Προς το περιεχόμενο

Ο Ozzy έγινε 65 ετών!


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανε οτι ηθελε εργαψε και ολιγη ιστορια και συνεχιζει χωρις ιχνος σοβαροφανειας να περναει καλα και αυτο δεν ειναι λιγο.

 

τη μερα που το ειδα στο MTV ειχα πεσει στο πατωμα απο τα γελια.

αυτο και σε μια ταινια οπου ο σατανας ειναι ετοιμος να κυριαρχησει στην γη και παιρνει την μορφη νυχτεριδας, πουφ πεταγεται ο ozzy, τον αρπαζει και του κοβει το κεφαλι με δαγκωνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Επειδή την διάβασα,αμφιβάλλω αν o Ozzy έχει -ας το πω ευγενικά- την πνευματική διαύγεια όχι να γράψει βιβλίο 389 σελίδων,αλλά να γράψει το: 'Λόλα να μία "γραμμή" '.

 

Το χω ξαναπεί, οτί είναι ΘΑΥΜΑ και μόνο που σηκώνεται από το κρεβάτι του κάθε απόγευμα.

 

Και επίσης σιχαίνομαι που ένα ομολογουμένως κοφτερό μυαλό που ακούει στο όνομα Sharon (κόρη του Don Arden,πως να μην είχε κοφτερό μυαλό άλλωστε...) αντί να τον προστατεύσει,τον κατήντησε ένα "περιφερόμενο τσίρκο" μέσα στο ίδιο του το σπίτι,εκθέτοντάς τον -μαζί με τα παιδιά του- ανεπανόρθωτα κατά τη γνώμη μου.Καραγκιοζιλίκια άνευ προηγουμένου.

 

Και μην με παρεξηγήσεις,τους ΛΑΤΡΕΥΩ τους Black Sabbath και σαν "ομάδα" και σαν "μονάδες",αλλά ο Ozzy έπρεπε να είχε "προστατευτεί" και να είχε αποσυρθεί με τιμές τουλάχιστον μία "15ετία" πιο πριν... 

 

Σίγουρα δεν ''έγραψε'' αλλά μπορεί κάλλιστα να αφηγηθεί.Εμένα πάντως με έπεισε και πες με και αφελή! :)

 

Αναφορικά με τη Sharon συμφωνώ απόλυτα μέχρι το σημείο της απόσυρσης.Αφού το λέει η καρδιά του,γιατί να του το κόψουν και αφού υπάρχει πολύς κόσμος που γουστάρει.Συμφωνώ μέχρι κεραίας για το reality show όμως,τραγικό.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις, έτσι;

ειχε την καλυτερη φωνη για το ειδος που υπηρετησε και το συγκροτημα στο οποιο βρεθηκε!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πράγματα μοιάζουν με θαύματα που δεν σηκώνουν όμως αμφισβήτηση.

Όπως το γεγονός ότι αυτός την Παραμονή Χριστουγέννων κλείνει τα 68 χρόνια του, και το 2013 κυκλοφορεί αυτό!

 

http://www.youtube.com/watch?v=EOpa7ZRGoHI

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν ''έγραψε'' αλλά μπορεί κάλλιστα να αφηγηθεί.Εμένα πάντως με έπεισε και πες με και αφελή! :)

 

Αναφορικά με τη Sharon συμφωνώ απόλυτα μέχρι το σημείο της απόσυρσης.Αφού το λέει η καρδιά του,γιατί να του το κόψουν και αφού υπάρχει πολύς κόσμος που γουστάρει.Συμφωνώ μέχρι κεραίας για το reality show όμως,τραγικό.

 

Η αφέλεια είναι μάλλον ευλογία.  ;)

 

Το θέμα είναι οτί (πάλι) αμφιβάλλω αν ο Ozzy είναι -εδώ και πάρα πολύ καιρό- σε θέση να παίρνει κρίσιμες και καθοριστικές αποφάσεις...  :-\

 

Εν πάση περιπτώσει,ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που συνέβαλε στο να "δημιουργηθούνε" τραγούδια όπως το "War Pigs","Sabbath Bloody Sabbath","Killing yourself to live" και το "Αfter Forever"...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρισματικό στα live δεν τον λές κιόλας. Στην αρχή ανησυχείς αν θα βρεί το ένα χέρι το άλλο για να βαρέσει παλαμάκι... αλλά μετά από μερικά λεπτά έχεις ξεχάσει και που βρίσκεσαι.

 

Προσπάθησε πολύ σκληρά να γίνει καρικατούρα του εαυτού του και να μην τον παίρνει κανένας στα σοβαρά αλλά το κατάφερε μόνο προσωρινά! Η μουσική του είναι πολύ δυνατή για να ξεχαστεί ό,τι παπαριά και να κάνει στην τηλεόραση.

 

Ηθελα να πω και κάτι για συντάξεις, αλλά άστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε την καλυτερη φωνη για το ειδος που υπηρετησε και το συγκροτημα στο οποιο βρεθηκε!!!!

 

Ένα Heaven and Hell δεν το έχεις ακούσει μάλλον ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένα Heaven and Hell δεν το έχεις ακούσει μάλλον ;)

 

;D

 

Εγώ θα την (ξανά) πω την αμαρτία μου.

 

Σέβομαι την πρώτη περίοδο τον Sabbath, αλλά η λατρεία μου είναι με τον Dio.

Και επιπρόσθετα, έχω περί πολλού τον δίσκο με τον Hughes- το Seventh Star. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει την προσφορά του στη heavy metal σκηνή όλα αυτά τα χρόνια.  :)

 

Την εποχη εκεινη το λεγαμε hard rock  :)

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου