τώρα;  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω λιγο μπουρδουκλωθει! :D

 

Μπορω ή οχι να χρησιμοποιησω το Requiem του Μπετοβεν στο μεταλ γκρουπ που εχω (ειχα πιτσιρικας :D ) αφου εχουν περασει πολλα χρονια, και να του βαλω και στιχους της Πωλινας;;;;!!!!

 

Δεν πάει η Πωλίνα αδερφέ, έχει πολύ γρέζι. Αλέξια να βάλεις, που είναι κομματάκι πιο λυρική, να κάνει και αντίθεση με τη μεταλούρα. ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει η Πωλίνα αδερφέ, έχει πολύ γρέζι. Αλέξια να βάλεις, που είναι κομματάκι πιο λυρική, να κάνει και αντίθεση με τη μεταλούρα. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ναι, αλλα λεω να μην παρω την πεπατημενη και το κανω symphonic metal orchestra, να το κανω σκετο -chestra

:D :D :D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε στους απανταχου μεταλαδες. Σας παραθετω τα πνευματικα δικαιωματα για ονομα μεταλ μπαντας:

 

Metal Or-Chestra?

 

Αντε, προλαβετε τωρα που γυριζει πριν το κατοχυρωσω εγω και πρεπει να περασουν 70χρονια :)

 

 

(Αααχ, να ημουν παλι 18 με το μακρυ μου μαλλι μπουκλα.... Τωρα, που αρχιζουν και πεφτουν...περασμενα μεγαλεια :( )

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου