Προς το περιεχόμενο

problem: Z3ta & Albino 2


AntonyPath25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Z3ta εκει που ηταν ολα καλα αψογα θα ελεγα, ξαφνικα κολλησε του cubase !!!κανω restart ξανανοιγω, ολα καλα εκτος το z3ta ηταν κολλημενο και δεν εκανε τπτ !!!!!! το βγαζω το ξαναβαζω και οταν το ανοιγω δουλευουνε μονο τα presets απο τις bankes a kai b, οι υπολοιπες ειναι νεκρες και το κακο ειναι οτι δουλευα ενα κομματι στο οποιο ειχα χρησιμοποιησει πολυ ενα preset (φυσικα το εχω αποθηκευση) αλα δεν το ανοιγει λογο του οτι ειναι στην banka C !!!.Κανω deaufult bank τπτ !!!!!!κατεβασα διαφορετικο set up παλι τπτ !!!!εχω καταξενερωσει !!!!!!!

(και ητανε το πρωτο κομματι μου που θα το εβαζα ευχαρηστως να το ακουσω) :cry:

 

Albino 2 εχω κατεβασει παρα παρα πολλα presets

και το προβλημα ειναι οτι καθε φορα ποu θελω να αλαξω preset prepei na kano load instument !!Υπαρχει καποιος τροπος να σωσω τον καθε φακελο σαν μπανκα ετσι οστε να αλαζουνε τα preset οπως τα ergostasiaka (απο το βελακι)

 

thanx προκαταβολικα

μακαρι να ειναι απλη η λυση αλιως με κοβω για format :x :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Z3ta εκει που ηταν ολα καλα αψογα θα ελεγα' date=' ξαφνικα κολλησε του cubase !!!κανω restart ξανανοιγω, ολα καλα εκτος το z3ta ηταν κολλημενο και δεν εκανε τπτ !!!!!! το βγαζω το ξαναβαζω και οταν το ανοιγω δουλευουνε μονο τα presets απο τις bankes a kai b, οι υπολοιπες ειναι [b']νεκρες[/b] και το κακο ειναι οτι δουλευα ενα κομματι στο οποιο ειχα χρησιμοποιησει πολυ ενα preset (φυσικα το εχω αποθηκευση) αλα δεν το ανοιγει λογο του οτι ειναι στην banka C !!!.Κανω deaufult bank τπτ !!!!!!κατεβασα διαφορετικο set up παλι τπτ !!!!εχω καταξενερωσει !!!!!!!

 

Πληρώνεις "τα σπασμένα" (1ο χιούμορ) και αυτό είναι το ρίσκο που πήρες εξ'αρχής. Το ότι ξεκινάει να δουλεύει ένα σπασμένο πρόγραμμα δεν σημαίνει ότι λειτουργεί σωστά. Π.χ. ένα σπασμένο BFD, ενώ δούλευε όπως έπρεπε, παραμόρφωνε ελαφρώς τον ήχο. Θέλει προσοχή.

 

Ίσως και να είναι κάποιο configuration του προγράμματος (δεν έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω λεπτομέρειες), αλλά μάλλον τις bankes σου τις σκότωσε η πειρατεία (...πολύ χιούμορ κάνω σήμερα).

 

Ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα και ανώδυνα. Ένα format πιθανώς να βάλει τα πράγματα στη θέση τους, αλλά φρόντισε μετά να εγκαταστήσεις προγράμματα με φειδώ.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πριν κάνεις format δοκίμασε αυτό:

κάνε unistal στο z3ta και αφού κάνεις ένα restart στο pc πήγαινε στην registry

(στο run γράψε regedit) και σβύσε οποιαδήποτε καταχώρηση το αφορά...

(ctrl+F γράψε z3ta και αφού σου βρει και σβύσεις -delete- την πρώτη καταχώρηση που θα βρει, πάτα F3 για να ψάξει την επόμενη μέχρι να σου βγάλει μύνημα ότι ολοκλήρωσε την αναζήτηση)...

μετά από ένα ακόμα restart, εγκατέστησε πάλι το z3ta και μαλλον θα έχει λυθεί το πρόλβλημα...

μην ξεχάσεις ειδικά αν δεν είσαι έμπειρος, να κάνεις backup στην registry πριν αρχίσεις να σβύνεις καταχωρήσεις από αυτήν...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γεράσιμε πολύ ευδιάθετο σε βρίσκω τελευταία...σερσέ λα φαμ??? :D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Z3ta εκει που ηταν ολα καλα αψογα θα ελεγα' date=' ξαφνικα κολλησε του cubase !!!κανω restart ξανανοιγω, ολα καλα εκτος το z3ta ηταν κολλημενο και δεν εκανε τπτ !!!!!! το βγαζω το ξαναβαζω και οταν το ανοιγω δουλευουνε μονο τα presets απο τις bankes a kai b, οι υπολοιπες ειναι [b']νεκρες[/b] και το κακο ειναι οτι δουλευα ενα κομματι στο οποιο ειχα χρησιμοποιησει πολυ ενα preset (φυσικα το εχω αποθηκευση) αλα δεν το ανοιγει λογο του οτι ειναι στην banka C !!!.Κανω deaufult bank τπτ !!!!!!κατεβασα διαφορετικο set up παλι τπτ !!!!εχω καταξενερωσει !!!!!!!

 

Πληρώνεις "τα σπασμένα" (1ο χιούμορ) και αυτό είναι το ρίσκο που πήρες εξ'αρχής. Το ότι ξεκινάει να δουλεύει ένα σπασμένο πρόγραμμα δεν σημαίνει ότι λειτουργεί σωστά. Π.χ. ένα σπασμένο BFD, ενώ δούλευε όπως έπρεπε, παραμόρφωνε ελαφρώς τον ήχο. Θέλει προσοχή.

 

Ίσως και να είναι κάποιο configuration του προγράμματος (δεν έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω λεπτομέρειες), αλλά μάλλον τις bankes σου τις σκότωσε η πειρατεία (...πολύ χιούμορ κάνω σήμερα).

 

Ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα και ανώδυνα. Ένα format πιθανώς να βάλει τα πράγματα στη θέση τους, αλλά φρόντισε μετά να εγκαταστήσεις προγράμματα με φειδώ.

 

 

Γεράσιμος

 

:lol: Καλο ευστοχο χιουμορ !!!!!!!!!!!!!!

 

αλα το προβλημα, προβλημα :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κάνεις format δοκίμασε αυτό:

κάνε unistal στο z3ta και αφού κάνεις ένα restart στο pc πήγαινε στην registry

(στο run γράψε regedit) και σβύσε οποιαδήποτε καταχώρηση το αφορά...

(ctrl+F γράψε z3ta και αφού σου βρει και σβύσεις -delete- την πρώτη καταχώρηση που θα βρει' date=' πάτα F3 για να ψάξει την επόμενη μέχρι να σου βγάλει μύνημα ότι ολοκλήρωσε την αναζήτηση)...

μετά από ένα ακόμα restart, εγκατέστησε πάλι το z3ta και μαλλον θα έχει λυθεί το πρόλβλημα...

μην ξεχάσεις ειδικά αν δεν είσαι έμπειρος, να κάνεις backup στην registry πριν αρχίσεις να σβύνεις καταχωρήσεις από αυτήν...[/quote']

 

Φιλε το εκανα αλα δεν εγινε τπτ δυστηχως !!!!

:cry: η μονη λυση που απομενει ειναι φορματ ?

ή εχουμε κ' αλλη ελπιδα ? :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σχετικα με το albino,φτιαξε μια(η περισσοτερες) user bank με αυτους τους ηχους...υστερα απλα κανε..load bank...!! :wink: :wink: :wink:

για το αλλο προβλημα,προσπαθησε να απεγκαταστησεις cubase,z3ta,σβησε απο τον vst plug in folder οτι εχει απομεινει απο το ζ3τα,σβησε απο την registry oti υπολειμματα υπαρχουν,restart,εγκατεστησε το zeta κ μετα το cubase...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να προσθέσω και εγώ, ότι αν και έχω το νόμιμο z3ta, παρατηρώ ότι ενώ είναι καταπληκτικός ο ήχος του, είναι ιδιαίτερα ασταθές αν όχι το χειρότερο σε αυτή την παράμετρο, από όλα τα vsti που χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με το albino' date='φτιαξε μια(η περισσοτερες) user bank με αυτους τους ηχους...υστερα απλα κανε..load bank...!! :wink: :wink: :wink:

για το αλλο προβλημα,προσπαθησε να απεγκαταστησεις cubase,z3ta,σβησε απο τον vst plug in folder οτι εχει απομεινει απο το ζ3τα,σβησε απο την registry oti υπολειμματα υπαρχουν,restart,εγκατεστησε το zeta κ μετα το cubase...[/quote']

 

Το θεμα ειναι πως φτιαχνω user bank ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου