Προς το περιεχόμενο

Ταλαιπωρημενη Gibson les paul studio


omnio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλε. κατοχος μιας studio του 93 με παρα πολλους τσαμπουκαδες και λαιβ, εγω θα ελεγα οτι οι τσαμπουκαδες ειναι σαν παρασημα και εγω οποτε τα βλεπω χαιρομαι γιατι θυμαμαι στιγμες :) απο κει και περα οντως καλυτερα να μην την πειραξεις μονος σου οπως ειπανε και οι πιο εμπειροι προλαλησαντες απο εμενα :) εγω το μονο που εκανα και την εκανα κιθαρα ηταν να αλλαξω τους μανισιους μαγνητες :) οσο για τα κιλα εγω πρωσοπικα δεν ξερω καμμια κιθαρα που να ειναι chambered και να ειναι 4,5 κιλα ισως επεσα στην περιπτωση :)

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ θα σου έλεγα να μην την πειράξεις καθόλου, ένα γυάλισμα και θα είναι σούπερ, δεν είναι δα και harley benton να τις κάνεις πειράματα !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 1983 (περίπου) και μετά η Gibson άρχισε το "chambering" σε όλες τις Les Paul πλην των "early Historics" (πριν καν δημιουργηθεί το Custom Shop.)

η δικη μου custom ειναι του 88 κ δεν ειναι chambered..δεν θα μπορουσε αλλωστε να ειναι.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Θα ανεβασω αυριο μερικες φωτογραφιες. Νομιζω πως καταληγω στο να μην της κανω απολυτως τιποτα......

 

Μπηκα σε αυτην την διαδικασια γιατι απλα σκεφτομουν πως η άλλη μου lp (classic του 1990) είναι σε αριστη κατασταση οντας και πιο πολύ παιγμενη αλλα και πιο παλια, και αυτή η ερημη η studio να εχει των παθων της τον ταραχο. Ειπα λοιπον μηπως και την στρωσω λιγο. Αλλα όπως ειπε ένας φιλος στο ποστ του, όλα αυτά είναι παρασημα...

 

υγ: και η classic που εχω δεν είναι chambered (4,6 κιλα) όπως και η studio (4,4 κιλα)

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου να αφήσεις το χρώμα ήσυχο, οι τσαμπουκάδες είναι παράσημα. Δώσε τα λεφτά σου για κάποιο άλλο upgrade της κιθάρας.

 

Πολύ εύστοχο! Thumbs up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε. κατοχος μιας studio άγκυρας του 93 με παρα πολλους τσαμπουκαδες και λαιβ,...

 

  :P ;D

 

(σόρι για το οφτόπικ, αλλά έχω παίξει με τη les paul του raf και είναι ΒΑΡΓΙΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλως omnio, αν δεν σου αρεσει η κιθαρα επειδη ειναι βαργια μπορεις να μου τη δωσεις εμενα.

Εχω και κατι αλλες εδω βαργιες και θελω να τις κανω πολλες.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε απογοητευσω γιατι μου αρεσουν οι χοντρες κιθαρες γιατι κι εγω είμαι χοντρος!! Χαχαχαχα

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

Κατοχος μίας studio 2002 νομίζω, και απόλυτα ικανοποιημένος με το όργανο. Εχω πολλούς τσαμπουκάδες πάνω της, ξεβάφει (μάλλον θαμπώνει αρκετά) πλέον και πάνω εκεί που ακουμπάει το δεξί χέρι έχει και 2 φορές σπασμένο λαιμό, να ναι καλά ο Αντώνης Παπαδόπουλος που την έκανε κιθάρα 2 φορές, αλλά δεν την αλλάζω με τίποτα, ούτε αυτή ούτε τα παράσημά της...κάτι ήξερε και ο ρόρυ.....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου