Προς το περιεχόμενο

Clips από το Live των Crossfight στο Λυχνάρι στην Αγριά Βόλου


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω μια άλλη απορία βέβαια.Στην πεταλιέρα μου έχω έναν στάνταρ ήχο(εναν για ρυθμικα,εναν για σόλο,καθαρό,harmonizer και ακουστικό) συν έναν ήχο για το στυλ των The doors. Προσωπικά θα τον χαρακτήριζα ως hard-rock/metal κοντά στο ύφος (όσο το δυνατον γίνεται) του Petrucci. Θεωρείτε ότι το βέλτιστο θα ήταν για τραγούδια διαφορετικού ύφους να έχω διαφορετικό ήχο? Ας πουμε 6-7 μπάνκες με presets ή να έχω έναν ενιαιο ήχο για όλο το Live?

 

Ναι, απο τη στιγμή που παίζετε πχ Gallagher, καλό θα ήταν να έχεις και presets με αρκετά λιγότερο gain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ίσως να φεύγει λίγο ο τραγουδιστής σε κάποια σημεία, αλλά επειδή ξέρω και το χώρο και το συγκεκριμένο άτομο (το Σπύρο), ξέρω ότι και ο χώρος δεν έχει την καλύτερη ακουστική, άρα ίσως να μην άκουγε καλά τον εαυτό του, αλλά και όταν "βαράει" το ζει με την ψυχή του.

 

Πολύ καλή δουλειά. Συνεχίστε να βαράτε παίδες. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, απο τη στιγμή που παίζετε πχ Gallagher, καλό θα ήταν να έχεις και presets με αρκετά λιγότερο gain.

 

Συμφωνω κ εγω:αναλογα με το τι παιζεις,χρειαζεσαι κ τα αντιστοιχα εφφε.

 

Οσο για τα videakia (αν κ εμενα δεν...αυτες οι μουσικες) το πρωτο ειναι να γουσταρετε εσεις.Απο κει κ περα η επιλογη των διασκευων σας πρεπει να γινεται οχι με το τι μουσική γουσταρετε μονο αλλα κ με το τι σας παει.Δεν μπορει καποιος να εχει την απαιτηση να τραγουδα "τα παντα"

Αλλα ταιριαζουν στον τραγουδιστή σας (κ μπορει να τα λεει καλα),αλλα ομως ειναι εντελως off(τoυ G.Moore για παραδειγμα οπως ειπαν κ οι φιλοι πριν απο μενα.Κ δεν εννοω μονο οτι ηταν εκτος ,που μπορει για παραδειγμα να φταιει οτι δεν ακουγε αλλα κ οτι δεν του ταιριαζει).

 

Οπως κ να εχει σας ευχομαι καλες μουσικες.

 

"The eagle flies on Friday now, Saturday I'll go out to play"

B.B.Kin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου