Προς το περιεχόμενο

Απλή ερώτηση για λαμπάτο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Εχω εναν μικρό λαμπάτο σπίτι (bugera v22) και αυτή τη στιγμή τον έχω συνδεδεμένο με το το pc μεσω καρτας ήχου (m-audio fasttrack) και τον χρησιμοποιώ σαν "ηχείο λαπτοπ".Με απασχολει κατα πόσο η χρήση αυτή "κακοποιεί" τον ενισχυτή μου ή όχι.Αυξάνω πολύ τις πιθανότητες να μου παρουσιάσει πρόβλημα?Οι λάμπες πόσο πιο συχνά θελουν αλλαγη με τετοιου είδους χρήση?(χαμηλές εντάσεις παντα). Εκτος οτι μ'αρέσει ο ήχος του,ειναι και βολικός,βαζω κατευθέιαν την κιθάρα στην κάρτα ήχου και ηχογραφώ η παιζω μαζι με backing track με guitar rig/amplitube κτλ. χωρίς καμία αλλαγη.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να πάθει κάτι "παραπάνω" από το να έπαιζες κιθάρα οπότε μην αγχώνεσαι και οι λυχνίες την ίδια "ταλαιπωρία" περνάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ master_maze.Ναι κ γω αυτό υποπτευόμουνα αλλα μια δευτερη γνώμη δεν βλάπτει απλα ανησυχώ κυρίως για τις ώρες που τον έχω ανοικτό οι οποίες είναι πολλές.Π.χ βαζω μουσική ακομα και αν δεν έχω δουλεία στον υπολογιστή.Φανταζομαι οτι απλα θα πρεπει να αλλαζω λαμπες πιο συχνα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι χαμηλά ακούς μουσική οπότε μην αγχώνεσαι και το μυστικό είναι να μην τον ανοιγοκλείνεις συνέχεια, αυτό δημιουργεί μεγαλύτερη φθορά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι χαμηλά ακούς μουσική οπότε μην αγχώνεσαι και το μυστικό είναι να μην τον ανοιγοκλείνεις συνέχεια, αυτό δημιουργεί μεγαλύτερη φθορά.  ;)

haha ναι αυτό το έχω υποψην.Το καημένο το standby ολη μέρα on off. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου