Προς το περιεχόμενο

P94....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πάλι μου μπήκε μια ιδέα. Βασικά πολλές μου έχουν μπεί όσο μαζεύω τα χρήματα για ακουστική αλλά τελικά δεν έχω ενδώσει πουθενα :? Αν έβαζα ένα P94 μονοπηνιάκό για neck μαγνήτη στο ταυράκι μου πως θα ακουγόταν;; Έχει κάνει κανείς καμμια τέτοια πατέντα;; Η θέση που θα συνδιάζονταν και οι 2;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλαξε και τον κατω και η κιθαρα σου θα ακουστει επιτελους οπως το ΤΑΥΡΑΚΙ το ΣΩΣΤΟ..... :lol:

 

 

sgcru.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες;;; Θα χάσω όμως την χαρά που έχω όταν παίζω sabbath, ac-dc, zeppelin, cream, και οτιδίποτε classic rock γιατί της γέφυρας απλά δεν παίζεται για αυτή τη φάση. Αν και δεν έχω ιδέα πως θα εκούγεται η κιθάρα με μονούς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E τότε βάλε μόνο τον neck για να έχεις και τις 2 επιλογές.Αν ο neck σου τώρα δε σε πείθει δοκίμασε το.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες;;; Θα χάσω όμως την χαρά που έχω όταν παίζω sabbath' date=' ac-dc, zeppelin, cream, και οτιδίποτε classic rock γιατί της γέφυρας απλά δεν παίζεται για αυτή τη φάση. Αν και δεν έχω ιδέα πως θα εκούγεται η κιθάρα με μονούς....[/quote']

 

Με εξαίρεση του Sabbath (αν και γι'αυτούς παίζεται, αν μιλάμε για τις πρώιμες δουλειές τους), όλα τα παραπάνω μπορείς να τα παίξεις με 'σωστούς' P-90.

 

Ένας P-90 με έναν hum δεν νομίζω να κολλήσει και πολύ καλά...

 

Η κιθάρα με μονούς θα ακούγεται... όπως πρέπει! :P :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που έβαλα P94 στο neck μιας gibson lp studio και άφησα τον μαμίσιο humbucker στο bridge προς το παρόν, παίζει καταπληκτικά, κερδίζει αρμονικές και φοβερό σκάσιμο στην πάνω θέση, δεν "μπουκώνει" πια στη μεσαία και στην κάτω, αφού υπάρχει σωστό setup, δεν έχω καμιά διαφορά χροιάς και έντασης με πριν!΄τώρα για sg δεν ξέρω, αλλά αυτές οι κιθάρες τον θέλουν τον P90 (94 εν προκειμένω). η επόμενη είναι lp double cutaway με P90s!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου