Προς το περιεχόμενο

Pat Martino-Four on Six


gathulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικός για άλλη μια φορά. Προσωπικά θαυμάζω την υπομονή και το αυτί σου αλλά και την τεχνική που χρειάζεται για να παίξεις αυτά τα covers.

 

Όμως (μάλλον στο έχω ξαναγράψει) ηχογραφείς με τρόπο που παραπέμπει σε περασμένες δεκαετίες και είναι κρίμα γιατί ο ήχος και της κιθάρας και του bt είναι κακός, γεγονός που αφαιρεί πόντους από το τελικό αποτέλεσμα. Αξίζει νομίζω τον κόπο να αφιερώσεις λίγο χρόνο σε θέματα χρήσης daw ώστε να φτιάχνεις αξιοπρεπή ήχο. Το αποτέλεσμα θα απογειωθεί.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε.....εγω κ η τεχνολογία......καπου δεν τα βρίσκουμε.θα τα βρούμε όμως.βασικα πρέπει να βρούμε κ λεφτά να πάρουμε μια κάμερα της προκοπής.σε ευχάριστώ ομως για το σχόλιο σου.είναι πολύ εντάξει.καλή χρονιά να έχεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κ εγω για την ποιότητα του ήχου αλλα έμενα προσωπικά δε με ενοχλεί μιας κ τα χέρια ζωγραφίζουν.....

 

(Πάω για μελέτη,την χρειάζομαι  ;D )

"The eagle flies on Friday now, Saturday I'll go out to play"

B.B.Kin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ σε αυτά που λέει ο Jazzjoker περί ήχου και ηχογράφησης.

Κατά τα άλλα εξαιρετικός όπως μας έχεις συνηθίσει!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό παίξιμο, έχεις μία τρομερή άνεση, συγχαρητήρια. Όταν οι φράσεις κεντάνε ο κακός ήχος περνά σε 2η μοίρα. Να ρωτήσω κάτι: Το σόλο είναι δικό σου ή του Μαρτίνο; Αν είναι δικό σου είναι φανταστικό. Αν είναι του Μαρτίνο μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το μάθεις νότα-νότα! Οπότε ούτως ή άλλως πάλι μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο φυσικά κ δεν είναι δικο μου.ειναι του Martino.Μακάρι να μπορούσα να παίξω έστω κ στο μισό ετσι.Πάντως φίλε να ξέρεις δεν είναι κ τόσο δύσκολο.αυτο που χρειάζεσαι είναι το πρόγραμμα transcribe.εκεί απομονώνεις οποιο σημειο του σολο θελεις,σε όποια ταχύτητα θες κ σιγα σιγα το βγάζεις.θέλει υπομονή κ χρόνο.αλλα όταν παρεις το κολαι που λενε,γίνεται πιο εύκολο.κ είναι ωραίο γτ έτσι γρήγορα που το ακους τώρα δεν μπορεις να το 'ακουσεις' πραγματικα.παιζοντας το σιγα βλέπεις τα απίστευτα που κανουν κατι τετοιοι τυπαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου