Προς το περιεχόμενο

Κερδίστε χώρο για τα drums σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά καλησπέρα

 

έφταξα DiY υπερυψωμένο κρεββάτι για να κερδίσω το χώρο του δωματίου μου για τα drums

 

να σας πω βέβαια ότι όρθιος δε μπορω να είμαι κατω απο το κρεββάτι

 

είναι σε ιδανικό υψος γενικά και για τα τυμπανα αλλά και για να μην κουτουλάω όταν ξυπνάω και σηκώνομαι

 

οριστε και οι φωτό

 

http://picasaweb.google.com/103501962765607059544/HomeStudioSetUp#

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελικά το project στο υπόγειο τι απέγινε?

 

για να πάρω το υπογειο πρέπει να πάρω πτυχίο... :D είμαι σε φάση που είμαι στα μέσα της πτυχιακής οπότε αναμενω...

 

επίσης ειμαι σε φαση που προσπαθω και με το δικιο μου βεβαια να πείσω τους δικους μου να το επισπευσουμε λίγο ανεξαρτητως πτυχίου γιατι τα αυτια μου δεν τα βλέπω καλά αν πάω ετσι με τα ηλεκτρονικα

 

τους εξηγησα οτι με τα ηλεκτρονικα φοράω ακουστικα για να παίξω ένω στα φυσικά θα εχω ωτοασπίδες και από θεμα υγειας αυτιων είναι καλυτερα να εχω φυσικα τυμπανα και ωτοασπιδες και δειξαν κατανοηση...ειδομεν

 

πάντως λέω να μη λυπηθω τα λεφτα και να πάω σε μια εταιρια να το αναλαβει και ας μου πάει και 12.000 ευρω, υποχρεωσεις δεν εχω οπότε θα το δω σαν επένδυση. ασε που μετα δε θα ξανεχω κουβαλήματα, στήσε-ξεστήσε και δε συμμαζευεται...αυτη η αγγαρεια δε πάει άλλο!

 

τι ψυχη εχουν 12.000 μπροστα στο χομπυ σου...εδω αλλοι πανε και παιρνουν τζιπ, μερσεντες και παιρνουν τρελλα δανεια χωρίς αναλογο εισοδημα και τρεχουν μετα στο ''για λογαριασμό σας''

 

θα δωσω τα μισα μπροστα και τα άλλα σε λίγες δόσεις

 

αλλα κατσε να πάρω πτυχίο πρωτα  ;D

 

για ηλεκτρονικά είναι ΟΚ .. αλλά για ακουστικά δυστυχώς δε λειτουργεί...

 

λειτουργεί αν έχεις 4-5 μετρα ταβάνι!  :(

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e-KIT

 

Drum Module: TD-6V

Drum Rack: MDS-12

Bass Drum Pad: KD-8

Snare Drum Pad: PDX-8

Tom Pads: PD-8 (x4)

Cymbal Pads: CY-8 (x3)

Hi-Hat Pad: VH-11

Ride Pad: CY-15

Demon Drive Double Pedal

 

PC:

 

MOBO: Asus M2N32 SLI Deluxe

CPU: AMD Athlon x2 sAM2 @ 2.21Ghz

RAM: 3GB DDR2 @ 667

VGA: Asus GTS210

HDD: WD Raptor 150GB

MONITOR: LG TFT 22'' Full HD

 

M Audio Fast Track Pro

Behringer TRUTH B2031A Studio Monitors

 

Οι βάσεις των Studio Monitor είναι πυργοθήκες CD από ΙΚΕΑ (30€ το κομματι) γυρνάνε και εβαλα και ροδάκια για πιο ευκολη μετακίνηση

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πάρω το υπογειο πρέπει να πάρω πτυχίο... :D είμαι σε φάση που είμαι στα μέσα της πτυχιακής οπότε αναμενω...

 

επίσης ειμαι σε φαση που προσπαθω και με το δικιο μου βεβαια να πείσω τους δικους μου να το επισπευσουμε λίγο ανεξαρτητως πτυχίου γιατι τα αυτια μου δεν τα βλέπω καλά αν πάω ετσι με τα ηλεκτρονικα

 

τους εξηγησα οτι με τα ηλεκτρονικα φοράω ακουστικα για να παίξω ένω στα φυσικά θα εχω ωτοασπίδες και από θεμα υγειας αυτιων είναι καλυτερα να εχω φυσικα τυμπανα και ωτοασπιδες και δειξαν κατανοηση...ειδομεν

 

πάντως λέω να μη λυπηθω τα λεφτα και να πάω σε μια εταιρια να το αναλαβει και ας μου πάει και 12.000 ευρω, υποχρεωσεις δεν εχω οπότε θα το δω σαν επένδυση. ασε που μετα δε θα ξανεχω κουβαλήματα, στήσε-ξεστήσε και δε συμμαζευεται...αυτη η αγγαρεια δε πάει άλλο!

 

τι ψυχη εχουν 12.000 μπροστα στο χομπυ σου...εδω αλλοι πανε και παιρνουν τζιπ, μερσεντες και παιρνουν τρελλα δανεια χωρίς αναλογο εισοδημα και τρεχουν μετα στο ''για λογαριασμό σας''

 

θα δωσω τα μισα μπροστα και τα άλλα σε λίγες δόσεις

 

αλλα κατσε να πάρω πτυχίο πρωτα  ;D

 

λειτουργεί αν έχεις 4-5 μετρα ταβάνι!   :(

Πάρε πτυχίο  να  πιούμε κανά κρασί!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thread πρεπει να μετονομαστει σε ν+1 λογοι να μην γινετε drummer

 

ελλειψη χωρου, πατεντες για να παιζεις μεσα σε ενα κλουβι κλπ κλπ

 

Καλη φαση να φτιαξεις το υπογεια αλλα τα 12000 ειναι τρομακτικο νουμερο (κ εισαι κ φοιτητης αρα - υποθετω - τα ακουμπανε αλλοι?)

 

Αν το κανεις θα ηταν ενδιαφερον να μας πεις τι κοστιζει τελικα και ποσο ευκολο ειναι να υλοποιηθει σε μια υπαρχουσα κατασκευη

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thread πρεπει να μετονομαστει σε ν+1 λογοι να μην γινετε drummer

ελλειψη χωρου, πατεντες για να παιζεις μεσα σε ενα κλουβι κλπ κλπ

 

καταλαβαινω το χιουμορ σου αλλά είσαι λάθος. όταν επιλεγεις να μαθεις ενα οργανο το επιλεγεις γιατι γουσταρεις. ειναι λαθος να μπεις στο τριπακι του τυπου ''θελω να μαθω ντραμς αλλα δεν εχω χωρο αρα θα μαθω κιθαρα''

 

επισης οι πατεντες αν γινουν σωστα ειναι κατι εξαιρετικα ενδιαφερον

 

Καλη φαση να φτιαξεις το υπογεια αλλα τα 12000 ειναι τρομακτικο νουμερο (κ εισαι κ φοιτητης αρα - υποθετω - τα ακουμπανε αλλοι?)

 

όχι δεν ειμαι φοιτητης φιλε μου, ειμαι ενας σκληρα εργαζόμενος σερβιτόρος  ;D με αξιοπρεπεστατο εισοδημα ειδικα για την εποχή. τωρα το καθε ποτε πληρωνωμαι ειναι αλλο θεμα  :(

σίγουρα θα με βοηθησουν και οι δικοι μου. ελεγα για δάνειο αλλά λόγω εποχής προτιμω να χρωσταω 5000-6000 στους δικους μου παρα σε τράπεζα...σκεψου να εχεις δανειο να ξοφλήσεις και να σε απολύσουν...οπότε αφου εχουμε μια σχετικη οικονομικη ανεση και δεν χρωσταμε σε κανενα θα το κανουμε ετσι...και χωρίς επιτόκια!

 

Αν το κανεις θα ηταν ενδιαφερον να μας πεις τι κοστιζει τελικα και ποσο ευκολο ειναι να υλοποιηθει σε μια υπαρχουσα κατασκευη

 

στην εταιρια που απευθυνθηκα μου ειπαν (πριν ανεβει στο 23% ο ΦΠΑ) ότι δε συζηταμε για κατω απο 5500 και όχι πανω απο 12000 αναλόγως το αποτελεσμα που θελω να εχω. δηλ αν θα κανω μονωση για να παίζω και να μην ενοχλω, αν θα κανω μονωση για να παιζω μονος ή με μπαντα πρωι μεσημερι βραδυ χωρις να ακουγεται τίποτα και πάει λέγοντας

 

στα 12000 μιλάμε για φουλ κομπλε στουντιο με μονωση ακουστικη μελετη χωρου εξαερισμο κοκ επισης οταν λέμε 12000 δεν εννουμε οτι θα παίζω με μπαντα μεσημέρι εκει ανεβαίνει το μπατζετ αλλά μιλάμε για πρόβα μεταλλάδικη και να παίζω απογευμα και πρωι χωρίς να ειμαι ενοχλητικός (όχι ΕΝΕΤΕΛΩΣ απομωνομενος αλλά και ουτε απλά ανεκτός αλλά πολύ ανεκτός)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναθεση της μελετης σε εταιρεια ειναι σωστη κινηση μιας και γνωριζουν το αντικειμενο καλυτερα. Θα πρεπει ομως να αναλογιστεις το κοστος απο την αποψη της αποσβεσης σε σχεση με την ενοικιαση μιας αιθουσας για προβα.

 

 

Ανεφερες οτι κουβαλας και οτι στηνεις και ξεστηνεις ντραμς και μπερδευτηκα, στο δωματιο σου εννοεις?

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου