Προς το περιεχόμενο

Korg Tiny Piano


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Korg_tiny_PIANO_colors.png

 

Μετα το Kronos, ακομα ενα κορυφαιο προϊον απο την Korg. 8)

 

 

"The Tiny Piano features 25 keyboard sounds and 50 demo songs in a wide range of styles. The songs can be triggered with a single note…. Children can change the sounds featured in each song to suit their taste. In addition to built-in speakers, Tiny Piano also offers a mono headphone jack and adjustable volume.

 

It can be powered by six AA batteries (approximately 15 hours) or the included AC adapter. Weighing in at just 10.36 pounds, Tiny Piano offers a space-saving footprint as well: 15.08 x 10.16 x 11.10 inches. The Korg Tiny Piano will be available February 2014 with pricing to be announced shortly."

 

No MIDI... :(

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακεκριμένο μέλος του νοιζ, μου δηλωσε ιδιωτικά οτι θα σπευσει να το προμηθευτει.

 

" μαλλον θα το χτυπησω" δήλωσε για την ακριβεια...

 

Αλλα ανήκει σε μια ομαδα "μουσικων" που δε φημίζεται για τη σοβαρότητα της.

 

Επισης, κι εγω θα το χτυπουσα ανετα. Toy piano και melodica, οι μεγαλύτεροι μαγνήτες κουλτουριάρηδων κορασίδων ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα toy πιάνα είτε τρελό fetish.

Είχα ένα μικρός. Κρίμα δεν ξέρω τι απέγινε. Θα μπορούσα να στήσω πάνω του ένα track. Ήταν και vintage…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα αγορασω την version 2 που θα εχει MIDI. :P

 

(Aυτη η μοδα με τα Micro/Mini/Tiny οργανα αρχιζει και σπαει νευρα...eyeroll.gif)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειμαι σημερα το χρωσταω στο casio pt 20, που μου το πηρε η συγχωρεμενη η γιαγιά μου τοτε απο τον λαμπροπουλο.

 

 

πλακα πλακα απο αυτο πηρα το βαπτισμα του πυρός στη βασική αρμονία, μιας και επαιζε one finger  συγχορδιες, εβδόμες, "σούς". Το πρωτο κομματι που εμαθα ηταν το felicita.

 

Δεν θυμαμαι τι το εκανα.

Αμα δεν ειχα παρει αυτο και δεν ελιωνα μαζι του τοτε, δεν νομιζω οτι θα ασχολιομουν με τα πληκτρα.

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου