Προς το περιεχόμενο

Με Γαλλικά και πιάνο....


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια του άπλετου χρόνου ώστε να χαριεντίζονται αενάως και να ταΐζουν τις κοιμώμενες μύγες και τα έρποντα κόμπλεξ κάποιων σε μια γαλαρία... όσο για γκουρού και λοιπές τυρόπιτες, το κόκκινο πανί για κάποιους τι να πω...κανένας από αυτούς που τους αποδόθηκε ο τίτλος δεν τον αποζήτησε... ο λόγος που τους δόθηκε πλην του να ξυπνάει Σπάρτακους εδώ μέσα έχει εξηγηθεί πολλάκις από τον δημιουργό αυτού του χώρου...

 

ανέτρεξε λίγο πίσω....θα δεις αν δεν το έχεις κάνει και τους λόγους αλλά και το αν σέβομαι εγώ τόσα χρόνια το φόρουμ...Φαντάζομαι δεν είναι πυρηνική φυσική...

 

 

Όταν γράφεις σεντόνια σαν αυτό και αυτό (και ποιος ξέρει και πόσα ακόμα), προφανώς καταρρέει το επιχείρημα του μη άπλετου χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

θα πρέπει να να ήσουν πολύ κακός στην έκθεση στο σχολείο για να μην καταλαβαίνεις ότι "αυτά" πήραν ένα τρομερό εικοσάλεπτο  που όντως "κβαντικά" κάνουν σμπαράλια το επιχείρημά μου περί "άπλετου χρόνου" αφού το τελευταίο 6μηνο έχω αφιερώσει συνολικά το πολύ 2 ώρες στο noiz...

 

άσε μας λοιπόν κι εσύ με τη σειρά σου ρε φίλε...τελικά θέλει μεγάλο κόπο να παραμείνει κάποιος ευγενικός... άμα έβγαζες το ξύγκι εκτός από την μύγα και από την κοιλιά μου η ξανθούλα στο βιντεάκι θα γινόταν αιτία για το διαζύγιο μου που θα αναλάμβανε ο LK...:)

 

τέλος... έχεις κάτι να πεις για τα γραφόμενά μου μέχρι να χαστουκίσω την μύγα των δύο "λουλουδιών" που υπερασπίζεσαι? αν ναι καλώς και ανάλογα το ύφος σου (και με σεβασμό αν τον αξίζεις) θα σου απαντήσω... αν όχι τι σκας... δεν είναι πυρηνική φυσική όπως λες...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά όχι επειδή έχει γαλλικό στίχο ή οτιδήποτε παρόμοιο. Οπωσδήποτε, εκτιμώ την προσπάθεια των παιδιών να γράψουν ποπ, αντί να παλεύουν να βρουν πόσο ξεβαμένη ήταν η κιθάρα του Ρόρυ (πάγια ενασχόληση εντός των συνόρων).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συμπαθητικο τραγουδι που θα μπορουσε να ειχε βγει στα 60s. Τωρα ποιοι ειναι αυτοι ενας Θεος ξερει, προς τι ο Γαλλικος στιχος (ουτε καν Αγγλικος) παλι ενας Θεος ξερει, αν σκεφτεις οτι το παραπανω τραγουδι ανηκει στην Ελληνικη σκηνη. chin2.gif

 

Το τραγούδι δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά όχι επειδή έχει γαλλικό στίχο ή οτιδήποτε παρόμοιο. Οπωσδήποτε, εκτιμώ την προσπάθεια των παιδιών να γράψουν ποπ, αντί να παλεύουν να βρουν πόσο ξεβαμένη ήταν η κιθάρα του Ρόρυ (πάγια ενασχόληση εντός των συνόρων).

 

:)

 

 

 

κι εδώ φαίνεται και η διαφορά στο επίπεδο των "σχολίων"...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρέπει να να ήσουν πολύ κακός στην έκθεση στο σχολείο για να μην καταλαβαίνεις ότι "αυτά" πήραν ένα τρομερό εικοσάλεπτο  που όντως "κβαντικά" κάνουν σμπαράλια το επιχείρημά μου περί "άπλετου χρόνου" αφού το τελευταίο 6μηνο έχω αφιερώσει συνολικά το πολύ 2 ώρες στο noiz...

 

άσε μας λοιπόν κι εσύ με τη σειρά σου ρε φίλε...τελικά θέλει μεγάλο κόπο να παραμείνει κάποιος ευγενικός... άμα έβγαζες το ξύγκι εκτός από την μύγα και από την κοιλιά μου η ξανθούλα στο βιντεάκι θα γινόταν αιτία για το διαζύγιο μου που θα αναλάμβανε ο LK...:)

 

τέλος... έχεις κάτι να πεις για τα γραφόμενά μου μέχρι να χαστουκίσω την μύγα των δύο "λουλουδιών" που υπερασπίζεσαι? αν ναι καλώς και ανάλογα το ύφος σου (και με σεβασμό αν τον αξίζεις) θα σου απαντήσω... αν όχι τι σκας... δεν είναι πυρηνική φυσική όπως λες...

 

 

 

Πιστεύω ότι οι συχνοί θαμώνες έχουν πειστεί εδώ και καιρό για το τι παίζεται στο νόιζ. Τίποτα άλλο από μένα εκτός από καληνύχτα. Και ίσως μια χρήσιμη παράθεση. Πιστεύω ότι ο φίλος μας ο gdevelek το είχει θέσει αρκετά λακωνικά και ευθύβολα εδώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εδώ φαίνεται και η διαφορά στο επίπεδο των "σχολίων"...
Εδω το μονο που φαινεται ειναι η απιστευτη ανικανοτητα σου να καταλαβεις ενα ΤΟΣΟ απλο/ΜΗ-ειρωνικο/ΜΗ-αρνητικο σχολιο, και λογω αυτης της ανικανοτητας σου βεβαια (μας) ταλαιπωρεις εδω και 4 σελιδες το δικο σου θρεντ με εντελως ανουσια ποστς. vogel_m.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εδώ φαίνεται και η διαφορά στο επίπεδο των "σχολίων"...

 

Πάρε αρχηγέ να γουστάρουμε, και άσε τους νέους καθότι κοχλάζει το αίμα τους. :) :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=bhdkUSkYr9w

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αναρωτιέμαι...

 

Όποιος βγαίνει δημόσια με μια γνώμη έστω ( = ποστ σε αυτή τη περίπτωση) ή με ένα τραγούδι του, την τέχνη του γενικά, κλπ... δε περιμένει ότι θα υπάρχουν κάποιοι που θα διαφωνούν;

 

Δηλαδή, έχουν έρθει κατα καιρούς άνθρωποι που δε γουστάρουν τη μουσική μου (και εμένα, επί τι ευκαιρία)... εεε και... τελικά αυτό είναι το κόστος του να βγαίνεις προς τα έξω. Και ο κάθε δημόσιος δημιουργός οφείλει να το γνωρίζει. Δηλαδή φαντάσου η Βίσση, η Miley, ο Pederevski και όλοι που έχουν δημόσιο έργο να βγαίνουν να αντιμετωπίζουν με τέτοιο σαρκαστικό και άγριο τρόπο τους διαφωνούντες.

 

Φυσικά τα παραπάνω, όπως είπα ισχύουν και για αυτούς που έχουν δημόσια γνώμη (μέσω του νοιζ, πχ)... Δε μπορεί να πετας μια μαλακία και να περιμένεις όλοι να σε σεβαστούν.

 

Τέλος να αναφέρω ότι φυσικά θα ενοχληθώ από μία κακή κριτική... άνθρωπος είμαι, αλλά λέμε τώρα.

 

________________________________________

 

Το τραγούδι δε μου είπε πολλά... ή δε το έπιασα... Λυπάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι...

 

Όποιος βγαίνει δημόσια με μια γνώμη έστω ( = ποστ σε αυτή τη περίπτωση) ή με ένα τραγούδι του, την τέχνη του γενικά, κλπ... δε περιμένει ότι θα υπάρχουν κάποιοι που θα διαφωνούν;

 

Δηλαδή, έχουν έρθει κατα καιρούς άνθρωποι που δε γουστάρουν τη μουσική μου (και εμένα, επί τι ευκαιρία)... εεε και... τελικά αυτό είναι το κόστος του να βγαίνεις προς τα έξω. Και ο κάθε δημόσιος δημιουργός οφείλει να το γνωρίζει. Δηλαδή φαντάσου η Βίσση, η Miley, ο Pederevski και όλοι που έχουν δημόσιο έργο να βγαίνουν να αντιμετωπίζουν με τέτοιο σαρκαστικό και άγριο τρόπο τους διαφωνούντες.

 

Φυσικά τα παραπάνω, όπως είπα ισχύουν και για αυτούς που έχουν δημόσια γνώμη (μέσω του νοιζ, πχ)... Δε μπορεί να πετας μια μαλακία και να περιμένεις όλοι να σε σεβαστούν.

 

Τέλος να αναφέρω ότι φυσικά θα ενοχληθώ από μία κακή κριτική... άνθρωπος είμαι, αλλά λέμε τώρα.

 

________________________________________

 

Το τραγούδι δε μου είπε πολλά... ή δε το έπιασα... Λυπάμαι.

 

Η πλάκα είναι ότι ο Waterfall δεν είπε ότι δεν του άρεσε. Ίσα-ίσα είπε ότι το βρήκε συμπαθητικό. Χα χα. Γαμάτο το νήμα.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι δε μου είπε πολλά... ή δε το έπιασα... Λυπάμαι.

Δεν ακους φαινεται την...Γαλλοφωνη Ελληνικη σκηνη... ;D ;D

 

Η πλάκα είναι ότι ο Waterfall δεν είπε ότι δεν του άρεσε. Ίσα-ίσα είπε ότι το βρήκε συμπαθητικό.

Τρεμω και μονο στη σκεψη του τι θα ακουγα αν εγραφα οτι δεν μ'αρεσει...hot.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου