Προς το περιεχόμενο

Κερδίστε χώρο για τα drums σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι κρίμα ένας άνθρωπος της πατέντας (diy), όπως φαίνεται ότι είσαι, να σκέφτεται να πάρει δάνειο και να δώσει 12.000 ευρώ σε κάποιον να του κάνει κάτι που με 2-3χιλιάρικα και αρκετό ψάξιμο και μελέτη μπορεί να κάνει μόνος του! Πόσο μάλιστα όταν μιλάμε για ερασιτεχνική φάση σε σπίτι, χόμπι δηλαδή.

 

Το χόμπι δεν είναι επένδυση, επένδυση είναι κάτι που έχει απόδοση και επιστροφή του αρχικού κεφαλαίου.

 

Κάποιες απλές σκέψεις, από εκεί και πέρα δικά σου τα γένια δικά σου και τα χτένια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η αναθεση της μελετης σε εταιρεια ειναι σωστη κινηση μιας και γνωριζουν το αντικειμενο καλυτερα. Θα πρεπει ομως να αναλογιστεις το κοστος απο την αποψη της αποσβεσης σε σχεση με την ενοικιαση μιας αιθουσας για προβα.

 

Ανεφερες οτι κουβαλας και οτι στηνεις και ξεστηνεις ντραμς και μπερδευτηκα, στο δωματιο σου εννοεις?

 

Νικος

 

νίκο όταν λέω στηνω και ξεστήνω εννοω όταν πάμε σε προβάδικο. σκέψου ότι όταν στηνω βάζω 3 crash, 2 china, hi-hat, ride ταμπουρο δικό μου. παίρνω τις βασεις μου γιατί είτε δεν θα εχει εξτρα βασεις το στουντιο είτα θα είναι το hardware για κλωτσιές

 

αυτό που θέλω πλέον είναι να κατεβαινω στην υπογα και ναναι ετοιμα και στημενα και να καθομαι να παίζω χωρίς πολλά πολλά  ;)

 

20 λεπτα θελω για στησιμο, εχω βαρεθει τη διαδικασία οπότε να σου πω την αλήθεια δε θα μπω στο τριπακι της απόσβεσης

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νίκο όταν λέω στηνω και ξεστήνω εννοω όταν πάμε σε προβάδικο. σκέψου ότι όταν στηνω βάζω 3 crash, 2 china, hi-hat, ride ταμπουρο δικό μου. παίρνω τις βασεις μου γιατί είτε δεν θα εχει εξτρα βασεις το στουντιο είτα θα είναι το hardware για κλωτσιές

Λογικο μου φαινεται, βεβαια ενα καλο hardware ειναι προτιμοτερο μιας και θα αντεξει περισσοτερο καιρο, αλλα τα ντραμς και τα πιατινια σε χωρους προβας δεν υπαρχει λογος να ειναι τα ιδια με ηχογραφησης.

 

Βεβαια ειναι συνηθες να αποθηκευεται ο εξοπλισμος στο στουντιο σε τετοιες περιπτωσεις, ωστε να μην γινεται κουραστικη η μεταφορα.

 

αυτό που θέλω πλέον είναι να κατεβαινω στην υπογα και ναναι ετοιμα και στημενα και να καθομαι να παίζω χωρίς πολλά πολλά  ;)

 

Ναι σιγουρα ειναι πιο ανετα ετσι

 

20 λεπτα θελω για στησιμο, εχω βαρεθει τη διαδικασία οπότε να σου πω την αλήθεια δε θα μπω στο τριπακι της απόσβεσης

 

Αν δεν σε απασχολει η αποσβεση τοτε δεν υπαρχει προβλημα.

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κρίμα ένας άνθρωπος της πατέντας (diy), όπως φαίνεται ότι είσαι, να σκέφτεται να πάρει δάνειο και να δώσει 12.000 ευρώ σε κάποιον να του κάνει κάτι που με 2-3χιλιάρικα και αρκετό ψάξιμο και μελέτη μπορεί να κάνει μόνος του! Πόσο μάλιστα όταν μιλάμε για ερασιτεχνική φάση σε σπίτι, χόμπι δηλαδή.

 

Το χόμπι δεν είναι επένδυση, επένδυση είναι κάτι που έχει απόδοση και επιστροφή του αρχικού κεφαλαίου.

 

Κάποιες απλές σκέψεις, από εκεί και πέρα δικά σου τα γένια δικά σου και τα χτένια.

 

δεν εχεις αδικο ΑΛΛΑ...μενω σε οικογενειακη πολυκατοικία ο αδερφός μου εχει 2 παιδάκια, αυτα τα παιδακια θα μεγαλώσουν και θα θελουν χρόνο για διαβασμα αρα και μια σχετικη ησυχία

 

εχουμε επισης 2 ενοικαρηδες, ο ενας ειναι μαγειρας και εχει περιεργα ωραρια όπως και εγω που ειμαι σερβιτόρος.

 

σκεψου λοιπόν να γυρισει αυτος ο ανθρωπος απο τη δουλειά του μεστην ορθοστασια το θορυβο και τις υψηλες θερμοκρασίες το απογευμα να αραξει στο καναπε του και ξαφνικα εμεις να ξεκινησουμε να κοπαναμε και επειδη η μόνωση ''δεν πετυχε όπως θα θελαμε, αλλά δε γ....ται γιατι εδωσα 3000 και οχι 13000'' εγω να τον ενοχλω και ας ειναι ωρα μη κοινης ησυχίας

 

και δημοσιος υπάλληλος ξεφτιλας να ειναι ο εκαστοτε ενοικάρης ειναι ανθρωπος και θα θελει να αραξει

 

οι ενοικάρηδες μας φίλε μου πληρωνουν 550 το μηνα ο ενας και 380 ο άλλος, γιατί να πάρω ρίσκο να χασω 3000 και τον ενοικαρη

 

η λύση είναι πάντα πιο φτηνη από το πρόβλημα  ;)

 

και δημοσιος υπάλληλος ξεφτιλας να ειναι ο εκαστοτε ενοικάρης ειναι ανθρωπος και θα θελει να αραξει

 

οι δημοσιοι υπαλληλοι στο φορουμ να μην το εκλάβουν ως ''επιθεση'' αναφέρομαι σε επαγγελματίες μη παραγωγικούς τεμπεληδες και χαραμοφάηδες. αν εχουμε και τετοιους στο φορουμ ας το πάρουν όπως θέλουν

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα

 

έφταξα DiY υπερυψωμένο κρεββάτι για να κερδίσω το χώρο του δωματίου μου για τα drums

 

να σας πω βέβαια ότι όρθιος δε μπορω να είμαι κατω απο το κρεββάτι

 

είναι σε ιδανικό υψος γενικά και για τα τυμπανα αλλά και για να μην κουτουλάω όταν ξυπνάω και σηκώνομαι

 

:o :o :o

Εγώ σε θαυμάζω που όταν γυρνάς απο την δουλειά σου με τα πόδια προφανώς κομμένα απο την ορθοστασία, βρίσκεις κουράγιο να ανέβεις να κοιμηθείς εκει πάνω!  ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o

Εγώ σε θαυμάζω που όταν γυρνάς απο την δουλειά σου με τα πόδια προφανώς κομμένα απο την ορθοστασία, βρίσκεις κουράγιο να ανέβεις να κοιμηθείς εκει πάνω!  ;D

 

μπορώ να σου πω ότι κάνω πολύ πιο ωραίο ύπνο ψηλά, έχω βαλει και περιμετρικα του κρεβατιου απο κάτω led φωτοσωλήνα έχει ένα πολύ διακριτικό και φοβερό φωτισμό

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χόμπι δεν είναι επένδυση, επένδυση είναι κάτι που έχει απόδοση και επιστροφή του αρχικού κεφαλαίου.

 

σε ευχαριστω για τη διευκρίνυση αλλά ξερω πολυ καλα τί σημαίνει επένδυση. απλά μη πιανεσαι απο μια λέξη...κανω λοιπόν μια ''επένδυση'' η οποια θα με γλιτώσει από κουβαλήματα, στησιματα ξεστησίματα μελλοντικούς πονους στη μέση κοκ

 

ας πουμε λοιπόν ότι το βλέπω σαν επένδυση όχι για να βγαλει τα λεφτά του στο μέλλον αλλά για να γλιτώσω εγω από όλα τα άλλα τα παρελκόμενα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα κάντο και μην ακούς κανέναν αρκεί να παίζεις ήδη αρκετά χρόνια και να είσαι σίγουρος οτι δε θα βαρεθείς.

Απο κει και πέρα θα έλεγα να απευθηνθείς και σε άλλες εταιρίες για να σου δώσουν μελέτη και τιμή και τελικά να αποφασίσεις.

Εκτός και άν είσαι σίγουρος για την εταιρία που επέλεξες οτι είναι η καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα κάντο και μην ακούς κανέναν αρκεί να παίζεις ήδη αρκετά χρόνια και να είσαι σίγουρος οτι δε θα βαρεθείς.

να και ενας αισιοδοξος που με προτρεπει να τα κάνω...θεινξ!

 

Απο κει και πέρα θα έλεγα να απευθηνθείς και σε άλλες εταιρίες για να σου δώσουν μελέτη και τιμή και τελικά να αποφασίσεις.

εστειλα mail σε 15 εταιρίες. ήταν ο μόνος που μου απάντησε

 

Εκτός και άν είσαι σίγουρος για την εταιρία που επέλεξες οτι είναι η καλύτερη.

κοιτα ο συγκεκριμενος μαλλον ειναι ο καλυτερος στην αγορα και είναι ο μόνος που δίνει εξαρχης γραπτη εγγυηση για το αποτέλεσμα. όσοι τον ξερουν (επαγγελματιες) μου ειπαν τα καλύτερα και το μονο ''κακο'' του ηταν οι τιμες του. βεβαια αλλη τιμη σε ιδιωτη για home studio και αλλο για επιχειρηση και ότι πληρωνεις παίρνεις

 

οι τιμες της μελέτης του χωρου σε επιχειρηση ειναι περιπου 500 ευρω το τετραγωνικό ο χωρος μου ειναι 16 τμ κανε πράξη και δες ποσο θα μου εβγαινε μονο η μελετη...

 

5000, 6000, 12000? ναι θα τα δωσω για να εχουν οι αλλοι το κεφαλι τους ησυχο!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου