Προς το περιεχόμενο

Bob Babbit bass technique


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι πολύ σωστό. Απλά κάποιες φορές ξεχνιέσαι- ιδιαίτερα σε αλληλουχία κομματιών που σε έχουν στην «τσίτα»- λόγο ταχύτητας/ νοτών κλπ- και εκεί ασυναίσθητα αρχίζεις να βαράς και αρχίζουν τα ζόρια...

 

Πάντως νομίζω ότι σε όσο καλύτερη κατάσταση έχεις τα χέρια σου- και αυτό γίνεται με τουλάχιστον κάνα δίωρο παίξιμο καθημερινά- τόσο πιο «χαλαρά» θα είναι στο live. 

 

Σωστός . Μια άλλη κάλη κίνηση ειναι να μάθει σωστά με ενα  pad και μπακετες να χτυπάει (με σωστή πάντα τεχνική ) .ειναι ιδιαίτερα άμεσος τρόπος και κατανοεις πολλα όπως πχ τις δυναμικές κλπ κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχισε εσύ να παίζεις με αυτούς τους μπεκρίδες, το Φούζιο και το Τζιμπουρ και σε βλέπω να γίνεσαι ίδιος ο Μπάμπιτ, όχι σε τεχνική, σε όγκο  ;D ;D ;D

Στο σπιτι επιτρεπεται να κανεις οτι θελεις,οταν βγαινεις ομως να παιξεις καλο ειναι να

εισαι νηφαλιος,απο καθε αποψη.

Αλλιως δεν ελεγχεις το παιξιμο σου.

Μπορει να νομιζεις οτι ειναι ολα ΟΚ και μετα να ακουσεις τι επαιζες και να τρεχεις να κρυφτεις.

Ακομα και δυο ποτα μπορει να κανουν το κακο.

Απο προσωπικην εμπειριαν ομιλω. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συνέχισε εσύ να παίζεις με αυτούς τους μπεκρίδες, το Φούζιο και το Τζιμπουρ και σε βλέπω να γίνεσαι ίδιος ο Μπάμπιτ, όχι σε τεχνική, σε όγκο  ;D ;D ;D

 

Ε, όχι και μπεκρήδες τα παιδιά... Κάνα ποτηράκι πίνουμε έτσι για έμπνευση  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλιως δεν ελεγχεις το παιξιμο σου.

Μπορει να νομιζεις οτι ειναι ολα ΟΚ και μετα να ακουσεις τι επαιζες και να τρεχεις να κρυφτεις.

Ακομα και δυο ποτα μπορει να κανουν το κακο.

Απο προσωπικην εμπειριαν ομιλω. ;D ;D ;D

 

Αυτές τις βλακείες έκανα και γω πιο πιτσιρικασ όταν έπαιζα κιθάρα σε μπαράκια .κατεβαζα σχεδόν ενα μπουκάλι περδικα για να απελευθερωθω ;D . Μετα το γύρισα στο καμπαρι  8)που ειναι πικρό για να πινω λιγότερο και ξέφυγα τελείως πίνοντας ακόμα περισσότερο .

Πλέον μόνο καφεδάκι πριν το live, πρόβα , μελέτη  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικην εμπειριαν ομιλω. ;D ;D ;D

Λιώμα, με λαδωμένο πουκάμισο, αλλά δεν βαριέσαι, τι να καταλάβουν οι Αμερικάνες μαύρες τραγουδίστριες. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ε, όχι και μπεκρήδες τα παιδιά... Κάνα ποτηράκι πίνουμε έτσι για έμπνευση  ;D

Πες τα ρε Τέρρυ, τρεις τρεις ερχότανε οι μπύρες. ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Πλέον μόνο καφεδάκι πριν το live, πρόβα , μελέτη  :)

 

 

Και εγώ, πάντα ένα espresso πριν το live. Πάντως ο κρουστός μας μου λέει ότι ο δάσκαλος του- νομίζω ένας κουβανός γέροντας- του έλεγε όχι καφέ πριν το live γιατί σε τσιτώνει.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ, πάντα ένα espresso πριν το live. Πάντως ο κρουστός μας μου λέει ότι ο δάσκαλος του- νομίζω ένας κουβανός γέροντας- του έλεγε όχι καφέ πριν το live γιατί σε τσιτώνει.

 

 

Κοιτά . Ουσιαστικά πιστεύω οτι δε χρειάζεται τίποτα .το παιξιμο ειναι καθαρά εγκεφαλική διεργασία . Απλά καθαρό μυαλό , εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και συγκέντρωση  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι πως υπάρχει μια λεπτή γραμμή μεταξύ ευεξίας και ολέθρου  ;D ;D ;D

 

Σε ακόμη πιο επικίνδυνα μονοπάτια, ένας παλιός έλεγε στον αδελφό μου το συχωρεμένο-όχι από τουτούνι- να πίνει 1-2 σφηνάκια πριν την εκκίνηση της ανάβασης, του σιρκουί, ή του ράλλυ, νομίζω απελευθερώνει.

 

Τώρα βέβαια, αυτά είναι απόψεις και ειδικά όταν λέγονται από ερασιτέχνη μπεκρή ;D ;D ;D δεν έχουν καμιά αξία.

Συνήθως γράφω κάποια μέρη κομματιών-όσα δε χρήζουν ανάγκης μετρονόμου- σε καθεστώς μέθεξης, γι αυτό κανείς δεν καταλαβαίνει τη τέχνη μου  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου