Προς το περιεχόμενο

Να βρίσω στον τίτλο ενός κομματιού ή όχι;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Μιλάω για κλασσική μουσική και για την "επισημη" έκδοση της παρτιτούρας καταρχήν.

 

Το έργο έχει τον τίτλο "My fucking life"... Φοβάμαι όμως ότι μπορεί να υπάρχουν προβλήματα όσων αφορά την κυκλοφορία του κανονικά (όχι απο εμένα, αλλά μπορεί να εμποδίσει κάποιους να το εκτελέσουν ζωντανά ή να μπει στο πρόγραμμά τους, κλπ...).

 

Τι λέτε εσείς; Να το κρατήσω το τίτλο ή να πάω για την συντόμευση MFL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε γνωρίζω τι προβληματα μπορει να προκύψουν αλλά και το MFL δε μου αρέσει ως εναλλακτική.

 

Ισως κατι σε στυλ My F Life. Αν το κάνεις και απο Φα+- κλιμακα, θα είσαι πρώτος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ο χωρος των κλασσικων ειναι ο καλυτερος για τετοιους τιτλους...Γνωριζω αρκετα παιδια που σπουδαζουν-σπουδασαν και το 90% τους εχουν κολληματα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για κλασσική μουσική και για την "επισημη" έκδοση της παρτιτούρας καταρχήν.

 

Το έργο έχει τον τίτλο "My fucking life"... Φοβάμαι όμως ότι μπορεί να υπάρχουν προβλήματα όσων αφορά την κυκλοφορία του κανονικά (όχι απο εμένα, αλλά μπορεί να εμποδίσει κάποιους να το εκτελέσουν ζωντανά ή να μπει στο πρόγραμμά τους, κλπ...).

 

Τι λέτε εσείς; Να το κρατήσω το τίτλο ή να πάω για την συντόμευση MFL?

 

Ελπίζω να μπορείς να το κρατήσεις. Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι το 2012 θα έπρεπε να σκεφτόμαστε ότι έχουμε πρόβλημα μ'αυτά.

 

Παρεμπιπτόντως, τα αρχικά έχουν νόημα (σε instrumental μουσική) αν θέλεις να κάνεις λογοπαίγνιο. Για παράδειγμα έχω ένα κομμάτι που ο τίτλος του είναι ATM.

 

Και όποιος κατάλαβε.  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως αυτοι οι τιτλοι με παραπεμπουν σε archive-madrugada και οχι σε κλασσικη-νεοκλασσικη μουσικη...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το έλυσα το πρόβλημα με 2 τρόπους:

1. ποσταρα σε φόρουμ με κλασσικούς πιανίστες το ίδιο θέμα. 100% δε το γουστάρουν.

2. Μετέφρασα τον τίτλο στα Ελληνικά (Η γαμημένη μου ζωή) και είναι τόσο χάλια που... δε πάει...

 

Άκυρο παιδιά... Άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γαμημένη μου ζωή

 

Καλα αυτο θα γινοτανε μεγαλο χιτ μια και ειναι υπερ-επικαιρο (νομιζω οτι το ψιθυριζει το 99% των Ελληνων πριν πεσουν για υπνο το βραδυ....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου