Προς το περιεχόμενο

Με Γαλλικά και πιάνο....


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

ευτυχώς φαίνεται έχω χάσει αρκετά επεισόδια... έτσι παιδιά... με τέτοια παραδείγματα θα αλλάξω σύντομα την γνώμη μου για τη μίζερη ελληνική σκηνή... είχε καιρό να μου κάνει οτιδήποτε εγχώριο "κλικ"... θα αρχίσω να ψάχνω καλύτερα... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμπαθητικο τραγουδι που θα μπορουσε να ειχε βγει στα 60s. Τωρα ποιοι ειναι αυτοι ενας Θεος ξερει, προς τι ο Γαλλικος στιχος (ουτε καν Αγγλικος) παλι ενας Θεος ξερει, αν σκεφτεις οτι το παραπανω τραγουδι ανηκει στην Ελληνικη σκηνη. chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

προς τι ο Γαλλικος στιχος

 

Μάλλον είναι Fan της Γαλλίας.

Η φωτογραφία του video είναι από το Kurv Magazine (Δεκέμβριος 2010) σε ένα αφιέρωμα με τίτλο «The Iconic Brigitte Bardot».

 

Fan και της Brigitte είμαι και εγώωωω. :D

 

Εδώ την Brigitte την παριστάνει η Alison Arboux η οποία είναι επίσης Γαλλίδα.

Ωραίο το τραγούδι BTW

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία του video είναι από το Kurv Magazine (Δεκέμβριος 2010) σε ένα αφιέρωμα με τίτλο «The Iconic Brigitte Bardot».

 

Fan και της Brigitte είμαι και εγώωωω. :D

 

Εδώ την Brigitte την παριστάνει η Alison Arboux η οποία είναι επίσης Γαλλίδα.

 

Fιλwς, είσαι πολύ καμμένος ;D.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Fιλwς, είσαι πολύ καμμένος ;D.

Το ξέρω φίλWς....νισάφι και οι συνδρομές στο vogue ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθητικό το τραγούδι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι λέει επειδή είναι στα γαλλικά και δεν ξέρω γαλλικά. Ξέρω αβεκ τουα δηλαδή μάλλον μαζί σου γουστάρω να είμαι άρα μάλλον ερωτικό τραγούδι είναι. Ωραίο πάντως και μπράβο.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ποιοι ειναι αυτοι ενας Θεος ξερει

Χρήστος Λαϊνας (αν δεν κάνω λάθος) = πρωην Ονειροπαγιδα. Οντως πολύ καλό κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συμπαθητικο τραγουδι που θα μπορουσε να ειχε βγει στα 60s. Τωρα ποιοι ειναι αυτοι ενας Θεος ξερει, προς τι ο Γαλλικος στιχος (ουτε καν Αγγλικος) παλι ενας Θεος ξερει, αν σκεφτεις οτι το παραπανω τραγουδι ανηκει στην Ελληνικη σκηνη. chin2.gif

 

κάποιος θα πρέπει να σου ζητήσει συγνώμη που ένα τραγούδι που θα μπορούσε να έχει γραφτεί στα 60ς έκανε σε κάποιον "κλικ" ανάμεσα σε πλήθος άλλων και το πρόσθεσε στην playlist του (ευχαριστώ longshadow)...

 

κάποιος θα πρέπει να σου ζητήσει συγνώμη επίσης που (ω!!!) δεν ξέρεις τον δημιουργό του...

 

κάποιος θα πρέπει ακόμα να σου ζητήσει συγνώμη για το θράσος του άγνωστου σε σένα δημιουργού να εκφραστεί στα γαλλικά...(ούτε καν στα αγγλικά ώστε να μη του κάνεις την τιμή να τον λοιδορήσεις)...

 

τέλος κάποιος θα πρέπει να σου ζητήσει συγνώμη που είθισται (στην δικιά μου τουλάχιστον "κλίκα") όταν ένας Έλληνας ζει και δημιουργεί στην Ελλάδα (σε όποια γλώσσα γουστάρει και σε όποιο μουσικό ύφος), να προσμετράται στο δυναμικό της Ελληνικής μουσικής σκηνής...

 

δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω... όταν τον βρεις όμως να μου τον γνωρίσεις...μπορεί να βρίσκεται και πολύ πιο κοντά από ότι φτάνεις να δεις...

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτός δεν θα είναι ούτε ο θεός που προσφωνείς και ούτε εγώ που πυροδότησα την επιεικώς άκομψη αντίδρασή σου τολμώντας απλά τώρα στα γεράματα να σιχαίνομαι τις "ταμπελίτσες" που καταδυνάστευσαν την ελεύθερη τέρψη μου στην άλογη μετεφηβεία μου...

 

ΥΓ χαλάρωσε λοιπόν και επέτρεψε και σε μας τους ταπεινούς να έχουμε γνώμη ακόμα και αν αντιτίθεται στην υψηλή αισθητική σου...

ξέρεις, πλέον της ανέμπνευστης ειρωνείας υπάρχουν και ευγενικότεροι τρόποι να στηρίξεις την όποια αντίθετη άποψή σου ώστε να μη βρωμάει "δηθενιά"...

 

ΥΓ 2 το δικό μου συγνώμη θα πάει μόνο στον τρόπο (ΣΟΥ) που με ανάγκασες να απαντήσω...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικό μου συγνώμη θα πάει μόνο στον τρόπο (ΣΟΥ) που με ανάγκασες να απαντήσω...

Συγχωρεμενος.

Κατα τα αλλα: "παρ'τ'αλλιως" που λενε και στο χωριο μου και μην τσιτωνεσαι. Ενα σχολιο εκανα χωρις κανενα ιχνος ειρωνειας. Προσπαθησε να καταλαβαινεις τι λεμε πριν αρχισεις να γραφεις "σεντονια".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου