Προς το περιεχόμενο

Ο Ozzy έγινε 65 ετών!


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλά κομμάτια ήταν ( ; ) , Sabbath δεν ήταν.

 

Και αυτό ανοίγει μεγάλη κουβέντα. Και το sign of the southern cross, αν το βάλεις δίπλα στα των πρώτων δίσκων- και αυτό θα μπορούσες να μην το πεις Sabbath.

 

Απλά (και ευτυχώς που το έκαναν) πέρασαν τις φάσεις/περιόδους τους- και εκεί μπαίνει το προσωπικό γούστο. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά κομμάτια ήταν ( ; ) , Sabbath δεν ήταν.

Αφαιρω ετσιθελικα ;D το ( ; )-αφου μ'αρεσουν τι να καμω.

Απ'την αλλη αν συγκρινεις με Mob η Ηeaven ΟΚ χανω κατα κρατος.

Και αυτό ανοίγει μεγάλη κουβέντα. Και το sign of the southern cross, αν το βάλεις δίπλα στα των πρώτων δίσκων- και αυτό θα μπορούσες να μην το πεις Sabbath.

 

Απλά (και ευτυχώς που το έκαναν) πέρασαν τις φάσεις/περιόδους τους- και εκεί μπαίνει το προσωπικό γούστο.  

Kυκεωνας αγαπητοι φιλοι,δεν ξερω αν υπαρχει ακρη.

Ειναι πως το 'χει κανεις στο μυαλο του.

Και του λογου μου οπως ειπα θεωρω δισκαρα το Seventh,δεν το θεωρησα ομως ποτε Sabbath.

 

Γι'αυτο καταλαβαινω πως το λεει ο Ρευ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι έχω συνεργαστεί με τον Gillan και τον θαυμάζω/σέβομαι απεριόριστα σαν καλλιτέχνη και σαν άνθρωπο, το Born Again δεν μου έχει κάνει κούκου  σα του Παράγκα τα άλμπουμ, με τον οποίο επίσης έχω συνεργαστεί και σέβομαι επίσης απεριόριστα για τη προυοσφορά του στη ρουόκ

 

 

 

Τέλος πάντων όπως είπαμε, είναι θέμα γούστου.

 

Ευχαριστώ Ροσκομπέκη δεν ήταν ανάγκη, εξάλλου είναι γνωστό τοις πάσοι πως είμαι καλύτερος του Γκίλαν, μόνο ο Καταρράκτης με Κ ,δεν το αντιλαμβάνεται ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστώ Ροσκομπέκη δεν ήταν ανάγκη, εξάλλου είναι γνωστό τοις πάσοι πως είμαι καλύτερος του Γκίλαν, μόνο ο Καταρράκτης με Κ ,δεν το αντιλαμβάνεται ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μα τι λέτε τώρα... υποχρέωσης μου. Και λίγα είπα (είπες)  ;D

 

Εξάλλου είναι γνωστό (σε λίγους) ότι όταν έφυγε ο Όζζης από τους Sabbath, σε εσένα είχαν κάνει πρόταση για να τον αντικαταστήσεις. Αλλά αρνήθηκες γιατί δεν έκαναν κέφι να παίζουν και Stones στα live και αναγκάστηκαν να πάρουν τον Dio  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλως, ας μη το κάνουμε θέμα τώρα στου ποστ του παιδιού, εξάλλου γνωρίζεις πως είμαι σεμουνός χαρακτήρ και ο ίαν φίλως απ το παρελθόν, έστω κι αν με ζούλευε πάντα που του έφαγα τη Μπάρμπα, γιατί δεν του σηκωνόταν η κεραία  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω πάντως ότι το riffing style (τι έγραψα πάλι  ;D) επηρεάζεται από τον τραγουδιστή.

 

Εντελώς διαφορετικό στυλ κομματιών είχαν οι Sabbath επί εποχής Ozzy και εντελώς διαφορετικό επί εποχής Dio.

 

Το ίδιο όταν πήγε ο Dio στους Rainbow. Άλλο στυλ με αυτόν και άλλο με τον Joe Lynn Turner.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη παιδια αλλα εγω το born again το βαζω οταν ειμαι στεναχωριμενος για να φταιξει το κεφι μου.  :D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή διαβάζω διαφορα για την ozzakla εδώ μέσα που θα με βγάλουν από τα ρούχα μου! παίδες καλός η κακός ο ozzy με τους sabbath ανακάλυψε το heavy metal! όταν τον σουτάρανε ανακάλυψε με τη randy σχεδόν όλα τα είδη του metal (εκτος τον σκοτεινών.. το είχε κάνει μια 10eτια πριν με τους sabbath)

λέει ένα παιδάκι εδώ μέσα και δεν θα κάτσω να πιάσω την κουβέντα ότι ο ozzy δεν έκανε τίποτα και ότι απλά κατά λάθος έγινε θρύλος.... θα σου πω μονο ότι ο ozzy είναι το παλικάρι που σου είπε Nobody will ever let you know When you ask the reasons why They just tell you that you're on your own Fill your head all full of lies, επισεις Politicians hide themselves away They only started the war Why should they go out to fight? They leave that role to the poor, σε τρομαξε μια νυχτα με το ομονιμο, βρικε τους anthrwpous που σου εμαθαν τι einai κιθαρα, σε ξετίναξε επί 30 χρονια σαν solo και στα 60 του σου φώναξε i don't wanna stop! αν όλα αυτά έγιναν κατά λάθος ξεκινα παίζε λόττο, μέχρι να το πιάσεις όμως μάθε να σέβεσαι και ξεκολλά από τα album που έκαναν με τον τρις μέγιστο dio! μπορεί να μην είχε το χάρισμα αλλα είχε τα @@ που δεν έχουνε πολλές φωνάρες του rock και του metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου