Προς το περιεχόμενο

Σκυλος...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια σορρυ για το ακυρο του θεματος, αλλα επειδη ανθρωποι ειμαστε... Αμα οι mods θεωρουν οτι πρεπει να σβηστει, καλως.

 

http://troktiko.blogspot.com/2008/07/blog-post_1367.html

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλά έκανες φίλτατε. Γιατί αν αρχήσουν να κυκλοφορούν αυτές οι εικόνες θα γίνουν πολυ πιο αυστηροί οι νόμοι σε χρόνο DT.

 

Αν αυτό γινόταν στην Αγγλία οι καραγκιόζηδες θα βρισκόντουσταν πίσω απο τα κάγκελα της φυλακής και θα φοβόντουσταν να βγούνε έξω απο αυτήν. Βέβαια τέτοιες ειδήσεις γίνονται πρωτοσέλιδα εκεί μιας και υπάρχει ειδική αστυνομία που ασχολείται με τέτοια θέματα.

 

Είναι κρίμα ένα τόσο αξιογάπητο ζώο που τόσα έχει προσφέρει στον άνθρωπο να έχει τόσο μηδενική προστασία αλλά και αξία στην Ελλάδα. Ισως ο Έλληνας να υπερεκτιμά την δική του αξία. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεμε εμεις kilon... Αλλα το θεμα ειναι το τι γινεται.. Anyway. Οποιος μπορει ας το προωθησει οπως και οπου μπορει...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις φωτο τις είδα ξώφαλτσα ευτυχώς διότι δεν αντέχω τέτοια θεάματα.....αναρωτιέμαι πάντως αν όντως γίνεται να θεραπευτεί.

Μια ευθανασία πιστεύω θα ήταν το καλύτερο για το ζώο που τόσο υποφέρει.....

Για το σκηνικό δε θα πω κάτι....η βλακεία περισσεύει στα μέρη μας, το ξέρουμε άλλωστε και οι ψυχοπαθείς όλο και πληθαίνουν.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν είναι θέμα βλακείας φίλοι μου.Είπε κάτι πριν ο φίλος για το αν το έκανε αυτός και ζούσε στην Αγγλία..............Αν ζούσε στην Αίγυπτο θα του κάναν ότι ακριβώς έκανε στο ζώο..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ευθανασία πιστεύω θα ήταν το καλύτερο για το ζώο που τόσο υποφέρει.....

 

ο σκύλος δεν ξέρω κατα πόσο θα συμφωνούσε μαζί σου....

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σκύλος δεν ξέρω κατα πόσο θα συμφωνούσε μαζί σου....

 

Κατά κάποιο τρόπο έχεις δίκιο, αλλά κάτι τέτοιο συμβαίνει σε αντίστοιχες περιπτώσεις στις ΗΠΑ όπου υπάρχει αστυνομία ζώων....Η κατάστασή του δε νομίζω να διορθώνεται και το μόνο που θα επιτευχθεί είναι να συνεχίζει να έχει αφόρητους πόνους.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά κάποιο τρόπο έχεις δίκιο, αλλά κάτι τέτοιο συμβαίνει σε αντίστοιχες περιπτώσεις στις ΗΠΑ όπου υπάρχει αστυνομία ζώων....Η κατάστασή του δε νομίζω να διορθώνεται και το μόνο που θα επιτευχθεί είναι να συνεχίζει να έχει αφόρητους πόνους.

 

έχεις κάποιο δίκιο , αλλά δεν μου κάθεται καλά η ευθανασία , νιώθω σαν να κερδίζουν στο τέλος οι βασανιστές του. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το πρόβλημα ξεκινά απ'το σημείο οπού υπάρχουν αδέσποτα, και πάρα πολλά μάλιστα. Δεν χαίρομαι καθόλου να βλέπω τέτοιες φωτό, και θα σκότωνα να ήξερα άτομα που κάνουν τέτοια πράγματα στα καϋμένα τα ζώα!

 

ΑΛΛΑ, τα αδέσποτα αποτελούν και πρόβλημα!

 

Και αδέσποτα υπάρχουν γιατί δεν υπάρχει έλεγχος καταρχήν: Πίασε όσα υπάρχουν (ή όσα περισσότερα) και στήρωσέ τα! Πάει το πρόβλημα σε 5-10 χρόνια δε θα υπάρχουν αδέσποτα απ'αυτήν την μεριά! Αυτό εφόσων δεν έχεις χώρους να φιλοξενήσεις τα 1000δες που υπάρχουν τριγύρω.

 

Μετά ΜΑΘΕ επιτέλους στους Ελληνες αυτό που λένε οι Άγγλοι: A dog is not only for Christmas. Δε παίρνουμε ένα σκυλάκι για να το πετάξουμε το καλοκαίρι που δε μας βολεύει να το πάρουμε μαζί μας! ΚΑι δυστυχώς πολλοί το κάνουν αυτό! :(

 

Να σημειώσω και πάλι πως κατ'ουδένα λόγο δε δικαιολογώ τα καθίκια που κάνουν τέτοια πράγματα στα σκυλιά και στα άλλα ζώα! Απλα σημειώνω ότι τα αδέσποτα αποτελούν πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου