Προς το περιεχόμενο

Όρια σαφήνειας στην "εμπορική" τέχνη.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι αλλα ν'ακουσεις? Εγω αν ειχα ακουσει απο σενα τα κομματια που υποθετω εχεις ακουσει εσυ απο μενα, δεν θα σου ξαναλεγα ουτε καλημερα. ;D

 

Κι εγώ που σκεφτόμανε, γυρνώντας , ή παγαίνοντας για Σκύρο να περάσω για γκαιφέ....... ::)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Δεν καταλαβαίνω Σάμη. Τι εννοείς από "εσάς"? Θέλεις να ακούσεις π.χ. εμένα με τον καταρράκτη ντουέτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω Σάμη. Τι εννοείς από "εσάς"? Θέλεις να ακούσεις π.χ. εμένα με τον καταρράκτη ντουέτο?

;D ;D ;D

            Κρυάδες, θα ήθελα να εκτεθείς ....μουσικά  ;D. Αν το έχεις κάνει ήδηδε, θα ήθελα να μου υποδείξεις το άσθμα.

 

ΥΓ επαναλαμβάνω πως δεν παίζει-για μένα- ρόλο η έκθεση στο κοινό των οποιονδήποτα ποτών, ή ιπποτών ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

             Κρυάδες, θα ήθελα να εκτεθείς ....μουσικά  ;D. Αν το έχεις κάνει ήδηδε, θα ήθελα να μου υποδείξεις το άσθμα.

 

ΥΓ επαναλαμβάνω πως δεν παίζει-για μένα- ρόλο η έκθεση στο κοινό των οποιονδήποτα ποτών, ή ιπποτών ;D

 

Θα ήθελα να συμμετέχω σε αυτό το thread με ένα πρόσφατο ποιήμα μου:

 

Αργυρά παράθυρα

και χρυσές μιμόζες

θείες παίρνουν, πόζες

σαν κρεμασμένες αναμνήσεις.

 

Πέρσικη πολυτέλεια

πλούτος χωρίς αιτία

μα, τέλειωσαν τα αστεία

με το λαγό στην εξουσία.

 

(από την ποιητική συλλογή "Εφάμιλλον", εκδόσεις "Βρόγχος")

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να συμμετέχω σε αυτό το thread με ένα πρόσφατο ποιήμα μου:

 

Αργυρά παράθυρα

και χρυσές μιμόζες

θείες παίρνουν, πόζες

σαν κρεμασμένες αναμνήσεις.

 

Πέρσικη πολυτέλεια

πλούτος χωρίς αιτία

μα, τέλειωσαν τα αστεία

με το λαγό στην εξουσία.

 

(από την ποιητική συλλογή "Εφάμιλλον", εκδόσεις "Βρόγχος")

 

Βλέπω μηδίζεις τελευταίως λαίμαι και ανησυχώ λαίμαι φίλως

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ όμως συζητάμε κάτι άλλο.

Αυτό που ανέβασα είχε δόση ειρωνείας για τον καλλιτέχνη που έτριψε μπισκότα στο πάτωμα αλλά είχε σχέση και με το θέμα μας.

Κατά τη γνώμη μου λοιπόν, ο καλλιτέχνης οφείλει να μπορεί να δει το έργο του αποστασιοποιημένος και έργα τα οποία είναι εσωστρεφή έχουν αξία μόνο αν ταυτιστούν με τον δημιουργό τους.

Για να στο πω απλά δηλαδή Σάμη μου, αν εγώ παίζω μια ανοησία επειδή μου αρέσει εμένα και επειδή σημαίνει κάτι για εμένα, τότε αυτό μπορείς να το συμπαθήσεις μόνο αν συμπαθείς εμένα και το δεις ως προέκτασή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ όμως συζητάμε κάτι άλλο.

Αυτό που ανέβασα είχε δόση ειρωνείας για τον καλλιτέχνη που έτριψε μπισκότα στο πάτωμα αλλά είχε σχέση και με το θέμα μας.

Κατά τη γνώμη μου λοιπόν, ο καλλιτέχνης οφείλει να μπορεί να δει το έργο του αποστασιοποιημένος και έργα τα οποία είναι εσωστρεφή έχουν αξία μόνο αν ταυτιστούν με τον δημιουργό τους.

Για να στο πω απλά δηλαδή Σάμη μου, αν εγώ παίζω μια ανοησία επειδή μου αρέσει εμένα και επειδή σημαίνει κάτι για εμένα, τότε αυτό μπορείς να το συμπαθήσεις μόνο αν συμπαθείς εμένα και το δεις ως προέκτασή μου.

 

Δημοσίως η απάντηση, δια να μάθεις συνδικαλιστόμουτρε ;D

Θα πεινάσεις ρε και όχι μόνο θα πεινάσεις, αλλά θα παρακαλάς και για μια 7ένδερε λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

            Κρυάδες, θα ήθελα να εκτεθείς ....μουσικά  ;D. Αν το έχεις κάνει ήδηδε, θα ήθελα να μου υποδείξεις το άσθμα.

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=153982.0

 

Ωραίο ε; Πρόσεξε! Θα αναγκαστείς να τον συμπαθήσεις.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=153982.0

 

Ωραίο ε; Πρόσεξε! Θα αναγκαστείς να τον συμπαθήσεις.

 

 

Mε έστειλε- κυριολεκτικά και μεταφορικά- 3 υπέροχα άσθματα, μεταξύ των οποίων και αυτό που ποστάρσες σύντροφε συναγωνιστή.  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου