Προς το περιεχόμενο

Λεντ ιτ μπιιιι...


nikosgi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρά κομπανία έχει το κορίτσι ,μπορεί να το χάνει λίγο στο μπιιιιιιιι αλλά εντάξει μην τα θέλουμε και όλα.Γουστάρω!!!!

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχαν βάλει έναν ωραίο, λαϊκό ελληνικό στίχο θα μου άρεσαν πραγματικά, γιατί είναι καλές διασκευές.

 

Έτσι όπως είναι, απλά έχουν πλάκα (το οποίο δεν είναι κακό...).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχαν βάλει έναν ωραίο, λαϊκό ελληνικό στίχο θα μου άρεσαν πραγματικά, γιατί είναι καλές διασκευές.

 

Έτσι όπως είναι, απλά έχουν πλάκα (το οποίο δεν είναι κακό...).

 

Ακριβώς έτσι όμως. Με κάλυψες πλήρως. Αν μπορέσει κάποιος να ακούσει μόνο τη συνοδεία, είναι πολύ παραπάνω από άρτια, και σε τεχνική και σε ενορχήστρωση, και σε παραγωγή. Τώρα με τη φωνή, δεν ξέρω αν ήθελαν να κάνουν ένα cover που θα το λάμβανε κάποιος στα σοβαρά ή απλά για πλάκα. Πάντως από άλλα χουμοριστικά και μη covers που έχουν κυκλοφορήσει κατά καιρούς, μια χαρά το κόβω. 8)

 

Πάντως έχει κάνει και covers από την ανάποδη, δηλαδή ελληνικά κομμάτια με πιο μοντέρνα ενορχήστρωση, π.χ. αυτό:

 

 

 

ή αυτό:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν μπορέσει κάποιος να ακούσει μόνο τη συνοδεία, είναι πολύ παραπάνω από άρτια, και σε τεχνική και σε ενορχήστρωση, και σε παραγωγή. Τώρα με τη φωνή, δεν ξέρω αν ήθελαν να κάνουν ένα cover που θα το λάμβανε κάποιος στα σοβαρά ή απλά για πλάκα.

+1

 

Ειδικά αυτό το μπουζούκι, κάτι - κάποιον μου θυμίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειδικά αυτό το μπουζούκι, κάτι - κάποιον μου θυμίζει.

 

Μα γι αυτο το ποσταρα :-)

Η "μπάντα" παιζει άκρως επαγγελματικά, μα η προφορά της Αμαλιας παραπέμπει σε Θωδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου