Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής; Νεος αντιπροσωπος της Fender ο Νακας..


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator
Αυτό τι σημαίνει? Ότι αντιπρόσωπος παραμένει ο Στόλλας και ο Νάκας είναι μεταπωλητής ή οτι ο Νάκας είναι Στόλλας στη θέση του Στόλλα?

 

Σημαίνει πως ο Νάκας δεν είναι αντιπρόσωπος. H επιμέρους συμφωνία δεν μου είναι γνωστή ούτε με αφορά.

 

Πάντως για να ξέρουμε τι λέμε να ξεκαθαρίσουμε τι είναι αντιπρόσωπος.

 

Για να αναλάβει κάποιος την αντιπροσώπευση κάποιου σοβαρού οίκου πρέπει να πληροί κάποιες προϋποθέσεις που μεταφράζονται σε τυπικές υποχρεώσεις απέναντι στις εταιρία.

 

1. Δίκτυο - διανομή. (Να διαθέτει δίκτυο ανα τη χώρα με μεταπωλητές λιανικής - dealers)

2. Service. (Να εξυπηρετεί τεχνικά προβλήματα και εγγυήσεις)

3. Προώθηση - προβολή. (Να προβάλει τα προϊόντα και τη μάρκα)

 

Τώρα θα μου πεις ποιοι στην Ελλάδα αντιπρόσωποι πληρούν τις προδιαγραφές για τα παραπάνω, αυτό είναι θέμα για σοβαρή συζήτηση. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει πως ο Νάκας δεν είναι αντιπρόσωπος. H επιμέρους συμφωνία δεν μου είναι γνωστή ούτε με αφορά.

 

Πάντως για να ξέρουμε τι λέμε να ξεκαθαρίσουμε τι είναι αντιπρόσωπος.

 

Για να αναλάβει κάποιος την αντιπροσώπευση κάποιου σοβαρού οίκου πρέπει να πληροί κάποιες προϋποθέσεις που μεταφράζονται σε τυπικές υποχρεώσεις απέναντι στις εταιρία.

 

1. Δίκτυο - διανομή. (Να διαθέτει δίκτυο ανα τη χώρα με μεταπωλητές λιανικής - dealers)

2. Service. (Να εξυπηρετεί τεχνικά προβλήματα και εγγυήσεις)

3. Προώθηση - προβολή. (Να προβάλει τα προϊόντα και τη μάρκα)

 

 

 

δηλαδή ο Στόλλας πληρούσε τις παραπάνω προυποθέσεις;

δεν ειμαι τόσο σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

δηλαδή ο Στόλλας πληρούσε τις παραπάνω προυποθέσεις;

δεν ειμαι τόσο σίγουρος...

 

Τώρα θα μου πεις ποιοι στην Ελλάδα αντιπρόσωποι πληρούν τις προδιαγραφές για τα παραπάνω, αυτό είναι θέμα για σοβαρή συζήτηση. ;)

 

Επίσης δεν εννοώ πως ο Νάκας δεν είναι ικανός.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν εννοώ πως ο Νάκας δεν είναι ικανός.

 

αντίθετα εγώ κατάλαβα από που έγραψες ότι ο Στόλλας ΕΙΝΑΙ ικανός  :D

 

anyway, ας μην παιζουμε με τις λέξεις.

η ελληνική πραγματικότητα μας έχει αποδείξει πολλάκις πως δεν πρέπει να ελπίζουμε σε πολλά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς το θέμα των αποκλειστικών αντιπροσώπων έχει πια ξεπεραστεί.

Οι περισσότεροι οίκοι-εταιρείες λειτουργούν με distributors.

Και τέτοιοι μπορεί να υπάρχουν περισσότεροι του ενός σε κάθε χώρα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και κατι ευχαριστο!

 

Απο τη στιγμή που μου δίνει τιμές θωμά με 1 εως 6 ατοκες δόσεις, και μετα 7-12 εντοκές, νομίζω πως πρώτα θα κοιταξω σε νακα για 7εndεr και μετα θωμα  ;D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ΄ότι καταλαβαίνω έγινε μία (σημαντική) αλλαγή στα λεγόμενα "marketing channels" της Fender στην Ελλάδα και ο Νάκας έγινε "retailer" και όχι "distributor".Επίσης,επειδή δεν έχω ιδέα περί του τι γίνεται στην Ελληνική αγορά,μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με τον Στόλλα;Απ' όσο γνωρίζω έχει σοβαρά προβλήματα και οι εργαζόμενοι κάτω στην Πάτρα είχαν προβεί σε επίσχεση εργασιας(?)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα υπάρχει distributor στην Ελλάδα πλέον. Θα πουλάει η Fender απευθείας σε (περισσότερους του ενός) dealers και αυτοί στον καταναλωτή. Take my word for it  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου