Προς το περιεχόμενο

Θα γίνει της Κορέας....λόγο κρίσης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά ευχαριστώ για τις προτάσεις σας! Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι απο 400€ στην καλύτερη 600€ με δυσκολία και μόνο για ''ευκαιρία'' απο αγγελία η μή. Εκτός...αν πουληθεί η δικιά μου, η βρεθεί κάποια εστω με χαμηλώτερη αξία για ανταλλαγή αρκεί να εχει τα χαρακτηριστικά που ζητώ. Σϊγουρα ισχύει το οτι δώσεις παίρνεις αναφορικά με την σχέση τιμής/αξίας. Αλλα υπάρχουν και παραδείγματα οπου φτηνές κιθάρες ακούγονται/παίζουν εξίσου καλά με αρκετά ακριβότερες. Ιδιαίτερα μετα τις επεξεργασίες που κάνουμε ολοι μέσα απο εφέ/ενισχυτές και τα λοιπά γνωστά. Αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι υπάρχει αρκετή εμπιστοσύνη στις Ltd απο οτι στις Epiphone πχ. Για να σχολιάσω την αρχική μου ερώτηση και τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρχικά ευχαριστώ για τις προτάσεις σας! Το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι απο 400€ στην καλύτερη 600€ με δυσκολία και μόνο για ''ευκαιρία'' απο αγγελία η μή. Εκτός...αν πουληθεί η δικιά μου, η βρεθεί κάποια εστω με χαμηλώτερη αξία για ανταλλαγή αρκεί να εχει τα χαρακτηριστικά που ζητώ. Σϊγουρα ισχύει το οτι δώσεις παίρνεις αναφορικά με την σχέση τιμής/αξίας. Αλλα υπάρχουν και παραδείγματα οπου φτηνές κιθάρες ακούγονται/παίζουν εξίσου καλά με αρκετά ακριβότερες. Ιδιαίτερα μετα τις επεξεργασίες που κάνουμε ολοι μέσα απο εφέ/ενισχυτές και τα λοιπά γνωστά. Αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι υπάρχει αρκετή εμπιστοσύνη στις Ltd απο οτι στις Epiphone πχ. Για να σχολιάσω την αρχική μου ερώτηση και τις απαντήσεις σας!

 

Το οτι δωσεις παιρνεις δεν ισχυει σε απολυτο βαθμο.Αν δωσεις 3000 πχ για μια κιθαρα δεν θα ακουγεται 5 φορες καλυτερα απο μια που κανει 500...

Παντως και εγω δινω ψηφο στις Ltd.Μια χαρα κιθαρες ειναι ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σκέφτομαι και εγω..καλές οι ακριβές, αισθητικά κυρίως οπως και απο επιλογή ξυλείας ίσως...αλλα σίγουρα και αρκετές φθηνότερες εχουν τα ιδια χαρακτηριστικά. Αρκεί να ψάξουμε και να ακούσουμε αρκετές πιστέυω. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο υφος μουσικό, αλλα συμετέχω σε 2 διαφορετικά group/project, και θέλω να γράψω κάπως ζεστή και έντονη ρυθμική/riff στο ενα. Το αλλο είναι κάπως πιο rock ο χαρακτήρας. Το περιγράφω κάπως γενικά το ξέρω. Αλλα δεν υπάρχει κάτι πολυ συγκεκριμένο ακόμη πχ. Η επιλογή Ltd πάντως είναι  ξεκάθαρη απο την δική σας μεριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σκέφτομαι και εγω..καλές οι ακριβές, αισθητικά κυρίως οπως και απο επιλογή ξυλείας ίσως...αλλα σίγουρα και αρκετές φθηνότερες εχουν τα ιδια χαρακτηριστικά. Αρκεί να ψάξουμε και να ακούσουμε αρκετές πιστέυω. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο υφος μουσικό, αλλα συμετέχω σε 2 διαφορετικά group/project, και θέλω να γράψω κάπως ζεστή και έντονη ρυθμική/riff στο ενα. Το αλλο είναι κάπως πιο rock ο χαρακτήρας. Το περιγράφω κάπως γενικά το ξέρω. Αλλα δεν υπάρχει κάτι πολυ συγκεκριμένο ακόμη πχ. Η επιλογή Ltd πάντως είναι  ξεκάθαρη απο την δική σας μεριά!

 

Βρε υπαρχουν αφθονες κοιτα πχ  την Cort kx custom.Πολυ κιθαρα για πολυ λιγα..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητή!

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=172523

 

Με 'γεια! ;D ;D

 

*Όχι γιατί είναι sig model,αλλά γιατί πληρεί τις προϋποθέσεις που έχεις θέσει.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη η Santana....!! Αλλα είμαι Αθήνα...και λόγο δουλειάς πολύ δύσκολα να ανέβω... Η Prs Se απο οτι κοιτάω εχουν ενδιαφέρον σε αυτα τα χρήματα που μπορώ να δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όμορφη η Santana....!! Αλλα είμαι Αθήνα...και λόγο δουλειάς πολύ δύσκολα να ανέβω... Η Prs Se απο οτι κοιτάω εχουν ενδιαφέρον σε αυτα τα χρήματα που μπορώ να δώσω.

 

Να τις δεις με ιδιαίτερη προσοχή,είναι εξαιρετικά όργανα στην κατηγορία τιμής που ψάχνεις!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ιαπωνικα "vintage" μοντελλα αξιζει να ψαξεις μεταχειρισμενα σε αυτες τις μαρκες και δεν νομιζω να ειναι στο budget σου. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου