Προς το περιεχόμενο

Ο Ozzy έγινε 65 ετών!


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Χρόνια πολλά στον αγαπημένο μου frontman,μέσω του οποίου ''γνώρισα'' μουσικά 1 από τις μεγαλύτερες επιρροές μου στην κιθάρα -Randy Rhoads- αλλά και χάρηκα για την παγκόσμια αναγνώριση μια άλλη σοβαρής μου επιρροής -Gus G-.

 

Τι να πρωτοπεί κανείς,για την απίστευτη δουλειά τους στους Sabbath,για τα 2 πρώτα απίστευτα solo records του (Blizzard of Ozz,Diary of a Madman) αλλά και για τις μετά Rhoads επιτυχίες (Ultimate Sin,No More Tears,No Rest for the Wicked) ή για τις πολύ χαρισματικές live ερμηνείες του;

 

Όλα αυτά βέβαια είναι καθαρά η δική μου άποψη,αλλά ήθελα να τη μοιραστώ μαζί σας επί τη ευκαιρία των 65ων γενεθλίων του Prince of Darkness.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZcoweoZ6jpM

 

http://www.youtube.com/watch?v=WExRpfSQn3k

 

http://www.youtube.com/watch?v=8J1amU1WSGQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mu0ockJXOHw

 

*Sorry για το μεγάλο post! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ή για τις πολύ χαρισματικές live ερμηνείες του;

 

Πλάκα κάνεις, έτσι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πλάκα κάνεις, έτσι;

 

Ήμουν σίγουρος ότι όλο και κάποιος θα σπεύσει να σχολιάσει.Καθόλου πλάκα δεν κάνω,εμένα πάνω στη σκηνή μ'αρέσει πολύ,όχι γιατί τραγουδάει καλά -πλέον δεν τραγουδάει καλά,αλλά προσπαθεί- αλλά γιατί αγαπάει το κοινό του,ψυχαγωγεί και δείχνει να γουστάρει κάθε στιγμή αυτό που κάνει.

 

Στην ηλικία του το γεγονός ότι κάνει τόσες περιοδείες,προς τιμήν του είναι.Άμα είναι να μαζευτούμε να κράξουμε παρακαλώ να σβηστεί το θέμα,να μου λείπει.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι να μαζευτούμε να κράξουμε παρακαλώ να σβηστεί το θέμα,να μου λείπει.

Τώωωρα... την πάτησες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώωωρα... την πάτησες...

 

Εεε ήμουν σίγουρος,μερικά ονόματα σε αυτό το forum (Malmsteen,Ozzy,Rolling Stones,Deep Purple,κ.α) είναι κόκκινα πανιά  ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malmsteen,Ozzy,Rolling Stones,Deep Purple,κ.α είναι κόκκινα πανιά  ;D ;D

E, οχι και oι Deep Purple. Παρα τα οσα γραφονται κατα καιρους, κατα βαθος ολοι τους αγαπανε. f_jeorm_21e7182.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, οχι και oι Deep Purple. Παρα τα οσα γραφονται κατα καιρους, κατα βαθος ολοι τους αγαπανε. f_jeorm_21e7182.gif

 

Ποιός ήρθε? Δώσαμε, δώσαμε  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ήμουν σίγουρος,μερικά ονόματα σε αυτό το forum (Malmsteen,Ozzy,Rolling Stones,Deep Purple,κ.α) είναι κόκκινα πανιά  ;D ;D

 

καλά, τι δουλειά έχουν οι stones (άντε και ο ozzy) με τους δευτεροτρίτους;  ;D ;D

 

πες κάτι και συ, ρε Samy (κάτι έξυπνο, έτσι  :P :P ;D ;D ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το ότι αυτός και ο άλλος ο μπάρμπα (καταχρηστικός) γέροντας (βλέπε Keith Richards) ζούνε, είναι ένα θέμα που κάνει την επιστήμη να σηκώνει τα χέρια ψηλά  ;D

 

Χρόνια του πολλά και πλάκα στην πλάκα (όσο και να μην είμαι και ιδιαίτερα... φιλικά κείμενος) μια χαρά τα είπε στον τελευταίο δίσκο των Sabbath- που είναι μάλλον ανέλπιστη δισκάρα.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου