Προς το περιεχόμενο

behringer monitors,stage monitors,pa...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα η προσωπικη μου αποψη στο θεμα ειναι οτι αν παιζεις με αυτα που εχεις και δεν σε ικανοποιουν και θες πιο δυνατα πηγαινε σε κανενα γιατρο γιατι κατι εχουν τα αυτια σου στα σιγουρα :lol: :lol: .Ελπιζω να σε βοηθησα

 

:lol: :lol: :lol:

με βοηθησες ΠΑΡΑ πολυ!χιλια ευχαριστω! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καταλαβαινω ακριβως το λογο που θελει πιο δυνατα ηχεια ο τακης.προφανως θελει να παιζει κιθαρα πανω απο backing tracks η πανω απο διαφορα τραγουδια' date='και μολις "ανοιγει" τον ενισχυτη κιθαρας δεν ακουει παρα μονο την κιθαρα.οποτε η λυση ειναι μαλον P.A :o[/quote']

 

σωστος... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε, λάθος πληροφορίες έχω και κακώς μάλιστα, έλεος ο ένας, κατσαρόλια ο άλλος δίκιο θα χετε και sorry takis που μετέφερα κάτι χωρίς να το ελέγξω, αλλά νόμιζα πως η πηγή ήταν ιδιαίτερα αξιόπιστη γιαυτό το κανα εν λευκώ, δεν το συνηθίζω

 

υπάρχει ένας σύνδεσμος/εταιρία στην ελλάδα που την πληρώνουν οι εταιρίες για να κάνει μετρήσεις σε ηχοσυστήματα - όποιος ξέρει για τι μιλάω ας διαφωτίσει για να μη μιλώ με γρίφους - το λοιπόν μεταξύ φίλων ο τύπος από αυτή την εταιρία είπε αυτά που έγραψα κι εγώ για τα monitor σε αυτά τα χρήματα - δλδ ότι τα behr είναι τα καλύτερα

 

τα monitor κατά συμβουλή του κυρίου τα πήρε ο κολλητός μου και αν δε βγαίνει πολύ εκτός, θα θελα περισσότερες γνώμες γιαυτά, σε σχέση με την τιμή πάντα, αλλιώς θα σκεφτώ να ανοίξω νέο θέμα

εγώ δεν τα χω ακούσει ακόμη - μόλις τα πήρε - αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί τα πρότεινε ο τύπος, ο οποίος ασχολείται με τον ήχο πολλά χρόνια, ξέρει πολλά πράγματα και συνεργάζεται με πολλές εταιρίες για να πασσάρει κάτι, πόσο μάλλον όταν δεν το πουλάει κιόλας κι όταν είναι σχεδόν συγγενής με τον κολλητό μου

κάποια στιγμή θα ανοίξω κι εγώ θέμα γιατί ψάχνω monitor σε αυτά τα χρήματα, να δω τι θα μου προτείνετε λοιπόν :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oneofthem ένα σου λέω. Τα πούλησα και άνοιξαν τα αυτάκια μου. Ρώτα και τον Paris1983 που τα άκουσε. Σκληρό ηχείο με έντονες χαμαμηλές - χαμηλομεσαίες, και πολύ έντονες ψηλές. Ηχείο που σε κουράζει πάρα πολύ. Τώρα με τα Tascam είμαι more than happy. Αν και μικρότερα ποτέ δεν μου έλειψε η ένταση η το bottom end.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου είμαι κάτοχος των Β2030Α.

Στην αρχή, μην έχοντας εμπειρία από studio monitors μου φάνηκε θεϊκός ήχος (κρυστάλλινος, λεπτομερής κ.λ.π).

Τώρα θα συμφωνήσω με τον Loizos . Είναι πράγματι λίγο σκληρός και κουραστικός ο ήχος τους. Βέβαια δεν τους λείπει η ένταση και εξακολουθώ να πιστεύω ότι προσφέρουν ίσως την καλύτερη και τιμιότερη σχέση απόδοσης-τιμής εάν διαθέτεις χαμηλό budget.

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thnx για τις άμεσες περιεκτικές απαντήσεις, ελπίζω να μην χαλάω το θέμα του takis

πάντως κινούμαι στα όρια του τίτλου και ο takis πήρε τις απαντήσεις του

πραγματικά δεν τα χω ακούσει ακόμα, το σχόλιο που μετέφερα βασίζεται στην τιμή

όταν μιλάμε για καλύτερα monitor εννοούμε στα ίδια χρήματα δλδ 320 euros?

περιμένω απάντηση κι από maze/takis αν είναι δυνατόν, και οποιοδήποτε σχόλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thnx για τις άμεσες περιεκτικές απαντήσεις' date=' ελπίζω να μην χαλάω το θέμα του takis

πάντως κινούμαι στα όρια του τίτλου και ο takis πήρε τις απαντήσεις του

πραγματικά δεν τα χω ακούσει ακόμα, το σχόλιο που μετέφερα βασίζεται στην τιμή

περιμένω απάντηση κι από maze/takis αν είναι δυνατόν, και οποιοδήποτε σχόλιο[/quote']

 

δεν μου χαλας το θεμα ρε... :)

κοιτα εχω μηδεν εμπειρια απο monitors και ηχεια γενικα οποτε οτι και να πω...

να φανταστεις ειναι τα μοναδικα μονιτορ που εχω ακουσει live μπροστα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Takis : Τελικα αποτι φενεται τωρα που καταλαβα και γω μαλον σε p.a. πας οπου οπως παντου υπαρχουν διαφορες επιλογες.Αν μας ελεγες τι λεφτα θα διαθεσεις ισως κινηθουμε πιο συγκεκριμενα γενικα ομως αρχιζουν φτηνα απο 400 - 500 ευρο και ανεβενουν. :lol: :lol:

 

oneofthem : πρωτα καλησπερα και να σου πο οτι το ιδιο nick εβαζε ενας συμμαθητης μου παλια στο λυκειο οταν εμπενε mirc μηπως εσυ εισαι ρε Πανο?? :lol: :lol: :lol:

 

Τωρα στη κατηγορια που αναφερεσε εχω ακουσει τα Αλεσις και μπορω να πω οτι ειναι ωραια ηχεια χωρις ιδιετερα προβληματα,τα Taskam δεν τα εχω ακουσει αλλα αποτι λεει και ο loizos ειναι πολυ καλα και τον εμπιστευομαι και επισεις τα εχει ακουσει και ενα αλλο παιδι που ξερω και εχει την ιδια αποψη.

 

Επισης μου ειπανε και για τα M-audio BX5A οτι ειναι αρκετα καλα και ι αποψη αυτη ειρθε απο βοηθο στην ηχοληψια στη σχολη μου αρα φανταζομαι οτι κατι θα ξερει.

Τορα αν παμε λιγο πιο πανω στα 500-600 ευρο(δεν εχω ακουσει) υπαρχουν genelec τα οποια θεωρουνται πολυ καλα αλα επιασε το ματι μου και κατι event τα οποια εχουν αποκριση 35-20000!!!

 

Οσο τωρα για τα behringer οπως ειπα και πιο πανω δεν μου αρεσουν καθολου.

ireCube� Copyright© 1983-2007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη ερωτηση ασχετου:παιρνωντας pa θα μπορω να κανω καποια στιγμη καλη μιξη οπως θα εκανα πχ με nearfield Monitors;το ρωταω γιατι μου εχουν πει οτι βασικα για μιξη μονο με nearfield Monitors κανεις δουλεια και με τιποτε αλλο...

 

δευτερη ερωτηση:εχουμε..nearfield Monitors και...stage monitors...

η μοναδικη διαφορα τους ειναι οτι τα stage ειναι πιο δυνατα και τα χρησιμοποιουν σε συναυλιες κτλ.,ενω τα nearfield ειναι για σπιτι και ηχογραφησεις-μιξεις;τα stage Κανουν την ιδια δουλεια στο σπιτι με τα nearfiled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tακη μου οχι.

 

Τα μεν ειναι σχεδιασμενα για λεπτομερεια & ποιοτητα & τα δε για γκαζια (σκεψου π.χ. εναν μεσο τραγουδιστη σε μια ροκ μπαντα αυτο που τον ενδιαφερει πανω σε μια σκηνη ειναι να μπορει να ακουει δυνατα & καθαρα τη φωνη του,αρα βαττ & παλι βαττ....)

 

Αλλη δουλεια κανουν τα μεν και αλλα τα δε ,μιξη κατα τη γνωμη μου σε ηχεια pa δυσκολα θα κανεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου